Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: System zawiesza się bez przyczyny.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No cześć. Mam poważny problem z moim laptopem. Kilka dni temu pobrałem aktualizacje do sterowników graficznych przez geforce experience, mniej więcej od tamtego czasu laptop postanowił wariować - w zupełnie losowych momentach wszystko się zawiesza, czy to gra, przeglądarka, czy nawet pulpit. Sądziłem, że to wina tej aktualizacji, więc czym prędzej odinstalowałem tamte sterowniki i zainstalowałem starszą wersję na której wszystko hulało. Ale i to nie pomogło, wszystko działo się tak jak poprzednio. Następnym moim krokiem była reinstalacja systemu na świeży, pełen nadziei odpaliłem nowo postawiony system i...bez zmian. Po tym jak już system się włącza to potrzebuje jeszcze kilku minut aż wszystko załapie, przed tym pojawia się tylko ikona ładowania zamiast kursora (okazyjnie wyskakuje błąd, że wyskoczył problem z Windowsem i mogę spróbować zakończyć proces). I tak naprawdę...nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić. Nie wiem, jakimś cudem uszkodziłem dysk na którym postawiony jest system, czy coś?
Proszę osoby które bardziej znają się na komputerach o pomoc Och, nie!
Na szybko co mi przychodzi do głowy to: jakie masz temperatury? Może się grzeje strasznie i dlatego przycina...
Myślę że raczej może być jakiś problem z dyskiem bądź RAM.
sprawdź dysk programem hdtune a jak będzie ok to RAM jakimś Memtest-em Winking
Zapomniałem napisać update. Z pomocą znajomego zrobiłem skan poprzez chckdsk w wierszu poleceń i to naprawiło większość, jeśli nie wszystkie problemy. Od tamtej pory wszystko działa dobrze (odpukać) i mam nadzieję, że nie będzie więcej takiego problemu. Tematu narazie nie zamykam, może ktoś bardziej rozwinie co mogło być problemem i jak to naprawiać w razie takiej potrzeby ponownie.
Mimo to dzięki za próby pomocy Smiling
I tak radzę sprawdzić dysk bo może padać. Chkdsk jedynie przeniósł dane na sprawniejsze sektory.