Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Dziwny problem z restartem komputera na nastepny dzien
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !
Mam dziwny problem , otoz instaluje system robiac wczesniej formata (win7) . Wszystko smiga jak powinno , jeszcze sprawdzam tego samego dnia po kilka razy i wszystko dziala bez zarzutow. Na nastepny dzien komputer zaczyna sie resetowac przy oknie zapraszamy. Przywracanie systemu nic nie daje . Mial ktos podobny problem ?? Nie mozliwe ze to wina dysku bo mam 3 i na kazdym dzieje sie to samo .
moj sprzęt :
- amd phenom II x4 3.4Ghz blackedition
- hd toxic 5850 1Gb
- 2x2Gb RAM DDR3
- msi 770-g45
- ocz 500w
Resetuje się bez żadnego Blue Screena? To może być wina zasilacza. Miałem ostatnio świeżo wyjętego z pudełka Corsair CX750M, który był wadliwy fabrycznie - komputer resetował się całkowicie czasem w grach, czasem w pulpicie, a kilka razy nawet w BIOS. Wymiana na gwarancji załatwiła sprawę.

Jeśli masz dostęp do jakiegoś zastępczego zasilacza, zobacz czy po jego podłączeniu nadal występuje to samo. Tak to już z elektroniką jest, że te markowe również dostają czasem czkawki.
Prawdopodobnie na komputerze pojawia się BSOD, ale Windows 7 ustawiony jest domyślnie w taki sposób, by go nie wyświetlał i restartował komputer.

Spróbuj włączyć wyświetlanie BSOD korzystając z tego poradnika: http://pcsupport.about.com/od/windows7/h...dows-7.htm

Na podstawie kodu błędu łatwiej będzie ustalić w czym problem.
Jeśli mimo aktywacji BSOD problem nadal będzie występował to istnieje spora szansa, że na przykład przegrzewa się któryś z komponentów. W każdym razie, będzie możliwość szybkiego wyeliminowania części problemów.
Raczej BSOD, dziwne, żeby komputer restartował się przez zasilacz zawsze w tym samym momencie.
Kondensator na plycie glownej byl "spuchniety" i nie podtrzymywal napiecia kiedy byl zimny jak to okreslil fachowiec. Zmienil wadliwy na nowy i wszystko smiga jak trzeba !
Dziekuje za zainteresowanie tematem !