Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Avermedia Darkcrystal HD Capture Station - Problem z przechwytywaniem starych konsol
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W sumie to mój pierwszy post i już w nim piszę o jakimś problemie, więc cześć wszystkim. Winking

Mam pewien problem, mianowicie... kilka dni temu zakupiłem sobie urządzenie do przechwytywania obrazu wymienione w temacie. Z początku męczyłem się nawet z konfiguracją PS3 na tym, jednak po długich godzinach pracy udało mi się przechwycić obraz i działało to w porządku. Przyszedł jednak czas na to, by przetestować jakąś konsolę starszego kalibru. No to do testu poszła jako pierwsza Sega Megadrive. Podłączyłem ją do tego urządzenia za pomocą kabla Composite no i... nic. Brak obrazu i dźwięku. Wyświetla tylko rozdzielczość 720x576 program i tyle. Kartridż przedmuchany, sprawdzane na innych grach i efekt ten sam. Następnie test przeprowadziłem na poczciwym szaraku za pomocą kabla Composite i... nadal to samo. Brak obrazu i dźwięku. Podłączyłem więc konsolę z tym za pomocą kabla Component (mimo tego, że ten kabel nie współpracuje z konsolą). Usłyszałem piękną melodie bootu PSX'a, jednak obrazu nadal nie ma. Tylko rozdzielczość. No to postanowiłem jeszcze podłączyć Super Nintendo i powiem krótko, bylo to samo. Czy ktoś może ze zgromadzonych forumowiczów miał to urządzenie i uporał się jakoś z tym problemem? Z tego co czytałem to trzeba się bawić w jakieś przejściówki, boxy... ale ja nie znajut. Nie ma mowy, że urządzenie jest źle podłączone.

Oczekuje Waszej pomocy i z góry wielkie dzięki. Smiling

(Jak utworzyłem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie go do odpowiedniego Winking)
Większość tego typu kart nie przechwytuje sygnału o rozdzielczości niższej niż 360p/480i.

Konsole takie jak NES, SNES, Mega Drive wyświetlają obraz wyłącznie w 240p, który nie jest przez nie obsługiwany.

Do przechwytywania starych urządzeń tego typu potrzebujesz innej karty przeznaczonej do takich zadań - na przykład EzCAPTURE 116:
http://www.ezcap.tv/usb-video-capture/ez...pture-card
(pod żadnym pozorem nie kupuj allegrowych podróbek "EasyCap", które w większości wypadków też nie zadziałają).
(12-04-2015, 19:13)Dark Archon napisał(a): [ -> ]Większość tego typu kart nie przechwytuje sygnału o rozdzielczości niższej niż 360p/480i.

Konsole takie jak NES, SNES, Mega Drive wyświetlają obraz wyłącznie w 240p, który nie jest przez nie obsługiwany.

Do przechwytywania starych urządzeń tego typu potrzebujesz innej karty przeznaczonej do takich zadań - na przykład EzCAPTURE 116:
http://www.ezcap.tv/usb-video-capture/ez...pture-card
(pod żadnym pozorem nie kupuj allegrowych podróbek "EasyCap", które w większości wypadków też nie zadziałają).

No to wielka szkoda, bo kupilem to z myślą o także starszych konsolach. Korzystasz/korzystałeś z tego co podałeś?

Posiadam EasyCapa (Za 19 zł czemu by tego nie spróbować?) i o dziwo działa. Jakość jednak tego urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Średnia jakość obrazu, pierdziawka na jednym kanale audio i obudowa, która się nagrzewa i zaczyna śmierdzieć palącym się plastikiem (niczym w Twoim materiale z Funstation 3), a jakby jeszcze nie było to się rozpadła ta obudowa i musiałem ją kleić taśmą, by trzymała się ona kupy.
Miko, EasyCap to jest marna podróbka EzCapa, dlatego działa jak działa. Zresztą nie możesz oczekiwać wodotrysków graficznych na sprzęcie służącym do zgrywania obrazu ze starszych konsol. Odpowiem za Archona jeszcze - korzysta z tego notorycznie, jeśli chodzi o zgrywanie obrazu starszych konsol Winking
(12-04-2015, 19:40)Chmurowaty napisał(a): [ -> ]Miko, EasyCap to jest marna podróbka EzCapa, dlatego działa jak działa. Zresztą nie możesz oczekiwać wodotrysków graficznych na sprzęcie służącym do zgrywania obrazu ze starszych konsol. Odpowiem za Archona jeszcze - korzysta z tego notorycznie, jeśli chodzi o zgrywanie obrazu starszych konsol Winking

No i nie oczekiwałem tego, stosunek ceny do jakości się kłania. Grinning

Cóż... no to już wiem co będę musiał kupić w najbliższym czasie.

Liczyłem na szybką pomoc i się z tym nie przeliczyłem. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Smiling