Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Nowy Komputer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam prośbę, chcę nowego PC'ta bo lapek już trochę stary Confused . Postanowiłem sobie go samemu skonfigurować. Problem taki, że się nie znam :P . Tu macie link do konfiguratora [url]http://proline.pl/?id=konfigurator[/url].

Moje wymagania:
- koniecznie Windows 7,
- RAM ok 12
- punkty: 0-8, 16 i 24,
- na średniej grafice FPS'y 30-40.

Nieźle się zaczyna, nie?

Budżet: 3800 zł - 4000 zł

W odpowiedziach dajcie proszę linki do gotowych zestawów.

To tyle. Pozdrawiam. Z góry dzięki.
Może być na morele.net? bo tylko tam składam. Budżet to 3800zł na samą skrzynkę i windowsa tak?
Takie coś złożyłem http://www.morele.net/inventory/info/3GGIP5/
W jakie gry będziesz grał i jakich programów będziesz używał? Czy będziesz podkręcał? Masz już nagrywarkę DVD lub dobry dysk Sata?

Zestaw live4games jest ok. Można jednak zrobić inaczej.
Bez dysku SSD i trochę słabszym prockiem nie przeznaczonym do kręcenia i mocniejszą grafiką i większą ilością ramu:
http://www.morele.net/inventory/info/f7T5th/
Dla i5 Haswella najlepsze są RAMy w dual channel, czyli 2 kości.

Wszystko zależy od tego co posiadasz i co będziesz na nim odpalał.
@live4games: Przejrzałem Twoją propozycję i widzę tam kilka rzeczy do poprawki. Po pierwsze - zapomniałeś o zasilaczu, a bez tego raczej ciężko pograć. Torll Polecam zasilacze BeQuiet - mają wysoką sprawność i nie osiągają kosmicznych cen. Model 600W kosztuje ok. 300 zł. Napęd optyczny też pewnie mu się przyda.

Druga kwestia: procek w wersji do OC, ale za to na fabrycznym chłodzeniu, co jest trochę bez sensu. Nie wyciśnie z niego wiele dodatkowej mocy, więc po co dopłacać do wersji K? Poza tym zakładałbym, że skoro autor tematu zaznaczył, iż nie zna się na sprzęcie, nie będzie szedł w OC. Płyta wygląda całkiem rozsądnie - to tania konstrukcja z niezłymi możliwościami, ale z tego co wiem, jej UEFI ma wiele kluczowych ustawień "na wierzchu", przez co myszkujący w nim niedoświadczony użytkownik może łatwo coś zepsuć. A kość w razie czego jest tylko jedna. Torll

Trzecia kwestia: grafika. Niby spoko model, ale... z doświadczenia wiem, że te gigaszajsy potrafią sypać artefaktami kilka dni po zakupie, włącznie z wyłączeniem monitora i zapętleniem ostatniego dźwięku. Oczywiście wiele zależy od egzemplarza, ale wydaje mi się, że Gigabyte średnio się przejmuje usunięciem problemu najpewniej zimnych lutów, bo zanikanie sygnału z karty dotyczy też posiadanego przeze mnie, o kilka lat starszego Radeona 6870. Też od GB, też na tym super-duper chłodzeniu. Lepiej dołożyć do Asusa na Direct CU.
Ostatecznie od siebie proponuję:
http://www.morele.net/inventory/info/d9Uslp/

Dlaczego:
Ram 8GB wystarczy do wszystkiego. Kolega zaproponował 3 kości po 4 GB jednak Haswell i5 najlepiej pracuje na 2 kosciach. Dlatego teraz weź jedną, drugą kiedyś dokupisz.
Procesor niewiele słabszy i nie do podkręcania, lecz sporo tańszy. Płyta główna pod niego.
Dużo mocniejsza grafika, co w połączeniu z i5 4590 da Ci lepszą wydajność niż zestaw 4690K i GTX770.
Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K) - Haswell Refresh 869,00
Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3) Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3) 339,21
Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2LaughingVI, DP (R9290-DC2OC-4GD5) Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI, 2LaughingVI, DP (R9290-DC2OC-4GD5) 1449,00 1449,00
Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 199,00
Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) 325,00 325,00
Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) 225,00
Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 159,00 159,00
Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02737) Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02737) 339,00 339,00
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 [SPC097] Bardziej wydajny następca modelu HE1225 (SPC043) Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 [SPC097] Bardziej wydajny następca modelu HE1225 (SPC043) 119,00
Ame, masz rację, z tym ramem ale klient nasz Pan Grinning. Guy_fawkes, fakt masz dużo racji, zje#ałem sprawę, przyznaję się. Ja akurat o Gigabyte mam dobre zdanie, kiedyś w moim starym kompie miałem odłączony kabelek od chłodzenia(/wiatraczka) i grałem tak w dirta 2 przez miesiąc i nic się jej nie stało, ani nie miałem żadnych dziwnych przygód na ekranie przez to.
Wszystko ładnie i pięknie, ale mógłbym prosić o jakiś zestaw ze strony którą podałem bo mam bliżej :P
http://proline.pl/?id=konfigurator&0:COR...ZENIE+5DNI

Nie wiem czy:
-oni instalują system
-czy aktualizują BIOS płyty głównej. Polecane procesory to Haswell drugiej generacji, który wymaga od płyty zaktualizowanego BIOSU. Spytaj się ich o to, bo bez nowego BIOSu komp nie odpali.

A co do mojego zestawu z morele to zabrakło tam ramu. Efekt niewyspania ;/
A chłodzenie?
Boxowe wystarczy, bo to nie jest procesor do kręcenia. No chyba, że głośność standardowego może Ci przeszkadzać to wtedy można wybrać jakieś chłodzonko. Tyle, że zestaw już jest ponad 4k. Szkoda, że w Proline nie mają SilentumPC Fera HE1224 bo to byłby idealny wybór. Można brać ewentualnie Spartan Pro HE924
Dobra. Mam dwie propozycje. Daje jeszcze czas do jutra do 12. Wtedy tworzę temat z zaproponowanymi zestawami i reszta ocenia. Biorę ten, który będzie miał najwięcej pozytywnych opinii.
Bez sensu jest tworzenie drugiego tematu. Wypisz je tutaj.
TEMAT SKOŃCZONY
Byś się chociaż pochwalił co wybrałeś : P

Jak jeszcze nie zamówiłeś to możesz wziąć Sapphire Tri-X R9 290. Powinna być chłodniejsza od Asusa.
Jeszcze nie wybrałem. Będzie nowy temat w tym tygodniu.