Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kirby, Donkey Kong czy Mario - wybór platformówki na 3DSa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hejka wszystkim,
Zamierzam kupić sobie jakąś nową gierkę na mojego XLa i natrafiłem na małą przeszkodę.
Chciałbym kupić platformówkę z dwuwymiarowym sterowaniem, ale stać mnie teraz niestety na tylko jedną sztukę. Tutaj pojawia się przeszkoda w postaci wybrania odpowiedniej Grinning

Myślałem póki co o:
Kirby: Triple Deluxe,
Donkey Kong: Country Returns 3D
New Super Mario Bros. 2

Widziałem recenzję wszystkich gier, ale niestety wszystkie wydają się być porównywalnie świetne.

Pozdrawiam,
Millenium
Moim zdaniem Marian odpada, bo to ta sama gra z NES-a w kolejnej wersji, w przeciwieństwie do np. Super Mario 3d Land.
A z pozostałych wybrałbym Kirbiego, bo jest słodki i ma 60fps, ale wybór należy do ciebie Winking
Mam kirbiego, przeszedłem i nie jestem jakoś tą grą wyjątkowo zachwycony. Jest bardzo powolna jak na platformówkę. Dodatkowe tryby są moim zdaniem ciekawsze niż sama gra. Mam jeszcze Yoshi's New Island i ją bardziej bym polecił. Jest troszkę szybsza i spooooro trudniejsza. New Super Mario Bros mam wersję na wii u i kompletnie nie daję sobie w niej rady. Jest dla mnie za trudna i udało mi się przejść tylko kilka poziomów Grinning. Jeśli wolisz trochę szybsze platformówki bardziej nastawione na zręczność niż eksplorację i myślenie to bierz Mario albo Donkey Konga, jeśli wolisz grać powoli i zbierać znajdźki to bierz Kirby albo Yoshi's New Island.
Ja mam z tych gier tylko Mario i serdecznie polecam. Każdy poziom można przejść bez problemu. Jeżeli jakiś poziom sprawia problem, to jeżeli nie chce się ciągle wkurzać to po bodajże po 5 utratach żyć z rzędu można dostać nieśmiertelność (White Tanookie), aczkolwiek jak zauważył to Mike z AVGN(odnosząc się do Mario 3d Land), psuje to trochę zabawę i osobiście starałem się nie używać tego handicapu. Przejście głównego wątku zajęło mi mniej niż 10h, ale jest jeszcze sporo bonusów i samej gry jeszcze nie wymaksowałem. Archon w swojej recenzji mówił, że ta gra jest dla kogoś, kto nie miał długo styczności z Marianami i w pełni się z nim zgadzam. Ja dawno nie grałem w inne Mario i dla mnie gra jest całkiem ciekawa Smiling
Ja polecam Kirby: Triple Deluxe. Gra jest świetna! Mam 98% i we wszystkich minigierkach platynowe medale. Nie mogę tylko zrobić jednej minigierki. Nie chce zdradzać jaką bo odblokowujesz ja na sam koniec i to za duży spoiler. Bierz odkurzacz! Wcale nie jest to powolna gra jak mówił LosBananos.
Z tym, że kirby jest powolny chodziło mi o to, że ta gra opiera się raczej na walce z przeciwnikami, otwieraniu przejść i eksploracji niż typowym skakaniu po platformach. Większość plansz jest dosyć płaska i nie trzeba dużo skakać, a jeśli już to nie wymaga to jakieś precyzji czy zręczności. Co nie zmienia faktu, że gra jest dobra tylko po prostu wolę inny rodzaj rozgrywki.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba zdecyduje się właśnie na Kirbyego - nie wydaje mi się, aby wolna rozgrywka mi przeszkadzała. Jeżeli chodzi o Mariana to mam już rzeczywiście Mario 3D Land i jest ona świetna - w kirbyego nigdy nie grałem więc dam mu szansę.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam,
Millenium