Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: 720p TV do Playstation 4?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Po pierwsze chciałbym się przywitać, to mój premierowy temat i ogólnie wypowiedź mimo że z arhn.eu jestem od czasów pierwszych filmów na yt. Po prostu zawsze trzymałem się na uboczu WinkingW każdym razie Hej! i przechodze do sedna:

Planuje od jakiegoś czasu kupno PS4, mam trójeczkę a wcześniej posiadałem X360.
Moim problemem jest telewizor który posiadam - 8 czy 9 letni staruszek Philipsa z Amblightem 720p(1080i) (wtedy to był ultra high-end), 32 incze. Czy ktoś z was używa ps4 z takim TV, grafika mocno traci? Nie jaram się tak oprawą, boje się tylko że interfejs w wielu grach jest dopasowany do 1080p i mogę mieć problemy z odczytaniem. Siedzę na fotelu 1,5 m od tv.

TV który posiadam nigdy mnie nie zawiódł, zerowy input lag, dobre kolory i całkiem sprawny ambilight - nie mam pieniędzy na kupno porządnego tv o poziomie jakości tego który mam - nie mówię o technologii, pewnie nowocześniejszy kupiłbym nawet za 900 zł. Jedyny problem to ta rozdziałka, choć Raymany w 1080i wyglądały zaskakująco ostro Smiling

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź Smiling
W 720p grafika traci głównie na ostrości (nie polecam grać w 1080i mimo iż obraz będzie ostrzejszy - momentami wyraźnie widać "ząbki" przeplotu, 720p to mimo wszystko lepszy wybór - szczególnie do 60fps), ale nie powinno być problemów z czytelnością. Sam czasem przestawiam konsolę na ten tryb i nigdy nie mogłem narzekać na czytelność. Za to jak przeskoczysz kiedyś na 1080p to docenisz ostrość obrazu, szczególnie w interfejsach i czczionkach. Smiling
Mam nadzieję że tak będzie, oby tylko ten tv przedwcześnie nie odmówił współpracy.
Uwzględniając mój tv i różnice w cenach cross-genów
widzisz sens kupna wersji ps4 zamiast tańszej edycji na ps3? Wiem jaka różnice robi 60fps, mam głównie na myśli różnice w oprawie, szczegółowość modeli itp.
Wiadomo że wszystko zależy od tytułu, ale chciałbym poznać twoja osobistą opinię Smiling
Grałem w Watch Dogs i AC Blag Flag na ps3 i na ps4 (na ps4 w 1080i) i różnica była ogromna. W wersji na ps4 wszystko jest bardziej szczegółowe,jest większy zasięg widzenia, lepsze efekty świetlne. W watchdogsach na ps4 miasto wygląda dosyć efektownie podczas deszczu (te wszystkie kałuże itp.)w wersji na ps3 ulice mimo deszczu są cały czas suche.
Nie wiem czy można ufać twórcom gier. Jednak w wielu wypowiedziach mówią oni, że między rozdzielczością 720p, a 1080p nie ma dużej różnicy kiedy siedzimy z daleka od telewizji. Różnice pojawiają się kiedy zbliżymy się do ekranu. Są to głównie tak jak Archon mówił utraty ostrości obrazu (dla mnie człowieka grającego z bliska na 22 calowym monitorze praktycznie niezauważalne); wszystko oczywiście zależy od tego jak bardzo koncentrujesz wzrok na obrazie, przy zwykłym graniu nie powinno się widzieć różnicy.Happy
Różnica między 720p, a 1080p jest KOLOSALNA. Szczególnie jak się porównuje gry z PS3, a PS4 - The Last of Us Remastered jest tego idealnym przykładem. Ilość "ząbków" na modelach w 720p aż ryje po oczach. Szczerze mówiąc grając na PS4 trudno wrócić mi do gier z PS3, bo wyglądają w większości po prostu brzydko i szorstko.

Zachęcam do zerknięcia na nasze porównania: http://arhn.eu/2014/08/the-last-of-us-re...e-grafiki/ - najlepiej na pełnym ekranie.

PS3 w 720p vs PS4 w 1080p. Różnica jest gigantyczna.

[Obrazek: 2014-08-22_1537.png]

Prawdą jest jednak to co mówi UzbrojonyStefan - siedząc daleko od telewizora różnica w rozdzielczości jest rzadko dostrzegalna.
Dziękuję serdecznie za wasze odpowiedzi Smiling W takim razie chyba nie będę się już dłużej zastanawiać i zakupie konsole, na razie choćby dla wszystkich gier z plusa które zdobylem przez rok Smiling Taki Towerfall czy Mercenery Kings raczej nie będzie wybrzydzalo odnośnie tv :P