Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Monitor czy telewizor pod m.in. PS2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jeżeli był już taki temat, to przepraszam.. (wiem do czego służy wyszukiwarka w razie czego.. Winking ).
Zależy mi na monitorze albo telewizorze pod PlayStation 2 i XBOX. O ile drugie ładnie wygląda na panoramicznym Samsungu, o tyle PS2 wygląda po prostu okropnie - dlatego zastanawiam się nad kupnem monitora 4:3 albo telewizora (aczkolwiek wolałbym to pierwsze, bo drugie może się szybciej spieprzyć).

Najbardziej mi zależy na podłączeniu konsol PlayStation 2 i XBOXa pierwszego (zewn. lub - jeśli będzie taka możliwość - kompozyt). Dodatkowo pod DVI mógłbym podłączyć komputer lub w przypadku telewizora odtwarzacz DVD, ale to już opcjonalnie. Archon w ostatnim gaming roomie pokazał całkiem ciekawą propozycję takiego monitora dla retrokącika, ale na pewno są też inne propozycje.

Cena, jaka mnie interesuje to.. bo ja wiem, do 300 zł (może taki monitor więcej kosztować - oby nie.. Childish )
Mam nadzieję, że napisałem w miarę dobrze i że ktoś mi odpisze. Dzięki z góry Smiling
Najlepiej za grosze kupić tradycyjny TV CRT, ponieważ na nim gry z konsol 6. generacji i starsze wyglądają najkorzystniej, a do komputera mieć dedykowany monitor. Sam korzystam z takiej konfiguracji. Co więcej, taki stary telewizor kosztuje teraz grosze - swój 21" kupiłem za 20 zł od znajomego.
Dzięki za szybką odpowiedź Smiling
Ogółem mon/tv nie muszę mieć podłączonego pod komputer, bo to moja najmniejsza zachcianka - też pomyślałem, że na telewizorze gry będą wyglądać lepiej, między innymi dlatego, że dzisiejsze monitory - w tym 4:3 - mają wyższą rozdzielczość, co dało mi by ten sam efekt co przy panoramicznym. Mam znajomego z całkiem dobrze chodzącym TV u którego nawet sprawdzałem już tą konsolę, ale jak nie wygrzebię go od niego za 5 dyszek, to nie wiem co go ucieszy..
Poczekam jeszcze na parę odpowiedzi i zobaczy się, co dalej Smiling Ewentualnie zacznę szukać na Alledrogo - choć znaleźć niewyżyłowany telewizor też ciężko.
Jak z Wrocławia to odbiór osobisty raczej nie, ale kurier już zachęca. Jak możesz podaj cenę, gdy już wrócisz, a przy okazji podaj mniej więcej ile i jakie ma złącza - co prawda mogę zawsze odpinać PS2 od telewizora i podłączać XBOXa itd., ale wygodniej by było jednak mieć kilka EURO.

Pozdrawiam Smiling
Do ps2 najlepiej telewizor CRT z trybem progresive scan i z opcja 60hz (obsługa ntsc), kupisz za grosze na olx np Thomson blackpearl idealnie współpracuje ze starszymi konsolami.
Jakby się udało Black Pearla załapać, byłoby fajnie, ale najpierw poczekam ma odpowiedź Veicretisa, który być może zaoferuje podobne rozwiązanie Smiling
(22-10-2014, 20:26)guy_fawkes napisał(a): [ -> ]Najlepiej za grosze kupić tradycyjny TV CRT,  ponieważ na nim gry z konsol 6. generacji i starsze wyglądają najkorzystniej, a do komputera mieć dedykowany monitor. Sam korzystam z takiej konfiguracji. Co więcej, taki stary telewizor kosztuje teraz grosze - swój 21" kupiłem za 20 zł od znajomego.


A jak kupiłoby się kabel component dla PS2 i VGA box to rezultat na monitorze LCD nie byłby podobny? Cały czas się zastanawiam czy nie kupić takiego zestawu, żeby osiągnąć najlepszą jakość na LCD/LED.
Ja jeszcze przed założeniem tego tematu podłączyłem sobie PS2 pod typową nagrywarkę DVD i z tym urządzeniem gry na telewizorze wyglądały dużo, dużo lepiej, więc taki VGA box też powinien polepszyć jakość obrazu. Chociaż szczerze powiedziawszy nigdy nie wiedziałem lepszego obrazu na konsoli niż teraz, gdy w końcu tydzień temu udało mi się dorwać telewizorek DAEWOO i cóż powiedzieć.. gry wyglądają prześwietnie. CRT jest więc najlepszym wyborem... Winking

W sumie to miałbym czym się pochwalić na Świeżych zdobyczach Tongue_Out_Winking
Przeszukując internet natknąłem się na wiele VGA box-ów, ale nie wiem, który miałby najlepszy stosunek jakość/cena. Czy ktoś może polecić jakieś rozwiązanie?
Wnioskując z twojego ostatniego posta już znalazłeś telewizor?
Bo jeśli nie to cię tylko mogę ostrzec że za wysyłkę kurierem zapłacisz dosyć sporo, i jest jeszcze kwestia zabezpieczenia paczki bo telewizory CRT bbardzo ciężko znoszą transport, a dochodzi jeszcze ich wiek.