Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jaki zestaw wybrać???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam zamierzam kupić tani (do 2500zł) dobry komputer. Planowałem złożyć coś takiego:
Płyta główna: Gigabyte GA-F2A88X-D3H, A88X, DualDDR3-2133, SATA3, RAID, ATX (GA-F2A88X-D3H)
Procesor: AMD APU A8-6600K, socket FM2, Quad-Core 3.9 GHz, L2 Cache 4MB, 100W, BOX
Pamięć RAM: GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10
Dysk twardy:Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit HDMI, DP, DVI, BOX
Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E
MSI GTX770, GDDR5 2GB DDR5/256b D/H/DP PCI-E OC
(Dwie pierwsze płyty poradził mi znajomy informatyk)
Chciałbym was zapytać co o tym sądzicie?
Którą płytę wybrać?
I jaki zasilacz polecilibyście?
Bardzo kiepski ten twój informatyk, skoro poleca Ci taki zestaw.

Moja propozycja:
Intel Core i5-4460
MSI H81-P33
Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB
Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix
Seagate 1 TB
Zalman Z1
Corsair VS 450W
+ ew. nagrywarka.

Razem około 2500zł. Gdyby dołożyć trochę, to osobiście wymieniłbym zasilacz na trochę lepszy, w drugiej kolejności obudowę.
Stallion może informatyk jest kiepski, ale nie zamierzam kupić komputer na 2 (góra 3) lata. Pierwsza rzecz jaka mi się nie podoba to płyta główna. Posiada małą liczbę slotów (dwa sloty, a maksymalna pamięć RAM to 16 GB) na pamięć ram. Druga rzecz to karta graficzna opinie ma dobre, ale miałem Radeon'a i był troszkę zje***y po pół godziny gry przyciemniał się obraz w kilku miejscach. Od tamtego czasu mam uprzedzenia do Radeon'ów. Procesor wolę z AMD, ponieważ jest tańszy, a ten który mam, od wielu lat sprawuje się bardzo dobrze.
Wiem, że sam prosiłem o pomoc, ale mam jednak swoje uprzedzenia.
Cytat:"nie zamierzam kupić komputer na 2 (góra 3) lata."
-Wyjasnij bo nie do końca pojąłem co chcesz przekazać.

Cytat:"Pierwsza rzecz jaka mi się nie podoba to płyta główna. Posiada małą liczbę slotów (dwa sloty, a maksymalna pamięć RAM to 16 GB) na pamięć ram."
-Poszedłem maksymalnie w wydajność w grach. Budżet jest ograniczony, więc trzeba na czymś ciąć koszty. Więcej niż 8 GB RAM do gier na tą chwilę nie jest potrzebne.

Cytat:"Druga rzecz to karta graficzna opinie ma dobre, ale miałem Radeon'a i był troszkę zje***y po pół godziny gry przyciemniał się obraz w kilku miejscach. Od tamtego czasu mam uprzedzenia do Radeon'ów."
-Do niemców też masz uprzedzenia bo kiedyś zaatakowali polskę? Objawy które opisałeś świadczą o nieprawidłowym działaniu któregoś z podzespołów, każdy sprzęt może się trafić wadliwy. Dla własnych korzyści warto się wyzbyć takich uprzedzeń. Gdybyś miał wybrać kartę od Nvidii w tym budżecie, to straciłbyś na wydajności.

Cytat:"Procesor wolę z AMD, ponieważ jest tańszy, a ten który mam, od wielu lat sprawuje się bardzo dobrze."
-Procesor który Ci podałem jest o niebo lepszym wyborem od tego który Ty podałeś. W takim zestawie rację bytu mają tylko procesory Intela. Możesz sobie dobrać AMD (choć argument, że stary AMD Ci działa dobrze i dlatego teraz chcesz procesor takiej firmy jest bez sensu, wybiera się konkretny model a nie logo firmy na nim widniejące) ale licz się z tym, że stracisz bardzo dużo na wydajności w grach. Kolejny argument, "że jest tańszy" również jest nie na miejscu ze względu na to, że cały zestaw mieści się w podanym przez Ciebie budżecie.

Podsumowując:
Zastanów się nad czym Ci zależy, na logo na obudowie/urządzeniu czy też na wydajnym, dobrze dobranym komputerze i dobrze wydanych pieniądzach.

Pozdrawiam
Teraz w niektórych grach 8 GB to minimum, a co jeśli za 3 lata minimum to będzie ok. 20 GB. W tamtej karcie mogłem dokładać do 64 GB.
Tak mam uprzedzenia do Niemców, ale nie dlatego że zaatakowali Polskę w '39, ale za to co mówią publicznie.
Powiedzmy, że na Radeona mogę się zgodzić.
A tak poza tym to wielkie dzięki
W tej chwili kupno procesora AMD to jak wsadzenie sobie serii z M60 w kolano.
Niechęć do AMD, bo karta była felerna to nawet nie jest zabawne. U mnie padł GeForce i jakoś nie mam uprzedzeń. Z obu firm karta może dać dupy.

Bierz zestaw Stalliona, 16 GB Ramu spokojnie wystarczy do czasu wymiany. Poza tym jeżeli gry będą wymagały ponad 16 GB RAM to i tak będziesz musiał wymienić już całą skrzynkę.
(05-12-2014, 13:16)Stallion napisał(a): [ -> ]Bardzo kiepski ten twój informatyk, skoro poleca Ci taki zestaw.

Moja propozycja:
Intel Core i5-4460
MSI H81-P33
Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB
Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix
Seagate 1 TB
Zalman Z1
Corsair VS 450W
+ ew. nagrywarka.

Razem około 2500zł. Gdyby dołożyć trochę, to osobiście wymieniłbym zasilacz na trochę lepszy, w drugiej kolejności obudowę.

Chyba rejczel mobasa na jakiegoś porządniejszego, jeśli on chce dokładać i wymieniać części na bierząco - napewno nie zrobi tego z tym mobasem od MSI, i to jeszcze na 81
Mobo do OC? Nie w tym budżecie, to jest zestaw na teraz a nie na jakieś wyimaginowane mega upgrade w przyszłości (o których, poza ramem, autor tematu nic nie wspomniał). Poza tym jedyne co mógłby sensownie zmienić jeśli chodzi o procesor to i5 z k. A wątpię żeby kolega bawił się w OC.
Mnie nie zależy na super grafice full hd i 60 fps, ale będę chciał pograć w GTA V na średnich ustawieniach +/- 30 fps
Aha, dlatego chcesz kupić gorszy komputer niż mógłbyś mieć za tę kasę? Całkiem logiczne... : )
Około 4 lat na obecnym kompie gram w nowsze gry na low detalach i grafice (np. gta 4 15fps), więc gówno mnie obchodzi, że nie będzie najlepszy w takiej cenie ważne, że będzie dobry
Nie będzie dobry, o czym ci wszyscy piszemy. Dobry to będzie zestaw z Intelem. AMD w obecnej chwili nadaje się ogólnie do niczego...
@GobiPLX szkoda sobie klawiaturę strzępić, do tego Pana nic nie dotrze. Ludzie chcą mu pomóc, a ten na nich z gębą. Tylko po co temat zakładał, skoro sam wie lepiej co jest mu potrzebne i co będzie dobre? Szkoda słów.