Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Akcesoria - Tydzień z Google Glass #5
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dziś płaczemy nad kosmicznymi cenami opcjonalnych akcesoriów dla okularów rzeczywistości rozszerzonej Google Glass.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Akcesoria - Tydzień z Google Glass #5
Daję okejke, ale czemu nie mogliście zrobić tej części w formie wideo?
Ale i tak fajnie wyszło Smiling
@MCMati000 Pewnie dlatego że nie mają tych akcesoriów, a w tekscie łatwiej je przedstawić.
Co do tego wcięcia w oprawkach przeciwsłonecznych to chyba nie do końca ma służyć temu żeby nie zaglądać w glassa przez przyciemnioną szybkę.

Raczej jest to podyktowane samym kształtem urządzenia. Widać to na #3 zdjęciu w artykule gdzie ekran wyświetlający obraz jest zdecydowanie przed przyciemnioną szybką.

A wcięcie umożliwia dłuższy kształt samego szkła, które mocniej ochroni oczy przed słońcem i np. ewentualnymi owadami, które mogłyby nam wpaść do oczy np. w czasie biegu.
Ale okulary takiego wcięcia nie posiadają. Mimo że mają te same wymiary i kształt:

[Obrazek: 2014-07-25_1504.png]
Tu nałożyłem zwykłe okulary na przyciemniane. Są identyczne. Wcięcie nie jest potrzebne, żeby oprawki mogły się tam zmieścić. Istnieje wyłącznie po to, żeby przyciemniane okulary nie przyciemniały niepotrzebnie ekranu urządzenia.
Też tak na początku mi się wydawało Smiling

Ale jeżeli dobrze rozumiem to ekranem google glass jest ten "przeźroczysty" blok? Jeżeli tak, to na drugim zdjęciu w artykule dosyć wyraźnie widać, że ekran znajduje się w połowie szerokości prawego szkła (w sumie na 3 zdjęciu wydaję się, że ekran także znajduje się w połowie szerokości prawego szkła). Więc wtedy wcięcie w żaden sposób nie odsłaniałoby ekranu a jedynie plastikową obudowę Smiling

Jednak google glass znajduje się w twoich rękach Smiling a ja swoje przypuszczenia opieram tylko i wyłącznie na zdjęciach, które mogą przekłamywać rzeczywistość przez spłaszczoną perspektywą.

Ale chyba dobrze wytłumaczyłem swoje wątpliwości co do funkcji tego wcięcia Winking
Unokejka za ceny akcesoriów ( 915zł ? Are You Fucking Kidding Me? za taką cene kupie PSV + gra ) więc jeden krok w tył do kupna tego sprzętu Childish
915 zł to też cena która ma na razie odstraszyć od "prototypu"? Smiling
Wydaje mi się, że madhammmster ma tu rację.
Skoro szkła przeciwsłoneczne nie są przymocowane na stałe, to wcięcie może tam się znajdować, by łatwiej montowało się urządzenie na okularach.
Co innego zwykłe okulary, które są elementem stałym urządzenia.
Spytałem Google. Żadne z nas nie ma racji.

Wcięcie w przyciemnianych okularach istnieje, bo wewnętrzna strona Glassa zawiera sensor służący do obsługi urządzenia systemem mrugnięć. (Można na przykład zaprogramować Glass, żeby robił zdjęcia w odpowiedzi na przedłużone mrugnięcie oka)

[Obrazek: 2014-07-25_2231.png]

Nakładki zasłaniałyby sensor, przezroczyste szkła okularów tego nie robią.
Ci z Googla to cwaniacy.
Według mnie google tworzy gadżety bo jeszcze więcej chcą zarobić, robią prototypy bo im więcej najnowszych cudeniek techniki tym większy szmal a wiecie ile milionów czy tysięcy zarabia miesięcznie przez takie coś normalnie kosmiczne ceny i mówie wam to co widzimy w filmach science-fiction to niedługo będziemy mieli w domu kto wie ?