Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z grą FarCry4
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pewien problem z działaniem gry "FarCry 4". Mój komputer spełnia rekomendowane wymagania sprzętowe gry, a cierpię na straszne lagi. Przeszukałem wiele for (nie wiem czy dobrze odmieniłem :P), zmieniałem ustawienia graficzne i żadne rady czy zmienianie opcji nic nie dawały. Na niskim, mam tyle samo fps co na ultra - najczęściej jest ich 10-13. Nie da się tak grać a naprawdę wydawało mi się, że spełniając zalecane wymagania pogram sobie w 60 fps, lub chociaż w 30. Czekałem również na łatkę w formie aktualizacji. Mam już dość wyczekiwania i postanowiłem sam i osobiście zadać pytania dotyczące mojego problemu. Czy jest jakakolwiek możliwość podniesienia liczby klatek, choć o marne ich 10? Aby wam ułatwić problem dorzucę specyfikacje mojego komputera. A no i - komputer mam na pewno wolny od wirusów (codzienne skanowanie, no i nic nielegalnie nie pobieram a nawet i rzadko odwiedzam strony internetowe. Gra jest też postawiona na czystej partycji gdzie jest tylko ona i ma jeszcze do dyspozycji jakieś 225 GB wolnej przestrzeni (a wymagane jest tylko 31 bez gry warzącej 25 GB = 6 GB wolnego).
Mój komputer:
Procesor Intel Core 15-4460 CPU 3,2 GhZ (procesor ma 4 rdzenie).
Procesor Graficzny: GeForce GT 630 1GB RAM (jedyna rzecz która nie spełnia rekomendowanych, a jedynie wymagane).
Pamięć operacyjna RAM: 8GB,
Aktualna Wersja Sterownika (GeForce): 344,75
System Operacyjny: Windows 7 Home Premium.

Na koniec przypomnę jeszcze raz, że mam maksymalnie 13 fpsów (i na niskich i na ultra).
Próbowałeś zmniejszyć rozdzielczość?
Jednak i tak nie liczyłbym na cuda, ponieważ ta karta graficzna nie nadaje się do gier.
Po pierwsze to nie lagi, tylko niska płynność wyświetlanego obrazu ze względu na niską ilość wyświetlanych klatek na sekundę. Lagi są wtedy gdy ma się w grze multiplayer duże opóźnienia w przesyłaniu danych między naszym klientem a serwerem. Po drugie karta jest słaba w grach i tyle.
Okej, wątek nadaje się tylko do usunięcia. Problem został naprawiony - ograniczyłem liczbę klatek, dzięki temu gra działa płynniej i tak jak chciałem mam po 30-45 fps. Problem tkwił w tym, że z nieograniczoną ilością fps wyświetlane zostawały klatki tak szybko jak są renderowane. Tak jak powiedzieliście karta poprostu tego nie potrafiła utrzymać bo nie jest do nowszych gier. Teraz po ograniczeniu, komputer ma do wyświetlenia ich mniej i się wyrabia.