Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kontroler Gamecube (Smash Bros.)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej.. dzisiaj dość krótkie pytanie.
Mam ochotę kupić dwa pady Gamecube'owe (a by mieć nowe chcę kupić w edycji Smashowej, które zostały wydane niedawno wraz z grą na WiiU) - i tu się rodzi moje pytanie, czy ktoś poleca jakiś sklep internetowy, w którym można kupić takowy kontroler bez żadnych ceł i podatków, które atakują podczas kupna z Ameryki. A może lepiej poczekać aż pady te pojawią się na Allegro.

By the way: kontrolery kupuję z myślą o Wii i między innymi Brawlu, ale Wikipedia potwierdza, że pad ten będzie bez problemu działał z starszą konsolą Nintendo, więc myślę, że to będzie dobry zakup Smiling
Cześć, mogę polecić ten sklep: http://konsoleigry.pl/search?controller=...rch=Szukaj widzę że ma w ofercie taniutkie nowe pady, również w wersji limitowanej, w której sam zamierzam kupić. Sam kupowałem tam ostatnie poki i wszystki było OK. Są to dokładnie te same pady, co były produkowane do Gamecube, więc będą działać zarówno z SSBB(i innymi grami wii), jak i z wszelkimi grami GC.
Takiej ceny za smashowy pad szukałem - śliczne "Dziękuję" za sklepik Smiling
Ale jeszcze jedno mnie korci - ten pad z Mario i Luigi to są Fight Pady czy Gamecube'owe - wiem, że istnieje kontroler GC z takim wzorkiem, ale dostać go można było jedynie przez Club Nintendo. Po screenie natomiast przypuszczam, że jest to właśnie Fight Pad, czyli replika pada GC, który jest kompatybilny z grami na WiiU korzystającymi z Classic Controlerów. Po co się więc pytam - być może ktoś już kupił tego pada z M lub L i wie coś na ten temat Smiling
Są to pady Gamecubowe, fight pady wyglądają tak(i są mniej wierne oryginałowi): http://www.amazon.co.uk/Wired-Fight-Pad-...cube+yoshi
Zmylił mnie fakt, że na drugim screenie z padów Marioluigiowych są przyciski ZL i ZR - dla pewności kupię jednak pady Smashowe Grinning
Z ciekawości, ktoś testował czy ten rozdzielacz do padów Gacka działa też z Wii? Kusi mnie do Mariokarta Wii.
Wypowiedź Nintendo z UK:
" The GameCube Controller Adapter for Wii U is compatible with Wii U and Super Smash Bros. for Wii U specifically - it is not compatible with any other Wii U software. The adapter is also not compatible with Wii and we apologise for any confusion. "

Po tym tekście wychodzi na to, że adapter jest kompatybilny jedynie z Smashem na WiiU ale na Wiki przeczytałem, że działa też z trybem Wii. Niestety adapter ten prawdopodobnie nie działa z Wii (przez co podłączenie padów Gamecube'owych do Wii Family Edition czy Wii Mini raczej się nie uda), choć twórcy Nintendonta (homebrew do odpalania w gry z GC na Wii oraz na WiiU) zaimplementowali wsparcie tego adaptera na obu konsolach. Wychodzi więc na to, że po prostu Nintendo nie chce, a nie że nie można. Granie w gry z Wii na starszej konsoli Ninny używając tego adaptera jest jednak najprawdopodobniej niemożliwe..

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2014/10...u_software
Dla mnie dużo ważniejsze jest pytanie, czy ktoś testował tę przejściówkę z PC? Bo jeśli mógłbym dzięki niej używać na kompie padów od GC to kupuję natychmiast