Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pad Xboxa One pod PC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Przymierzam się do kupna pada pod mojego PC'ta. Najwygodniejsze są pady (i najlepiej działające pod PC (patrz. pady od PS3 i problemy z podpieciem pod PC)) od Microsoftu. Czytałem, czytałem, trochę potestowałem w sklepie i stwierdziłem że pad od nowego xklocka jest wygodniejszy od starszego xklocka.

Tak więc troszkę pogmerałem w internecie i wyskoczyło hasło "microsoft wypuścił edycję pada xboxa one przeznaczonego na pc". Poszukałem, poszukałem i nigdzie nie ma tego w sklepie.

Niby specjalna edycja "PC'towa", a nie różni się chyba niczym od zwykłego pudełka z padem, oprócz tego że ma dołączony kabelek USB.

Tak więc:
Czy kupując zwykły pad xboxowy (takie nie "super pc'towa wersja") zadziała mi on z komputerkiem po podłączeniu kablem? I co do kabla. Jest to zwykły kabel microusb > usb tak?
I tak i nie. Wersja Pecetowa będzie tym się różnić od xboxowej tym że będzie posiadać specjalny adapter podpinany pod USB do komunikacji bezprzewodowej. Nie zmienia to faktu że kupując pada możesz grać po kablu, ale o bezprzewodowym graniu możesz zapomnieć Xbox One Has No Game
A to nie jest czasem tak, że pady od Xboxa 360 mają ten adapter do gry bezprzewodowej, a pod Xboxa One takiego adaptera jeszcze nie ma?

Ale pomijając temat gry bezprzewodowej. Kupując normalny xboxowy pad jak np. ten http://www.euro.com.pl/kontrolery-do-kon...p=179&cr=1 , po zaopatrzeniu się w kabel micro usb (czyli taki od telefoniku) i podłączeniu tym kablem pada do pc, będzie działać normalnie?
Dokładnie tak będzie, musisz jedynie zainstalować sterowniki. Sam korzystam od pewnego czasu z tego rozwiązania, kabel siedzi pewnie, wszystko oprócz wibracji na spustami i gałkach działa normalnie, więc nie musisz się niczym martwić.
Ok, dzięki za odpowiedź. Dziś wybieram się do sklepu Smiling

Temat do zamknięcia.