Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jaki laptop?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam dylemat, po maturze mam zamiar kupić laptop na studia. Tylko problem jest taki, że co się zdecyduje na jakiś konkretny to znajduje podobny, zastanawiam się i szukam tak od 2-3 miesięcy. Nie powiem lubię sobie pograć w mniej wymagające gry jak i pełnoprawne produkcje pokroju GTA V. Więc dedykowana karta graficzna to niemal konieczność. Ale jest problem :/ potrzebuje lekkiego i cienkiego laptopa żeby był wręcz ultra mobilny. A takich jest mało z kartami dedykowanymi Childish

Do dnia dzisiejszego mam 3 laptopy na oku (mile widziałbym kolejne propozycje):
1. Asus Zenbook UX303LN 
    http://www.x-kom.pl/p/221249-ultrabook-1...gt840.html
2. Asus TP300LJ
    http://www.x-kom.pl/p/236061-notebook-la...gt920.html
3. Lenovo Yoga 2 Pro
    http://www.x-kom.pl/p/214246-notebook-la...rancz.html

2 i 3 łączy dotykowy ekran i możliwość przekształcenia w tablet, co dla mnie nie wątpliwie jest zaletą ale lenovo nie posiada dedykowanej karty, a o asusie TP300LJ nie znalazłem za bardzo recenzji i przez to nie mogę go "poznać".
Prosiłbym o rady i jak ktoś miał doświadczenie z tymi laptopami to doradzenie mi. 

PS. Zenbook oficjalnie jest złoty i szampański, na oczy widziałem wersje złotą ale nie jestem pewien czy szampański jest inny czy identyczny jak złoty (ten złoty to tak naprawdę jakiś kolor wpadający w róż co mnie mocno odpycha). Ktoś wie jak ten asus wygląda naprawdę?
Jaki masz dokładnie budżet?
>GTA5
>Ultra lekki etc
Ale nie będzie to 7 kg potwór tak czy siak Smiling
Jedynie dwójka się do czegoś nada, nie szukaj niczego z ekranem full hd jak chcesz sensownie pograć na tym laptopie
Max 4 500 zł, zależy mi żeby ważył mniej niż 2 kg Smiling

1. ma starszą wersje karty ale chyba mocniejszą bo 2. ma tylko 500 mHz, a 1. 1 gHz to chyba robi dużą różnice co nie? Nie jestem tak dobrze w tym obeznany bo już z 4 lata siedzę w konsolach Grinning
Ale ekran HD, więc będzie sobie musiała radzić z mniejszą rozdzielczością Winking
Nie znajdziesz złotego środka na te wymagania. Laptopy które podałeś - owszem mobilne, specyfikacja dobra, ale nie jest to sprzęt do grania (zaraz pojawią się komentarze laptop =/= granie ).
Jeżeli chcesz komfortowo(Torll) pograć to kup laptopa do tego przeznaczonego - obecnie sam posiadam i7 FHD + SSD w laptopie przeznaczonym do grania i potrafię wyciągnąć 7h na baterii (6700mAh) bez problemu (offline, tylko hd4000, tylko ssd, przyciemniony ekran). Mówię tu o sytuacji pisania notatek lub oglądania filmu w pociągu a nie o graniu. W takim wypadku jeżeli zrezygnowałbyś z mobilności (takie laptopy to ponad 3kg lekką ręką) to miałbyś urządzenie które spełnia Twoje wymagania i to w niższej niż podałeś cenie.

Drugim rozwiązaniem jakie widzę jest kupienie dwóch urządzeń:
1. Laptopa do gier (lub "zwykły" z dobrym dedykiem) i bardziej mobilnego laptopa (netbooka/ultrabooka). Do tego założyć sobie dysk w chmurze i korzystaj na zmianę w razie potrzeb. Opcje laptop + netbook sprawdziłem osobiście i nie polecam. Używałem netbooka w podróży i w sumie na tym jego zastosowania się skończyły bo wszystko wolałem robić na "dużym" laptopie (wydajność + komfort).
2. Laptopa d gier + tablet ( tablet z klawiaturą jak chcesz notować ). Tym sposobem sobie pograsz i będziesz mobilny Smiling Ja przeszedłem na tą opcje z dwóch laptopów i jestem zadowolony.

Jeżeli musisz wybrać coś z tego co podałeś to modele te aż tak bardzo od siebie się nie różnią. Jeżeli pieniądze nie grają roli to wszystko się rozegra pomiędzy procesorem (yoga), rozdzielczością (tp300 ma najsłabszą) i kartą graf (840M wygrywa).
W kwestii "do gier"
Kupując TP300LJ będziesz miał średnią (z tej 3) kartę graficzną i najgorszą rozdzielczość, ale obecny będzie preferowany dotyk
Kupując zenbook'a masz produkt pośredni, bez preferowanego przez Ciebie dotyku ale z najlepszą kartą graficzną
Kupując Yogę masz słabszy procesor, najsłabszą ( z tej 3 ) kartę graficzną i najwyższą rozdzielczość - czyli najniższą wydajność w grach
(rozdzielczość możesz zmienić ale i tak z tej trójki wypadnie najsłabiej)

To tyle w teorii bo w praktyce wziałbym Zenbooka i obniżył rozdzielczość podczas grania bo to on lepiej wypada w testach.
[ang] http://www.notebookcheck.net/Asus-Transf...964.0.html
http://www.notebookcheck.net/Asus-Zenboo...511.0.html

Mam nadzieję , że Ci to coś pomoże Smiling
Zenbooki są świetnie wykonane i świetnie działają, więc je polecam. Odradzam Lenovo, bo nie ma serwisu w Polsce, a raczej nie chciałbyś zostać miesiąc bez komputera. Mało kto zwraca na to uwagę, ale moim zdaniem to bardzo istotna kwestia.
Dzięki za pomoc. Jednak zdecyduje się na zenbook'a.
Gdyby coś to jeszcze któryś z tych 3:
http://www.morele.net/porownaj/ids=706356,690845,661380
GS60 Ghost - jest lekki (1,9kg), ale zauważalnie słabszy od reszty.
GE60 Apache Pro - waży 2,4kg, ma 1 USB więcej, aczkolwiek ma trochę gorszą baterię od poprzednika
Y50-70 - jest zdecydowanie najlepszym wyborem (jeśli nie zależy jej aż tak na tej wadze of course), ma szybki dysk SSD 512GB, ma więcej pamięci VRAM na karcie graficznej, ma większą rozdzielczość, ma najlepszą baterię, ale waży 2,6kg.

gdybyś jednak chciał coś tylko na uczelnie to weź macbooka, będzie naj Heart
Apache grzeje się pod byle czym, a to Lenovo ma kiepską matrycę i brak napędu. Szkoda zachodu.
Ja jeszcze dodałbym:

MSI GE40 2PC-499XPL, Clevo W230SD.
Mógłbym od siebie bardzo serdecznie polecić MacBooka Air 11'
Są aktualnie 2 wersje z 2015 roku. Rożnica cen to ~3200 zł za wersję i5 1.4 GHz + Intel HD 5000 oraz ~4000 zł za i5 1.6 GHz oraz Intel HD 6000.

Sam posiadam tą wersją za 4k ale jest warta swej ceny. Ten Mac jest bardzo mobilny, leciutki jak piórko, ultra cienki a i luźne gry na nim chodzą (DOTA 2 oraz League of Legends na wysokich przy 60 FPS, CS:GO na średnich przy 50-60 FPS) więc i jest czym umilić sobie czas pomiędzy pracą.

Do plusów należą wiatraczki. Notebook przy codziennej pracy jest cichy jak smartphone. Dosłownie. Jakikolwiek "hałas" pojawia się dopiero przy np. renderingu wideo bądź grach wideo, ale i tak nie jest to hałas głośniejszy od standardowego PC'ta.

Cena może i duża, ale jak się już kupi ten produkt, to człek wie dlaczego. Oczywiście hejterzy Apple mogą mnie tu zaraz zjeść, że Maci to kasa w błoto, ale jestem mega zadowolony z tego laptopa i też kupiłem go z myślą o studiach i mobilności i polecam bardzo, nie zawiedziesz się Smiling
(06-08-2015, 15:32)Hesher napisał(a): [ -> ]Mógłbym od siebie bardzo serdecznie polecić MacBooka Air 11'

Czy tylko mi się wydaje, czy słowa "gry" i "macbook" nie pasują do siebie?
(06-08-2015, 22:19)GobiPLX napisał(a): [ -> ]
(06-08-2015, 15:32)Hesher napisał(a): [ -> ]Mógłbym od siebie bardzo serdecznie polecić MacBooka Air 11'

Czy tylko mi się wydaje, czy słowa "gry" i "macbook" nie pasują do siebie?

Czy tylko ja zainstalowałem na Macu Windę na innej partycji i bez problemu grałem na wysokich w Crysisa przy 50ciu FPSach? Albo raczej: czy tylko ja testowałem Maca w praktyce i nie mówię tego, co połowa internetu nie wiedząc tak naprawdę o czym mówi? No chyba, że miałeś jakieś przykre zdarzenia z macami, coś Ci nie poszło, albo działałeś na starych modelach. Podziel się w takim razie informacją, chętnie posłucham.
(07-08-2015, 02:08)Hesher napisał(a): [ -> ]
(06-08-2015, 22:19)GobiPLX napisał(a): [ -> ]
(06-08-2015, 15:32)Hesher napisał(a): [ -> ]Mógłbym od siebie bardzo serdecznie polecić MacBooka Air 11'

Czy tylko mi się wydaje, czy słowa "gry" i "macbook" nie pasują do siebie?

Czy tylko ja zainstalowałem na Macu Windę na innej partycji i bez problemu grałem na wysokich w Crysisa przy 50ciu FPSach? Albo raczej: czy tylko ja testowałem Maca w praktyce i nie mówię tego, co połowa internetu nie wiedząc tak naprawdę o czym mówi? No chyba, że miałeś jakieś przykre zdarzenia z macami, coś Ci nie poszło, albo działałeś na starych modelach. Podziel się w takim razie informacją, chętnie posłucham.

Przeczytałem twój komentarz i nie wierzyłem że ten mac ma intel HD. Ale jednak ma. Powiedz mi: Jakim cudem grałeś w crysisa na wysokich ustawieniach. Mógłbyś nagrać filmik frapsem/bandicamem/czymkolwiek co pokazuje fpsy?

PS:Nie mam nic do apple, są ok.
(07-08-2015, 21:18)kexus512@ napisał(a): [ -> ]
(07-08-2015, 02:08)Hesher napisał(a): [ -> ]
(06-08-2015, 22:19)GobiPLX napisał(a): [ -> ]
(06-08-2015, 15:32)Hesher napisał(a): [ -> ]Mógłbym od siebie bardzo serdecznie polecić MacBooka Air 11'

Czy tylko mi się wydaje, czy słowa "gry" i "macbook" nie pasują do siebie?

Czy tylko ja zainstalowałem na Macu Windę na innej partycji i bez problemu grałem na wysokich w Crysisa przy 50ciu FPSach? Albo raczej: czy tylko ja testowałem Maca w praktyce i nie mówię tego, co połowa internetu nie wiedząc tak naprawdę o czym mówi? No chyba, że miałeś jakieś przykre zdarzenia z macami, coś Ci nie poszło, albo działałeś na starych modelach. Podziel się w takim razie informacją, chętnie posłucham.

Przeczytałem twój komentarz i nie wierzyłem że ten mac ma intel HD. Ale jednak ma. Powiedz mi: Jakim cudem grałeś w crysisa na wysokich ustawieniach. Mógłbyś nagrać filmik frapsem/bandicamem/czymkolwiek co pokazuje fpsy?

PS:Nie mam nic do apple, są ok.

Niestety fraps czy jakikolwiek inny program podczas nagrywania zmniejszyłby FPSy o połowę, a ten notebook nie ma wyjścia HDMI przez co nagranie przez moją nagrywarkę odpada, ale jak tylko znajdę chwilę chętnie podeślę jakiś filmik z paru gierek odpalonych na tym sprzęcie z widocznymi FPSami ale niestety... telefonem. Nie lubię takiego rozwiązania, ale chyba rozumiesz ^.^

/EDIT
Podsyłam też tutaj link do benchmarków. Są to jednak testy jedynie tych nowszych gier, a wspomniany przeze mnie Crysis jest nieco starszy no i mniej wymaga Grinning
http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Gr...588.0.html