Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Komputer do gier
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam mam problem mam komputer parametry Angry/font]
1. Komputer 
- procesor dwurdzeniowy Intel Pentium D - 3 GHz


- Pamięć 1,5 GB


- Dysk twardy 150 GB


- reszta zintegrowana na płycie głównej Asusa P5L-MX


[font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mam 300zł do wydania co mam kupić do komputera żeby był do gierek proszę o pomoc(mogą być używane części)
Podaj jeszcze jaki masz zasilacz i w jakie gry chcesz grać. Jednak moim zdaniem nie warto inwestować w ten komputer, a poza tym za 300 zł nie oczekuj cudów. Jak podasz model zasilacza to zobaczymy co da się zrobić Winking
feel-400 Atx
Ja bym zaczął od zasilacza. Za ~200zł dostaniesz już porządny zasilacz i zawsze będziesz miał możliwość rozbudowy komputera. Na tym zasilaczu to i tak za 300zł nic za bardzo nie zrobisz bo nowe grafiki raczej przewyższają budżet, a stare są bardzo prądożerne (ja do mojej 9600gt potrzebuję 550W !)
nwm ale jak patrzyłem na alegro to mnie stac na 1X 4gb drr2 150zł
karta graficzna geforce gt220 1 gb 99zł

łacznie 250zł ale nie wiem czy bedzie ok
Kolego, a na co ci 5,5GB ramu na takim sprzęcie ?
do grania na minimalnych w lepsze gry
Feel znajduje się na czarnej liście zasilaczy - Warto by go wymienić, jeśli planujesz rozbudowę komputera. Inaczej jest wysokie prawdopodobieństwo że strzeli i zabierze wszystkie pozdespoły ze sobą do magicznego królestwa.

Do takich "standardowych" podzespołów powinno dać się znaleźć puszeczkę jakiejś dobrej firmy za niewielkie pieniądze.

Wtedy przede wszystkim potrzebna będzie jakaś karta graficzna, bo zintegrowana nadaje się co najwyżej do odwirowania prania.
(02-03-2015, 00:59)mrjakuboxpl napisał(a): [ -> ]a czy mozecie mi jakis zaproponowac?

Za niewielkie pieniądze jestem w stanie polecić OCZ CoreXStream 500W. Sam z niego korzystam i nie mam żadnych zastrzeżeń Smiling Oczywiście możesz wybrać inny, ale stosuj się do zaleceń czarnej listy zasilaczy, np tej. Potem lepiej uzbierać trochę pieniędzy i kupić kartę graficzną, ewentualnie od razu dokupić RAMu.
Dzięki za potpoweic wiec kupie tak
1. zasilacz OCZ CoreXStream 500W
2.ram 4gb
3. karta graficzna 1 gb

w takiej kolejności ??
Ja bym do tego zestawu dokupił 2 GB ramu (bo system i tak masz pewnie 32bit, poza tym i tak więcej nie wykorzystasz).
A przy doborze karty graf. patrz też na szerokość szyny oraz taktowanie, a nie tylko ilość pamięci.
mam windows 7 pro 32bit ale tez mam na płycie 64bit (dostałem w zestawie z kompem) i wiem ze mam
-2x pci
-1s pci express x16
Ale na dal nie rozumiem na co ci aż 5,5GB RAM'u, bo raczej w grach to nie pomoże.
czemu (jestem w tym zielony ale nwm)
RAM nie przyspieszy komputera. W pamięci ram przechowywane są aktualnie wykorzystywane dane: czyli uruchomione programy. Im więcej ram'u tym (teoretycznie, jeśli reszta kompa nadąży) możesz więcej aplikacji uruchomić, wczytać więcej zdjęć etc. etc., ale w twoim wypadku tyle RAMu jest nie potrzebne bo reszta kompa nie wyrobi by te parę aplikacji obsłużyć, albo do gier, które i tak mogą się nawet nie uruchomić.
Więc w twoim wypadku 5,5GB to za dużo. 3GB to max...


Takie Januszowe oględziny komputera: "Ma 8GB RAMu więc na pewno szybki"
aha ok i czy byście poleci jakoś dobro kartę
graficzna do 160 zł (może być używana) tak żeby

gta iv

mógł grac i

call of duty black ops 1

Tak żeby mi ten zasilacz mógł zostać
Z tego co widzę w specyfikacji płyty głównej to ona obsługuje maksymalnie 4GB RAM - jeśli kupisz do niej pamięć 4GB, to starą można będzie równie dobrze wywalić gdyż jej nawet nie zobaczy.

źródła:
http://www.arest.pl/produkt/6968/ASUS-P5...lasciwosci
http://www.newegg.com/Product/Product.as...6813131041
czyli mogę kupic 1X4gb lub 2X2gb ale jaka karte graficzna ?
Wszystko zależy od tego ile będziesz w stanie przeznaczyć na kartę graficzną. Do 200 zł coś by się znalazło, ale nie liczyłbym na dobrą wydajność. Za tę cenę znalazłbyś gt 610/gt 630 (przy czym gt 630 jest znacznie wydajniejsza). Nie będę Cię oszukiwał - nie są to karty dla graczy, a jedynie najtańsze budżetówki. W GTA IV może i byś zagrał, ale musisz pamiętać, że nie jest to dobrze zoptymalizowana gra.

EDIT: Oczywiście możesz zawsze kupić używaną kartę graficzną i może Ci to wyjść znacznie taniej. Taki używany GTS 450 o którym wspomina Wielkimati to koszt ok. 150 zł. Jest nieco wydajniejszy od GT 620, ale bardziej prądożerny.
Osobiście polecam GTSa 450. Dużo nie kosztują, a pozwalają zagrać w starsze gry bez żadnych problemów.
a w cod black ops>
Black Ops nie ma szczególnie wysokich wymagań. Na każdej z podanych przeze mnie kart powinien bezproblemowo działać.
ja mysle tak zeby kupic

- karta graficzna : gt 630

-ram: kinguston 2x2gb (pc2-6400[800Mhz])

a zasilacz zostawic (i tak wiem ot kolegow z gory ze on jest na czarnej liscie) i czy wytrzymał

- procek zostawie czyli intel pentium d 3ghz

Bedzie ok ??
Nie będzie okej. Najpierw wymieniaj zasilacz. Zasilacz to najważniejszy komponent komputera. To on daje moc dla reszty.

Z zasilaczem takim jak twoim to tak jak do mercedesa w dislu wlewac olej rzepakowy codziennie :v
Stron: 1 2