Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Nintendo Ds lite czy opłaca się?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć chce kupić nową konsolke mam ps2 psp i gc czy opłaca się w 2015r kupować dsa lite czy lepiej zbierać kase na 3dsa lub 2 dsa?
(09-05-2015, 23:51)saredo napisał(a): [ -> ]Cześć chce kupić nową konsolke mam ps2 psp i gc czy opłaca się w 2015r kupować dsa lite czy lepiej zbierać kase na 3dsa lub 2 dsa?


Że tak się niezręcznie wyrażę - to zależy, na czym Ci zależy  I can see my house from here!

Jeśli chciałbyś gry z nieco bardziej "współczesną" grafiką, to tutaj zdecydowanie góruje 3DS.  Abstrahując od tych efektów 3D, które moim zdaniem są niewarte uwagi - W DSach trójwymiarowe gry mają dość mocno uproszczoną grafikę (jak mocno - cóż, powiedzmy, że Super Mario 64 DS nie różni się zbytnio pod względem wyglądu od swojego starszego brata o podobnych tytule na N64). Więc jeśli zależy Ci na tej kwestii, wybór jest dość jednoznaczny.

Gry - tutaj musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakich grach/seriach bardziej Ci zależy. Mi zależało (kiedy decydowałem się na zakup) głównie na serii Advance Wars, więc bez wahania kupiłem DS-a Lite. Raz, że seria ta nie została kontynuowana na 3DS, a dwa że dzięki slotowi na gry z GBA mogłem grać również w poprzednie części. No ale jeśli na przykład zależy Ci na nowszych seriach, jak New Super Mario Bros, to tutaj na pewno warto zdecydować się na 3DS, bo wtedy ogrywasz tytuły zarówno z DS-a jak i 3DS. Ogólnie rzecz ujmując - sprecyzuj, jakie tytuły Cię interesują, jak wygląda ich dostępność na DS, 3DS i GBA (jeśli nie przeszkadza Ci oprawa rodem z GBA) i spróbuj wykoncypować, czy kombo GBA + DS czy DS+3DS bardziej Ci pasuje.

 Coś tam słyszałem/czytałem o jakimś wirtualnym sklepie Nintendo, gdzie można kupować wersje cyfrowe gier z GBA, ale nie wiem jak jest z dostępnością tytułów (tzn jak dużo zostało "przeniesionych), nie znam ogólnie tematyki, więc tu się nie wypowiem.

Ze względów technicznych - ja osobiście nie lubię ekranów dotykowych, ale na szczęście w grach DS-owych często można się bez tego obejść (albo używać w minimalnym stopniu). Za to mi bardzo przypadła do gustu wytrzymałość konsolki oraz naprawdę długi czas pracy - kilkanaście godzin nie jest w jej przypadku niczym nadzwyczajnym (zależy od siły podświetlenia). 3DS tutaj pozostaje zdecydowanie w tyle.
Moim zdaniem 3dsa, najlepiej new. Obsługuje także gry z dsa, a na 3dsa też jest cała masa dobrych gier. Co do sklepu - można kupować (w wersji cyfrowej) hity z gb, gbc i nesa. Nie kosztują więcej niż 20 zł jeśli się nie mylę.