Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jaki smartfon wybrać ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie ! Moglibyście mi powiedzieć który smartfon będzie się lepiej sprawował ? mam do wyboru lg nexus 5 oraz iphone 5c , a może jakiś inny smartfon będzie ciekawszy ?
Gdybyś porównywał smartfony z tym samym systemem odpowiedź byłaby prostsza. Oba te telefony będą sprawowały się bardzo dobrze, kwestią jest czy wolisz Androida czy iOS. Android jest otwarty, masz duże możliwości personalizacji, widżety itd. W iPhonie zmienisz jedynie tapetę i dzwonek, ale sam system jest bardzo fajny i mimo swoich ograniczeń pracuje się na nim przyjemnie.
Dodam od siebie że sam Android do płynnego działania musi posiadać 4rdzeniowy procesor i magiczne ilości ramu. Nie wiem jak wygląda z IOS gdyż nigdy go nie miałem, ale mogę polecić Windows Phona. Ludzie nie lubią WP, bo "podobno" ma mało aplikacji. Ja tego niedoboru niegdzie nie mogę zobaczyć. System jest dużo lepiej zoptymalizowany. 0 zacinki przez 6 miesięcy (Lumia 920), w porównaniu do Xperi T z podobnymi podzespołami ale Androidzie, gdzie telefon zacinał się co chwilę.

Jeśli lubisz robić zdjęcia telefonem to możesz pozwolić sobie na Lumie 1020. Najlepszy smartfonowy aparat.
Ja dodam od siebie, że lubię telefony z dużymi ekranami. Takie jApko jest dla mnie za małe.
Podstawowa rzecz, zostaw iP5c w spokoju. Nieco taniej kupisz iP5, który ma ten sam hardware, a jest dużo ładniejszy i nie wygląda jak Lumia 520 będąca 3 razy tańsza Smiling
Jak pisał kolega wyżej, zastanów się nad Windows Phone, ja zaryzykowałem rok temu (Lumia 820 vs. Xperia T) i nie wrócę już do Androida, nie potrafiłbym używać telefonu reagującego wolniej, niż moja Lumia, już nie mówiąc o braku kafelków, które są niesamowicie wygodne, i po tygodniu będziesz w nich zakochany nie myśląc o powrocie do Androida.
Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz. Sam kupiłem Xperie Z1. Wydajna i funkcjonalna bestia. Ekran 5' wystarcza w zupełności. Poza tym jest bardzo szybki i stabilny. Jedyną jego wadą jest ekranu, ponieważ ma słabe kąty widzenia.
Ja np mam s5 mini mala wydajnosc ale cena 1200 zl bateria niezle trzyma chociaz
Polecam trochę tajemniczego Honor 6. Bardzo ciekawa specyfikacja jak na cenę.