Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Psp, Vita, DS czy 2DS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, jest to temat o 4 konsolach przenośnych ale wybrałem ten temat (3ds'y), ponieważ jest chyba najbardziej popularny. Otóż mam zamiar kupić konsolę przenośną. I teraz powód dla którego większość odradziła by mi psp, mam ps2 ale na psp jest sporo innych fajnych tytułów (loco roco, patapon, dirt czy coś takiego wiem że od codemasters). Dalej, vita... mój budżet na razie wynosi +/- 450 zł więc na vitę albo dozbierać albo używana. Ds... zawsze marzyłem o konsoli nintendo lecz teraz ds'y można dostać tylko używane. 2DS... dlaczego nie 3DS? Bo ta cena, 2DS'a można dostać za 500 zł nowego więc to bym jeszcze zniósł.
Czekam więc na odpowiedzi, liczą się dla mnie wypowiedzi z uzasadnieniem najlepiej od tych którzy posiadają przynajmniej 2 konsole z wyżej wymienionych. Myślałem też o czymś takim jak PSP+GBA (jak już wspomniałem wcześniej, zawsze chciałem mieć konsolę nintendo)
Kup którąkolwiek, na każdą znajdziesz masę świetnych gier. A najlepiej zrób sobie na każdą konsolę listę gier, w które koniecznie chciałbyś zagrać przed śmiercią i wybierz konsolkę, której lista będzie najdłuższa Smiling
Ok, biorąc pod uwagę wszystkie pokemony i gry z GBA najdłuższa lista wychodzi na DS'a, ale... na 2DS też można grać w gry z DS i jest też kilka tytułów w które chciał bym zagrać z 3DS lecz DS'a można kupić za 150-200 zł. Czekam na dalsze wypowiedzi.
Jeżeli lubisz Pokemony, Zeldy i inne Mario to bierz DS'a. Jak masz mniej kasy to tego zwykłego, jak trochę więcej to 2DS/3DS. Na PSP według mnie nie ma za wiele dobrych gier. Chyba że lubisz japońskie jRPG (ja nie lubię) to jest tam tego sporo. Jak miałbym kupować jakiegoś Handheld'a to była by to PS Vita. Uncharted, LittleBigPlanet, Dragon's Crown, Rayman Origins (jedna z moich ulubionych gier), Rayman Legends, Gravity Rush, Cała trylogia Sly'a Coopera (i 4 część też jest), trylogia Ratcheta & Clank'a no i jest też trylogia Jak & Daxter. Więc jak lubisz takie zręcznościówki-przygodówki to masz w co grać.
NA PS VITA JEST RAYMAN !?!?!?!?!?!?
Wow, no to mam trochę inne podejście do vity.
Więc budżet... mam mniej więcej 500 zł co starczy na:
-psp z 2 grami ze sklepu nowe,
-ds'a w dużym zestawie (allegro, olx) używane,
-2DS'a bez gier nowego z allegro,
-vitę używaną.
Co najlepiej wybrać?
Jeśli się nie mylę, to Rayman jest również dostępny na 3ds(więc i na 2ds też), co do samego wyboru to wszystko zależy od twojego gustu, dla przykładu: kupiłem sobie konsole ps3, tytuły dosyć drogie, najciekawsze gry dla mnie to bijatyki typu naruto,dragon ball, w sumie wystarczyły mi 2-3 gry tego typu, a konsola dużą część czasu leży nieużywana, teraz zakupiłem 3ds i wiem że gier jest na tyle dużo i na tyle mi pasują, że wiem że tego zakupu nie będę żałował :P

Kolejną sprawą jest to, że mając te ps3 możesz kupić tytuł który działa na obu konsolach, w dodatku możesz wykupić plusa i mieć co miesiąc ciekawe bądź mniej ciekawe gry :P

Vita przy tym budżecie to troszkę za drogo, tak więc sam polecam 2dsa najbardziej :P
Rayman jest nawet na DS'a, PS2 a nawet na N64. Co do konsoli to wiem że na 2ds są nie zbyt tanie gry. Monek ty masz 3ds czy 2ds i jakie masz kupione gry? Ile kosztują fajniejsze tytuły (Donkey Kong, mario, kirby, pokemon) i czy łatwo je dostać w mniejszym mieście?

Dobrze więc może dalej, w którą z konsol obecnie najlepiej jest zainwestować? Narazie faworytem jest 2DS.
W DS'a nie warto inwestować. Konsola jest świetna i ma wiele ciekawych gier do zaoferowania. Jednak są dwa problemy. Po pierwsze nie wychodzą już na nią nowe gry. Więc już odpada możliwość zagrania w najnowsze mariany, pokemony itp. Drugi problem to stan techniczny. Kupując używanego DS'a jest pewne ryzyko. Mianowicie przyciski R i L. Mam DS'a i miałem ten problem. Guziki mogą nie działać (zwykle pomagało przedmuchanie, ale i tak to było denerwujące). Jest jeszcze dolny ekran, który może być porysowany od stylusa i obudowa, na której bardzo widać ślady używania.
Moja druga konsola przenośna to PSP. Ten sam problem co DS. Brak nowych gier. W dodatku dla mnie konsola jest strasznie nie wygodna. Kciuki od dłuższego grania strasznie bolą.
Więc najlepszym wyborem wydaje się 2DS. Nowe gry są dosyć drogie, około 150 zł-200 zł. Można jednak szukać gier używanych. Za niecałe 600 zł da się już kupić nowego 2DS'a z Pokemonami X/Y. Myślę jednak, że opłaca się zainwestować w nową konsolę przenośną od Nintendo.
Chodziło mi o gry na ps3 (są po 200zł), te na nintendo są trochę tańsze, mimo wszystko dalej za drogie :P jak widuję ceny nowych gier to tak po 130-150 są.
@Monek te nowe gry na ps3 to może i tak, ale ja obkupiłem się ostatnio w 8 gier starszych które kosztowały mnie średnio 30-35zł za sztuke. Zaczynam przygodę z PS3 i nie widzę powodu by rzucać się na the last of us i inne nowości, kiedy tyle świetnych gier nie zostało jeszcze ogranych. Natomiast z 3DSem czy gra nowa czy stara to i tak drogo. Używana chodzi po 120zł+ a nowe koło 160zł. Postaram ci się trochę Grucho doradzić bo wszystkie konsole poza vitą mam.

PSP - Konsolka używana w miarę tania koło 200zł nawet mniej. Dużo jest tanich gierek po 20-30zł które są naprawdę spoko jak God of War, Patapony, Locoroco, Dante's Inferno, GTA, LBP, Metal Geary, Katamari, Resistance, Ratchet and Clank, Half Minute Hero, Wipeout czy Burnout. Całkiem spoko eko opcja.

NDS - Używany Lite powinien koło 100zł chodzić, gry na DS to różnie, dawno nic nie kupowałem to nie wiem, za to biblioteka gier też jest całkiem miodna: Ace Attorneye, Castlevanie Heart, Chrono Trigger, GTA Chinatown wars, Kirby, Seria rpg Mario and Luigi, New super mario bros, Okamiden, Pokemony Heart, Professor Layton, Scribblenauts, Zeldy, The world ends with you i warioware touched. Mógłbym wymienić jeszcze multum gier ale na tym zostańmy.

3DS - Używany 1,5 roku temu kosztował mnie 300zł i śmiga do tej pory jak nówka. Jakbym miał wybierać między DSem a 3DSem to wybrałbym 3DSa bo działają na niego gry NDSa i cały czas wychodzą na niego nowe świetne gry jak: Bravely Default, Fire Emblem, Ghost Recon Shadow Wars, Kid Icarus, Kirby, Zeldy, Luigi Mansion 2 Heart, Mario Kart 7, Paper Mario, Pokemon x/y a niedługo remaki r/s/e, Layton, Ace Attorney 5, Resident Evil Revelations, Super Mario 3D Land, Zero Escape Virtue's Last Reward. Więc 2DS nowego za 500zł olać i szukać używanego 3DSa do 350zł, trochę więcej z grą. 2DS miał być tańszą alternatywą, lecz niestety w Polsce za niego więcej zapłacisz niż za 3DSa :P

PSV - Śmieć który poza portami gier indie z PC nic nie oferuje, nie warta konsola uwagi i pieniędzy. Na tą konsolę wyszło mało exclusivów i baaardzo malutko zostało na nią zapowidziane.

Podsumowanie: Ograniczyłbym się do wyboru między PSP a 3DSem. Jeśli kręcą cie klimaty Nintendo (Mario, Poki, Zeldy, Kirby) bierz 3DSa, natomiast jeśli jarasz się sony (God of war, GTA, Metalgear, Patapon, Burnout itp) bierz PSP.

Mam nadzieję że pomogłem i więcej forumowiczów skorzysta na moich wypocinach Smiling
Dariusxq, pisząc że 2ds jest w polsce droższy od 3ds'a porównujesz chyba nowego 2ds'a do używanego 3ds'a, tak? Nowego 2ds'a można dostać za 600 zł z np. pokemon x/y. Co do używanego 3ds'a to ty kupiłeś z gwarancją czy bez?
Jeśli kręcą cie klimaty Nintendo (Mario, Poki, Zeldy, Kirby)... Oprócz GB CLASSIC nigdy nie miałem styczności z żadną konsolą nintendo, ale chciałbym mieć jakąś konsolę tej właśnie marki.
Trochę jednak przerażają mnie ceny gier na 3DS'a (100-150 zł). Mam 13 lat i dostaję co miesiąc 100 zł kieszonkowego mój budżet będzie wynosił w okolicach września 500 zł więc na 3ds'a z grą (używanego) by starczyło, a potem co? 2 gry co 3 miesiące? Vita jest dość kiepska więc mogę ją wykluczyć. Może podam gry, a właściwie typy gier jakie lubię:
-wyścigówki (colin mcrae rally 2005 z ps2)
-chyba to są RPG (władcy pierścieni trzecia era)
-platformówki (rayman 2 revolution, crash of the titans)
-przygodówki (harry potter i zakon feniksa, władcy pierścieni powrót króla)
-nie lubię żadnych strzelanek.
Więc chyba wyścigami wygra psp, rpg mniej więcej po równo, platformówkami chyba 3ds licząc gry z ds'a, przygodówkami nie mam pojęcia.

http://allegro.pl/konsola-nintendo-3ds-c...10711.html - nowy 3ds z 12 miesięczną gwarancją.
Nie przesadzaj nazywając Vitę śmieciem, używałem wszystkich 4 konsol, więc powiem, jak to wygląda z mojej strony.
PSP: Dużo bardzo dobrych (nawet dziś wiele z nich wygląda porzadnie) gier, do kupienia za 20-30zł (God of Wary, GTA, Wipeout, Metal Gear Solidy, długo by wymieniać). Sama konsolka też jest tania, no i na pewno kilku Twoich znajomych ją posiada, więc łatwo o kogoś do multiplayera.
DS: Classic i Lite (zwłaszcza Lite, który jest ładny) odtwarzają również gry z GBA, więc za 100-150zł masz wielką bibliotekę świetnych gier, do znalezienia za stosunkowo małe pieniądze. Sam swojego DSa oddałem swojej dziewczynie, kupiłem dwa egzemplarze Mario Kart i granie na multi sprawia niesamowitą frajdę, jeżeli masz znajomego z DSem i niski budżet, to poszukaj Lite, który nie był naprawiany na chińskich częściach.
Mając niski budżet lepiej celować w poprzednią generację, na co Ci konsola bez gier?

Vita: Konsola potężna, z wieloma naprawdę dobrymi tytułami (zwłaszcza, jeżeli nie masz PS3), które można dostać stosunkowo tanio na kartridżach albo czekać na promocje na PS Store. Dwa analogi naprawdę sprawiają, że gra się na niej bardzo wygodnie, nawet w Uncharted czy Killzone. Jednak może być to mało przyszłościowy zakup, bo Sony przesadnie się swoim dzieckiem nie interesuje.
3DS: Miałem 3DSa, sprzedałem, kupiłem iPoda Touch 5, zamieniłem go na Vitę, która sprzedałem, by wrócić do 3dsa. Świetna konsolka, do swojej biblioteki świetnych tytułów o których pisano wyżej dodaje wszystkie świetne tytuły z pierwszego DSa, które można znaleźć tanio. Ale granie na nim meczy ręce przez kanciasty kształt. Ponoć 2DS jest wygodniejszy, nie wiem, nie miałem go w rękach.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, nie nazywajcie Vity gównem, jeśli jej nie mieliście, bo to gadanie na wyrost.

EDIT: Odpowiedziałeś gdy ja odpowiadałem Grinning

Wyścigów niebędących Mario Kart na DS/3DS nie polecam, zniszczysz sobie zdanie o tych konsolkach. PSP i Vita tu niewątpliwie wygrywa (Vita ma chociażby pełne NfS: Most Wanted z 2012, z nieco gorszą grafiką), zwłaszcza, że gry z psp można kupić na PSNie na Vite po 30-40zł większość tytułów.
Przygotówki tego typu są na Vicie. Już nie mówię o Uncharted, ale chociażby Sly Cooper HD i Thieves in Time, świetne gry, które sprawiają masę frajdy,
Mając 100zł miesięcznie 3DS jest... Średnim pomysłem, choć zawsze możesz go wykorzystywać jak ja do grania tylko w gry z DSa.
Nie chciałem obrażać vity, poprostu mi nie pasuje. Pisząc o grze multiplayer na psp masz na myśli używane konsole? Te nowe psp nie mają wi-fi. Może poczekać aż 3ds i gry na niego stanieją, chociaż jeśli przez 3 lata gry nie staniały jakoś specjalnie to może jednak lepiej kupić starszą konsolę (ds, psp). I na jedną i na drugą platformę jest kilka gier w które bym chciał zagrać ale psp ma wielu moich znajomych i gry na psp dalej można kupić w sklepie.
Proszę o dalsze wypowiadanie się w sprawie konsol Smiling
3ds tylko po to żeby grać w gry z ds'a? Nie dzięki. Czy przy moim budżecie warto zainwestować w PSV?
Bierz PSP w takim razie, konsola tanio wyjdzie i co miesiąc kupisz sobie ze 2 gierki i sporo hajsu ci zostanie. Poczytaj sobie w necie o topki najlepszych gier na psp, zobacz czy ci pasuję i zdecyduj. 3DS jest niestety dla nowobogackich, sam teraz sprzedaję na niego gry by nakupować sobie od groma gier na PS3 Smiling
Dzięki, to teraz może coś innego. Jak pisałem wcześniej BARDZO chciałbym mieć jakąś konsolę nintendo. Więc PSP i do tego co lepiej GBA czy GBC?
I jeszcze jedno pytanie lepiej kupić nowe czy używane PSP?
Najlepiej GBA SP bo ten posiada podświetlany ekran, GBC i GBA classic takiego bajeru nie ma i trzeba po nocach grać z latarką by coś widzieć. Szczerze to bym nie polecał kupować tych konsol. Sam bawię się w kolekcjonowanie co fajniejszych gier na Gameboye i ciężko dostać (jeśli już jest) coś dobrego tanio. Natomiast gry na GBA to w 99% podróbki, jak się trafi jakiś oryginał to ludzie są w stanie oczy sobie za nie wydrapać. Zdobycie oryginalnych Pokemonów na GBA graniczy z cudem.

Co do używanych konsol, wszystko co mam jest używane i nic mi się w rękach nie rozleciało, wszystko działa elegancko, więc po co przepłacać.
Nie wolałbyś zestawu psp + ds? DS jest w podobnej cenie co GBA SP i działają na nim gry z GBA.
Kupiłem parę dni temu PSP, od dawna chciałem, i bardzo polecam. Za 200 zł dostałem konsolę, 6 gier, ładowarke i etui. Gry są tanie, jak na Rqójbudżet to idealnie. Bardzo dobra konsola. Najlepiej weź wersje 3004, jest tam możliwość łączenia z wifi, najlepsza wersja. Smiling
Więc chyba kupię i PSP i DS'a. Ale którą konsole pierwszą?

A i czy konsolę PSP lepiej kupić przerobioną?

OK, stwierdzam że żeby nie kombinować w kupowanie używanych konsol kupię po prostu nowe PSP E-1004.
Po prostu nie mogę się zdecydować. 2DS jest dość tani nawet jeżeli gry są drogie to podobno nawet jak 3 razy przejdę jakieś pokemony to i tak nadal chcę się w nie grać. Znajduję dużo zestawów za 500+ zł z grą.
PSP street (E-1004) nie ma napędu umd a gry na umd są w Polsce łatwo dostępne i tanie. Zarówno PSP jak i DS to porządne sprzęty, które raczej się łatwo nie psują. Więc np. jeśli w opisie aukcji będzie, że stan bardzo dobry i żadnych uszkodzeń to możesz śmiało brać. W razie czego możesz zamieścić tu linki do aukcji, z których chcesz kupić, to zawsze ktoś ci doradzi.
Gdybym był w twoim wieku i miał podobne zdolności finansowe wybrałbym ten zestaw ds+psp. Praktycznie co miesiąc mógłbyś kupić jakieś gry na psp nie nadwyrężając swojego budżetu. Gry na psp dostaniesz w praktycznie każdym sklepie z grami. Na DSa na początek wziąłbym jakieś pokemony a potem polował na jakieś ciekawe gry.
2DS to też bardzo ciekawa sprawa ale też kosztowna twój cały budżet na konsole jest równy cenie 3-4 gier. Pokemony X&Y to świetna rzecz ale za ich równowartość możesz kupić np. Pokemon Diamound + GoW: Ghost of Sparta + Patapony + Yu gi oh tag force co wg mnie jest opcją zdecydowanie lepszą.
UP: PSP Street ma UMD. Chyba Ci się pomyliło z PSP GO. Na przyszłość sprawdź, zanim zaczniesz wprowadzać innych w błąd.
A z PSP najlepiej szukać wersji 3004. Street ma gorszej jakości wyświetlacz, dźwięk mono (z wbudowanego głośnika, nie słuchawek), brak wyjścia TV i łączności przez WiFi.
Nad PSP muszę się jeszcze ostro zastanowić ponieważ mam 5 kolegów którym po 2-3 miesiącach się konsola znudziła. Ds to już pewne że kupie. Nie jestem jakimś specem ale już nawet ja wiem że na PSP street jest UMD, bo jak inaczej miały by się odpalać gry skoro nie ma tam też wi-fi. Wracając do Ds'a szukając po internecie większość poleca DSI, doradźcie które lepiej lite, dsi, czy dsi XL. Jeżeli znajde jakieś ciekawe aukcje (będę szukał na allegro i olx) dam linka i będę czekał na opinie.

Dobra więc dzisiaj już nie przeczytam bo idę spać -.- ale jutro jak najwcześniej przeczytam wszystko.
DSi osobiście bym odradził. Lepiej wziąć DS lite - ma lepsze wykonanie i zawiasy od DSa, ale przynajmniej potrafi odtwarzać również gry z GBA. Potem możesz sobie kiedyś dokupić 2/3DSa i będzie tam cały sklep z grami na DSi.
Stron: 1 2