Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pomoc w tworzeniu gry MMORPG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, chciał bym was prosić o pomoc przy stwożeniu gry MMORPG i niewiem od czego mam zacząć.
Przepraszam jeżeli temat się już powtórzył a w temacie jestem świeży
Ale z czym masz dokładnie problem? Chcesz zrobić, ale nie wiesz od czego zacząć? Prawdopodobnie od pomysłu. Każda gra rodzi się z tego, że ktoś ma pomył na nią i zaczyna go realizować. Więc pytam, czy masz jakikolwiek dobry pomysł na grę mmorpg, który nie znudzi gracza od pierwszej minuty?
Akurat pomysł na grę mam, tylko niewiem jak stwożyć na silnik do tej gry i jak to jest trudne
Najlepiej zacznij od... odpuszczenia sobie. I mówię serio - nawet, jeśli miałbyś jakiekolwiek pojęcie o programowaniu, to pisanie mmorpg-a w pojedynkę to pomysł zwyczajnie bezsensowny. Jeśli chcesz pisać gry, pisz coś na miarę swoich możliwości. Oszczędzisz sobie zmarnowanego czasu i rozczarowania. Chyba że masz genialny pomysł na coś niewielkiego, co podbije świat, mimo swojej prostoty, ale wtedy raczej nie zadawałbyś takich pytań.
Tworzenie gier nie jest prostą sprawą i nie załatwia się tego za pomocą sprytnych programów czy samymi chęciami. Z powodu braku perspektyw ze strony założyciela na dalsze kontynuowanie wątku temat zamykam.