Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Coś zamiast routera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam czy ktoś się orientuje czy można nadawać sygnał internetu przez karty sieciowe wifi jak tak router?

Mam takie dwie antenki wifi na USB jedna starsza pod 2.4 GHZ i jedną 5 GHZ

Było by to najwyżej rozwiązanie na jakiś o ile to w ogóle da się zrobić. Strzelam że skoro smartfon ma możliwość pracy jak router to i te antenki USB :P
Można, o ile masz Windows 7 lub nowszy. Do stworzenia takiej sieci dobrze nadaje się program Connectify. Jednakże, nie każde urządzenie połączy się z taką siecią, a ponadto łącze musisz mieć doprowadzone do kompa inną drogą, np. kablem.
(01-12-2014, 21:51)guy_fawkes napisał(a): [ -> ]Można, o ile masz Windows 7 lub nowszy. Do stworzenia takiej sieci dobrze nadaje się program Connectify. Jednakże, nie każde urządzenie połączy się z taką siecią, a ponadto łącze musisz mieć doprowadzone do kompa inną drogą, np. kablem.

ok dzieki używałem tego programu akurat zadziałał i to nawet dobrze działa, całe szczęście już mam router Smiling
Mozna nawet i natywnie przez Winde Smiling Tylko jak chcesz udostepniać na smartfony itp. to najlepiej nadawaj ta 2.4 ghz na jakimś wolnym kanale żeby nie było zakłóceń. Pozdrawiam Smiling
Powiem ci tak, to już lepiej sprzedać te antenki i kupić router. Czemu? Cóż, nikt nie liczy zużytego prądu, a używając tych antenek musisz mieć kompa odpalonego cały czas, a takie coś trochę będzie kosztowało w porównaniu do zużycia routera.
Dobra przecież napisałem post wyżej już już jest przesiadka na router


czytacie troche?Grinning


Dekakura haha sprzedawać antenki Grinning

a może jeszcze mam sprzedać te 3 routery :P

Po prostu nie miałem pod ręką sprzętu ze sobą bo zmieniłem miejsce zamieszkania i chciałem zaktualizować sobie aplikacje w smartfonie przez wifi :P

a komp i tak hula 24/7