Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Karta Graficzna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Chce kupić kartę graficzną tak do 800 złoty +/- fajnie by było gdyby można pograć na niej w nowe gry nie koniecznie na ultra high. Mam na oku tą kartę i nie wiem czy jest dobra:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gi...gd-546589/
Witam, jaka jest reszta sprzętu? Jaką rozdzielczość ma Twój monitor?
Ram 4GB
plyta MSI 760GM-P21(FX)
AMD FX 6100 Six-Core Processor
Nie jestem pewien czy wystarczy a monitor idzie na zmiane też ponieważ jest stary, ale z nim sobie poradze jakoś aktualnie nie jestem pewny ile ma
Jaki masz zasilacz? Monitor będzie full HD? Pod ten procesor takie rozsądne maksimum to R9 270/GTX660.
procesor nie po OC (jeżeli dobrze rozumiem to znaczyło coś w stylu overclock czy coś)
zasilacz Thermaltake Smart Se 630W
Monitor chyba tak(?)
rozsądne dlaczego?
Gdyż procesor będzie zbytnio ograniczał mocniejsze karty. Zasilacz jest ok. Tak jak wspomniałem, do tego procesora bez podkręcania nie warto wsadzać nic mocniejszego niż wyżej wymienione karty.
http://www.morele.net/karta-graficzna-ms...2g-599531/

Możesz zaoszczędzić kupując używkę z allegro na długiej gwarancji.
A czy nie patrząc na procesor ta karta którą podałem jest dobra?
Ja bym kupił jednak inna wersję, np MSI. Gigabyte bywa głośnawy na standardowych ustawieniach wentylatorów. Druga sprawa to to, ze przy takim budżecie bardziej opłaca się kupić używkę R9 280X / R9 290 na długiej gwarancji z allegro, na pewno zyskasz na wydajności.

Niemniej każda z tych karta jest zdecydowanie na wyrost do tego procesora. Wsadzisz np R7 265/R9 270 i będziesz miał praktycznie to samo co przy czymś znacznie mocniejszym. Także nie wydawaj kasy na darmo.
Ja mam Gigabyte GeForce GTX 770 2GB, 8GB RAM HyperX i procek Intel Core i5-4570 3.2GHz. Szczerze mogę polecić taki zestaw. Procek szału nie robi, a mimo to wszystko śmiga jak szalone na trochę już zaśmieconym kompie. Far Cry 4 na HIGH śmiga w full HD powyżej 50FPS (czasami gdy jest jakas duża akcja spada na ulamek sekundy do 25FPS, ale to nie odczuwalne). A jeśli chodzi o to co mówili użytkownicy wyżej, to prawda, że słaby procesor będzie ograniczał karty graficzne, nie będą wyciągały z siebie wszystkiego co mogą, ale mimo to gry będą działały lepiej Smiling
Cytat:A jeśli chodzi o to co mówili użytkownicy wyżej, to prawda, że słaby procesor będzie ograniczał karty graficzne, nie będą wyciągały z siebie wszystkiego co mogą, ale mimo to gry będą działały lepiej.
Bzdura. Podłącz HD4850 i GTX 780 TI pod Athlona x2 64. Wydajność w nowych grach będzie taka sama (czyli żadna).