Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pytanie amatora - Gameboy Advance
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej,

Na samym początku chcę zaznaczyć, że jestem nie posiadam żadnego doświadczenia ze sprzętem od Nintendo - z góry przepraszam, jeżeli wykażę się poniżej nieznajomością jakiś oczywistych faktów. 

Od jakiegoś czasu postanowiłem zacząć zbierać konsole - i o ile z ogarnięciem Sony i Microsfotu nie mam problemu, o tyle co do Nintendo mam kilka pytań.
Przechodząc do meritum - zastanawiam się nad zakupem konsolki "Game Boy Advance". Z tego co rozumiem wyszła ona w dwóch wersjach - Advance i Advance SP. I tu pojawiają się moje pytania:
- Czy konsole różnią się możliwościami swoich "bebechów"?
- Czy gry na Advance działają na Advance SP (i na odwrót?) 
- Czy na konsolkach GB Advance działają gry z GB Classic? 

Wiem, że pytania mogą wydawać się dość banalne, ale słyszałem już kilka sprzecznych opinii. 
Z góry dziękuję za pomoc Smiling 
Cześć, DonDomino!
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania.

- Wersja Advance i Advance SP nie różnią się bebechami. Oczywiście poza tym, że wersja SP posiada wbudowany akumulator oraz to, że jeśli chciałbyś podłączyć słuchawki do SP musisz wykorzystać przejściówkę (SP nie posiada wejścia na jack 3,5).
- Działają bez problemu. Pod względem kompatybilności nie ma żadnych różnic.
- Oczywiście, GBA (zarówno w wersji Classic, jaki i SP) jest wstecznie kompatybilne ze wszystkimi grami z poprzednich Gameboyów. Jedynie wersja  Co wybrać? nie jest wstecznie kompatybilna z grami z poprzednich GB, ale o nią nie pytałeś Smiling

Pozdrawiam,
Dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź Smiling
(28-02-2015, 17:23)DonDomino napisał(a): [ -> ]- Czy konsole różnią się możliwościami swoich "bebechów"?

Przepraszam za odkopywanie tematów, ale męczy mnie to, że nie jest napisana najważniejsza rzecz - GBA SP ma podświetlany ekran (001 - frontlight, 101 - backlight), GBA nie ma żadnego podświetlenia.