Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Gry na Windows 8
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy na Windows 8 będą działać gry z przed kilku lat? Np.: Fable: The Lost Chapters, Wiedźmin, Assasin's Creed, Assasin's Creed 2, Diablo 2, Fallout 3 itp.
Pytam się ponieważ słyszałem że Windows 8 ma problemy z kompatybilnością.
Quake 3 działa mi nawet na w8 (na 8.1 podobno jest jeszcze lepiej) tak więc powinno ci je uruchomic.
Podobno Jazz Jackrabbit 2 się krztusi na Windows 8, podczas gdy u mnie na windows 7 chodzi bez żadnych problemów, używania zgodności czy dodatkowych emulatorów. Według mnie ze starszymi grami może być pewien problem. Do Wieśka mam mieszane uczucia, jedni mówią że działa bezproblemowo, drudzy że instalacja gry to jedyne co chce się uruchomić. Pierwszy Dungeon Siege wymagał szperania w plikach konfiguracyjnych gry i zmian sterowników ekranu aby działał na Windows 7, podejrzewam że na ósemce będzie gorzej.

Za to Battlefield 2 podobno na ósemce działa bez zarzutu. Pierwsze Gwiezdne Wilki również raczej nie mają problemu z uruchomieniem i rozgrywką (choć słyszałem, że czasami statki nie strzelają z jakiegoś powodu). Jak widać, wszystko zależy od samego tytułu, a niekoniecznie od czasu jego powstania - ale według mnie napotkasz kilka znaczących problemów z kompatybilnością.
Wiedźmin powinien ruszyć normalnie na Windows 8.1, bo sam grałem. Co do Diablo 2 to ja zastosowałem się do tego: http://www.geekwithenvy.com/2012/11/how-...windows-8/