Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Wiatrak od CPU przerywa.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam was tutaj zgromadzonych.
Dzisiaj włączając komputer powitał mnie error, że jest odłączony wentylator od CPU. Szybko pobiegłem do BIOS-u a tam okazało się, że jest podłączony więc się nie przejąłem. Jednak potem dziwnie cicho mi działał komputer więc zbadałem sytuację programem Open Hardware Monitor. Tam okazało się, że rzeczywiście wentylator sobie chwilę działa, chwilę nie. Temperatury procesora sięgają 70-90*C jak nic się nie dzieje na komputerze, a prędkość wiatraka to 1185 RPM, programowo nie mogę dać więcej, bo Speed Fan twierdzi, że to jest 100%, ale czasem włączą mu się maksymalne obroty na 3000 RPM i temperatura spada. Pytanie do wróżek jest następujące: czy może kabelek tylko lekko "odpadł" od płyty głównej, może się popsuł czy Grunio pogryzł? Nie chcę pakować w to pieniędzy, bo za 2-3 miesiące komputer wymieniam.

tl;dr
Włączyłem komputer, wyskoczył error, że wentylator od CPU niepodłączony, okazało się, że jest podłączony i przerywa. Pytanie: co może być przyczyną, co robić (bez wkładu pieniędzy większych, bo komputer i tak idzie do wymiany za 2-3 miesiące).