Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Tytuły na PS2 warte ogrania.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, po sesji będę miał przymusowy odwyk od PC'ta i postanowiłem odkurzyć PS2 mojej lubej. Z jakimi tytułami warto się zapoznać? Głównie interesują mnie gry akcji, RPG i platformówki(na dłuższą metę wszystkie gatunki poza sportowymi). Mile widziane gry z co-op v split screen.

Na mojej liście są już: Killzone, Black, SoulCalibur 3, Soul Reaver 2, Ratchet & Clank oraz Kingdom Hearts.

Serie DMC, GTA, NFS, Burnout są już zaliczone.
LEGO i GoW mnie nie interesują.

Informacje dotyczące alergii: brak alergii na japońszczyznę, hamerykańszczyznę i inne.
A co... z Final Fantasy i Dragon Questami? Myśląc o "RPG na PS2" zazwyczaj są to pierwsze gry, które przychodzą do głowy. Jak & Daxter z platformówek jeszcze.
Fajnale w większości mnie odpychały. Dragon Quest może być ciekawe. Z jakiś mniej megapopularnych tytułów? Zawsze słyszałem, że biblioteka tytułów na PS2 jest przeogromna, a szukając gier często trafia się na te same nazwy. Chciałbym przytulić się do tych perełek, których kilka na pewno się znajdzie. Coś jak Nox(Heart) na PC kiedy wszyscy krzyczą Diablo 2.
Z RPGów seria Persona i .hack. Ale to tak grzecznie, z niegrzecznych to Ar Tonelico, mega przerotyzowane dialogi, dużo cycków, świetne kobitki. Niah. Smiling
Z całego serca polecam Ci jedną z moich ulubionych gier na ps2 czyli Okami. Gra jest po prostu świetna, grafika jest stylizowana na Japońskie malowidła, klimat genialny (przynajmniej dla mnie, bo lubię Japońskie klimaty ;p). Jeden z najlepszych rpg'ów na ps2, oczywiście według mnie ;p
Ar Tonelico jest nie do dostania u nas. Childish Spróbuję swojego szczęścia z Personą.

Okami jest RPG? Zapomniałem o tej grze, dopisane do listy, ale na Wii.
Polecam Trapt i Primal. Tę pierwszą b. trudno określić.. przypomina troszkę nowe 'Orcs must die'. Ta druga to platformówka akcji.
Shadow of the Colossus, ICO, MGS, Onimusha 3: Demon Siege, Zone of the Enders: The 2ND Runner.
Ja się całkiem fajnie bawiłem przy "Dark chronicle",i przy "arc:twilight of the spirits", ale to JA
Dynasty/ Samurai Warriors. Każda część, ale im późniejsza tym lepiej.

Rpg z akcją ( nawalaniem przycisków) Tales of the Abyss Smiling
FPP: Black, Killzone, seria Time Splitters

Wyścigi: seria Gran Turismo, Moto GP, WRC: Rally Evolved, seria ATV: Offroad Fury, seria Burnout, NFS, Motorstorm: Arctic Edge

Fightery: Tekken 5, Tekken Tag Tournament, Soul Calibur 3, seria Naruto: Ultimate Ninja, Bloody Roar 3
Przygodowe: ICO, Shadow of the Colosus, seria God of War

Platformery: seria Ratchet and Clank, Crash Bandicoot: Wrath of Cortex, seria Jak and Daxter
I ja dodam jeszcze o często zapominanej perełce : Ring of Red (świetna mecha gra)
- Onimusha 3
- Onimusha dawn of dreams
- Final Fantasy 10-2
- Warriors Orochi
Odin Sphere - majstersztyk, naprawdę. Cudne jrpg z przepiękną grafiką i zakręconą, japońską fabułą.
Valkyrie Profile 2 - j.w. :]

Te dwie gry to chyba najlepiej zainwestowane pieniążki w gry jak miałem ps2. Mogę jeszcze polecić Kingdom Hearts 1 i 2, ale to tylko jak masz sentyment do Disneya.
PS2 -> PSX :] - TOMBA!
God of War 1 i 2 , Lego Star Wars i tekken 4
Jeśli o shootery idzie to Black był debeściarski. Bijatyki to oczywiście Tekken 4,5. Wyścigi... Gran Turismo 4, Need for Speed Most Wanted. jRPG - Final Fantasy XII. Slasher'y: God of War 1,2, Devil May Cry 2,3. Horror'y to z mojej perspektywy Sillent Hill 2 i 3. Z innych gierek bardzo ciepło wspominam Metal Gear Solid 2 i 3, Shadow of the Colossus i ICO.
Większość dobrych gier została wymieniona. Ja tak z bijatyki to mogę polecić Def Jam Fight For NY. Bardzo lubię serię Tony Hawk'ów a najbardziej Tony Hawk's Underground 2 więc też polecam. Z gier przygodowych to Getting Up było najlepszą w jaką udało mi się zagrać (Pełna nazwa tej gry to Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure). Smiling
God of War 1/2 Tekken 5 Shadow of Colossus i oczywiście Seria DBZ TB 1/2/3 warte ogrania