Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Obraz z 2 PC na jednym streamie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bawię się czasem w streamy i pomyslałem sobie, że mógłbym czasem postreamować gdy gram np z kumplem po LANie.
Problem jest jednak w tym, że nie za bardzo mam pomysł jak to zrobić. Próbowałem za pomocą VNC i obraz nie był najgorszy, ale VNC ma problem z przechwytywaniem obrazu z czegokolwiek innego niż system. Chciałbym żeby to było rozwiązanie raczej tanie bo do niczego profesionalnego nie będę tego używać. 
Rozwiązania przychodzą mi do głowy dwa:
Pierwsze, proste:
Kupujesz kartę do przechwytywania obrazu i przechwytujesz po HDMI obraz z drugiego komputera. Party!
Plusy: 0 laga, wygoda
Minusy: Cena ~300-500zł

Drugie, (bardzo) trudne:
Możesz sobie zbudować za darmo własny setup do przesyłania obrazu z jednego komputera na drugi. Niestety, wymaga znajomości stawiania serwera Nginx. Działa to na zasadzie podobnej do tego co próbowałeś zrobić z VNC.

Komputer A - komputer z którego chcesz przesłać obraz.
Komputer B - komputer który łączy oba obrazy w jeden stream.

Na komputerze B instalujesz prosty serwer nginx z modułem RTMP: https://github.com/arut/nginx-rtmp-module
Na komputerze A instalujesz OBS, tak jakbyś chciał zrobić na nim normalny livestream. Ale zamiast streamować obraz do Twitcha, streamujesz na serwer nginx! Ponieważ robisz to w sieci lokalnej możesz wybrać dużą przepustowość i nie powinno wpłynąć na lagi/klatkowanie.
Następnie na komputerze B (tym, który łączy streamy w jedną całość i obsługuje nginx) otwierasz sobie livestream z komputera w programie VLC i w OBS przygotowujesz sobie łączony stream z VLC z komputera A i z gry na komputerze B.

Plusy: lekki lag przesyłanego obrazu, z dobrym sprzętem poniżej sekundy; streamowanie na obu komputerach zjada zasoby na obu komputerach
Minusy: Za darmo

Jeżeli sam pomysł na rozwiązanie problemu nie wystarczy i potrzebujesz do tego samouczka, to mogę takowy przygotować... ale niestety raczej przed weekendem nie znajdę na to czasu. Childish
Dzięki. Samouczek nie będzie potrzebny popróbuję sam. Myślę też czy by nie poszukać czegoś podobnego do VNC tylko z możliwością customizacji szybkości. W obecnej chwili VNC tak jak pisałem wcześniej albo nie przechwytuje obrazu, albo przechwytuje płynnie! ale tylko gdy postać stoi w miejscu (reszta rusza sie normalnie, na streamie z zerowym opóźnieniem), gdy natomiast się ruszam obraz zaczyna przeskakiwać. Spróbuję pokombinować może do czegoś dojdę. Smiling