Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kupno Vity - Kilka pytań
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam zamiar kupić PSVITA Chciałbym się was zapytać czy:

1.Kupić nową konsole czy używaną?
2.Jaką kartę kupić (bedę sciągał gry z ps store)Czy są już tańsze zamienniki ?
3.Na jaki czas starcza bateria ?
4.Jakie są przydatne akcesoria ?

Z góry dziękuje za odpowiedz
1 Na taką jaką Cie stać, ja kupiłem mało używaną i nie widzę różnicy.
2 Oryginalną
3 4-5 h
4 Pokrowiec

Mystery Solved
(09-09-2014, 17:23)Daxter napisał(a): [ -> ]Witam

Mam zamiar kupić PSVITA Chciałbym się was zapytać czy:

1.Kupić nową konsole czy używaną?
2.Jaką kartę kupić (bedę sciągał gry z ps store)Czy są już tańsze zamienniki ?
3.Na jaki czas starcza bateria ?
4.Jakie są przydatne akcesoria ?

Z góry dziękuje za odpowiedz

1. Ja wolę nowe konsole, ale używane można czasem wyrwać w świetnej cenie - warto polować Smiling
2. Oryginalną kartę 16 lub 32gb
3. Kilka godzin grania, ale ładnie utrzymuje poziom baterii podczas uśpienia
4. Pokrowiec, folia na ekran, ewentualnie stacja dokująca
Chodzi mi o rozmiar karty !
Vita ma swój rodzaj karty, żadne microSD czy inne nie wchodzą w grę. Ja mam 8 GB i generalnie jest ciężko, często muszę żonglować grami. Dlatego 16GB to minimum jeśli chcesz skupić się na cyfrowej dystrybucji.
1. Ja kupiłem używaną i jestem w 100% zadowolony Smiling
2. W moim przypadku częściej wchodzą w grę pudełkowe, ale ostatnio mam coraz więc ej gier z PSN, a mimo to karta 8 Gb mi wystarcza.
3. Przedmówcy nie wspomnieli, że pełne ładowanie baterii trwa bardzo niedługo ( ok. 2 h ładowania do pełnej baterii). W tym przypadku 5 h grania to bardzo dobry wynik.
4. Ja kupiłem folie na tylni ekran ( przedni bardzo ciężko porysować + folia na nim wygląda nieestetycznie) i pokrowiec. Nic więcej nie trzeba Smiling
Ile kosztuje karta 32 GB(od SONY to chyba drogo nie ?)
32 GB za 239,99 zł na euro.com.pl
16 gb przy posiadaniu ps+ to zdecydowanie za mało.
(09-09-2014, 18:19)dzej napisał(a): [ -> ]16 gb przy posiadaniu ps+ to zdecydowanie za mało.

Nie jest tak źle, sam mam 16 gb i jakoś się turla. Myślę, że 16 to całkowite minimum, przecież niektóre gry się "przechodzi", a nie magazynuje Grinning
(11-09-2014, 21:49)Zyga napisał(a): [ -> ]
(09-09-2014, 18:19)dzej napisał(a): [ -> ]16 gb przy posiadaniu ps+ to zdecydowanie za mało.

Nie jest tak źle, sam mam 16 gb i jakoś się turla. Myślę, że 16 to całkowite minimum, przecież niektóre gry się "przechodzi", a nie magazynuje Grinning

Dobra poniosło mnie. Na 16gb da się grać, ale dla pełnego komfortu zalecane jest 32 :P
1. Sam zakupiłem nową, bo nadziałem się kiedyś na używanego N-gage. Ale internety mówią, że używane można śmiało brać. Ja od siebie radzę patrzeć na ilość rys na ekranie, bo Vita wyświetla piękny obraz, na którym widać wszystkie rysy!
2. Zamienników nie ma, tak jak ktoś już wcześniej pisał. Minimum 16gb. Sam mam 8gb i bardzo żałuję, bo mieszczę 2 duże gry i kilka pierdół. A chciałoby się wgrać jeszcze z dwie gry, jakiś film i może muzykę... 16gb powinno wystarczyć, chociaż sam wolałbym 32.
3. grania 5h ale zależnie od gry, jasności ekranu itp. A na czuwaniu może leżeć dłuugo. Ostatnio wyjechałem na 4 dni, zabrałem Vite naładowaną na full. Na wyjeździe pograłem jakąś godzinkę łącznie. Gdy wracałem bateria spadła jedną kreskę i grałem jeszcze z 3 godziny w LBP Smiling
4. przydatne akcesoria: słuchawki, wiadomo!
folia na przedni panel - tak jak pisałem, rysy bardzo szpecą piękny obraz, a dobrze naklejona dobra folia jest w sumie nie do zauważenia
pokrowiec - bo to handheld, w podróż się go bierze, ale do kieszeni jest za duży więc pewnie będzie latać gdzieś w plecaku, torbie itp Winking
+ ja mam jeszcze sylikonową obudowę, której używam na co dzień. Chroni kanty przed upadkiem a dodatkowo zabezpiecza folie, żeby się nie odkleiła podczas grania Smiling o taki: [Obrazek: psvitawhite1.jpg]
Dziękuję za odpowiedzi .