Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: gry NTSC na europejskiej konsoli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Parę tygodni temu zakupiłem Sonic i all stars racing transformed, pograłem trochę i zobaczyłem że na pudełku jest napisane NTSC.Trochę się zdziwiłem ponieważ konsolę mam europejską a gry w tym formacie działają tylko na amerykańskich konsolach.I tu moje pytanie czy wie ktoś czym to może być spowodowane?

PS.Dodam że konsola NIGDY nie była przerobiona.
Ponieważ nie chce mi się sprawdzać tego na necie, to napiszę, że na 99% jest to po prostu gra "Region Free".
Niektóre gry po prostu nie mają blokady regionalnej.
Jeśli chodzi o tytuły, które nigdy nie zostały wydane poza Japonią, to większość z tytułów wydanych na 360, nie odpali na europejskiej wersji konsoli. Gdzieś była lista wszystkich tytułów i regionów, ale nie pamiętam dokładnie.
Najcześciej na pudełku w prawym górnym rogu pod sekcja loga xboxa masz w białej ramce napis "PAL" lub "NTSC"

Tam musi byc region free :-)
Znalazłem właśnie chyba wspomnianą wcześniej listę: http://gaming.wikia.com/wiki/Region_Free_Xbox_360_Games
Od siebie dodam, że również miałem podobną sytuację - gra Prince of Persia (2008) w wersji NTSC-U odpaliła bez problemu na Xboxie 360 PAL.
Poza wspomnianą wiki Play-Asia utrzymuje dosyć sporą listę blokad regionalnych dla gier na X360.
To dobre miejsce do weryfikacji, czy upatrzony, kosztowny japoński shmup pójdzie na posiadanej konsoli Smiling