Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z dyskiem!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Mam jakiś problem z dyskiem poniewaz pokazume mi że jest zajęte ponad 200 gb a kiedy zaznaczyłem wszystkie piki na dysku C i dalem wlasciwosci pokazuje mi ze wszystko na dysku zajmuje mi 66 gb. Zdziwiłem się jednak ponieważ poprzedniego dnia było okolo 77 zajętego!
Pobierz program CCleaner i usuń pliki tymczasowe powinno pomóc. U siebie na SSD też tak miałem, po formacie się unormowało.
Możliwe, że znajduje się tam ukryta partycja do odzyskania systemu.
Ale partycja odzyskiwania nie powinna mu zjadać więcej niż 10 GB Laughing
Ccleanera używałem i nic nie dało... Partycje odzyskiwanie mam osobną na D.
Lol. Ukryta partycja NA dysku? Grinning Specjaliści.

Odpowiedź jest naprawdę prosta. Dysk zawiera ukryte pliki i foldery. Ponieważ nie możesz ich zaznaczyć, (bo są ukryte), to nie możesz sprawdzić ich rozmiaru i właściwości.

1. Kliknij tutaj (na Windowsie 8):
[Obrazek: 2015-03-01_1201.png]

2. Wybierz wszystkie opcje dotyczące odkrycia ukrytych plików.
[Obrazek: 2015-03-01_1202.png]

3. Teraz pojawią się wszystkie ukryte do tej pory pliki i foldery Spisek! I od razu gigantyczne ostrzeżenie - większość z tych plików jest ukryta nie bez powodu. Radziłbym nie usuwać plików systemowych Chyba Polygamia!
Nom właśnie mam to włączone. Tego screena robiłem z włączoną opcją pokaż ukryte pliki. Mi się zdaje że to jakiś wirus lub błąd dysku.

Co dziwne po przeszukaniu paru forów widzę ze chyba jedynym rozwiązaniem jest format kompa.... Ale tamte tematy sa z +/- 2008 roku i odnośnie win xp a nie win 8.1. Ale ja sądzę że to jakiś błąd systemu, bo ostatnio usunąłem dość spora ilość plików(gry itp).
Chyba nie zostałem odpowiednio zrozumiany. Sugerowałem tylko przeczyszczenie dysku z plików tymczasowych. Nie sugerowałem tak jak inqus że ma partycję Recovery na tym dysku(bo jak by to było możliwe, nie ma czegoś takiego jak partycja w partycji), zaznaczyłem tylko że taka partycja miałaby nie więcej niż 10GB. Co do postu Archona to ma rację ale specjalnie nie podawałem tego rozwiązania z takiego powodu że nie wiemy jaką wiedzą dysponuje autor tematu, co mogłoby mu tylko zaszkodzić.PC Has No Game
Niedawno miałem podobny problem, którego źródłem okazała się ilość miejsca przeznaczana na ochronę systemu. Nie jestem pewien, co jest przyczyną zmiany tych ustawień, ani jak to wygląda na Windowsie 8, natomiast w przypadku siódemki: PPM na Moj komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Ochrona systemu -> Konfiguruj. Powinien tam być suwak, na którym można ustalić maksymalną ilość miejsca przeznaczanego na ten cel. 

[Obrazek: lzW7OGs.png]
Dekakura mam dość duże pojęcie lecz z czymś takim mam styczność 1 raz ;D
FireStorm mój laptop jest twoim dłużnikiem. Uratowałeś go przed formatem! Jak coś dam ci punkt reputacji za pomoc.