Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Karta przechwytująca - jaką wybrać ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Trochę nagrywacie materiałów wideo więc mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto dokładnie zna się na tego typu sprzętach Smiling

Ostatnio naszła mnie ochota na nagrywanie materiałów z PS3 oraz Laptopa (i7, 12GB Ramu, Geforce GTX 860M). Jako, że posiadam jeszcze PC o parametrach TripleCore AMD Athlon II X3 460, 3400 MHz (17 x 200); AMD Radeon HD 6670 1GB; 8GB Ram 1333. Pomyślałem o kupnie karty przechwytującej.
Pierwsze moje pytanie czy tego typu sprzęt może nagrać przyzwoity materiał w 720p bez lagów?

Znalazłem w Internecie parę modeli:
http://www.ceneo.pl/17395875

http://www.avermedia.eu/PL/product/Produ...spx?Id=528

http://www.ceneo.pl/26692885#tab=reviews

I tutaj pojawiają się następne pytania/wątpliwości jak przy karcie - Unitek (pierwszy link) jest jasno napisane, że przechwytuje zakodowany obraz tak już w DarkCrystal już nie. Może ktoś się orientuje jak to wygląda przy AverMedia Lite ?

Następną kwestią jest, że AverMedia Lite odciąża procesor, bo kompresje "bierze na siebie", czy w ogóle warto patrzyć pod tym kątem podczas wyboru karty?

I ostatnie pytanie, jeśli dobrze rozumiem, hipotetycznie podłączam PS3 przez HDMI, do karty przechwytującej, nagrywam obraz na komputerze i wyprowadzam go dalej za pomocą normalnej karty do monitora/TV ?

Czy jesteście w stanie coś lepszego polecić z tego typu sprzętu?

Pozdrawiam,
Herbaciarz
Witaj,
mam nadzieję, że nie jest za późno Grinning
Polecam Ci samodzielne urządzenia przechwytujące (małę czarne pudełko, które na allegro można wyszukać jako "nagrywarka HDMI dla graczy") - nie obciążają procesora i są stosunkowo niedrogie, a pozwalają na zapis z naprawdę świetną jakością. Można nagrywać z PS3, jak i każdego innego źródła HDMI. Również sygnały zakodowane. To urządzenie podłącza się dokładnie tak, jak opisałeś - jednym kablem HDMI z konsoli do nagrywarki, drugim z nagrywarki do TV.
Pozdrawiam!
(08-07-2015, 09:25)tezet napisał(a): [ -> ]Witaj,
mam nadzieję, że nie jest za późno Grinning
Polecam Ci samodzielne urządzenia przechwytujące (małę czarne pudełko, które na allegro można wyszukać jako "nagrywarka HDMI dla graczy") - nie obciążają procesora i są stosunkowo niedrogie, a pozwalają na zapis z naprawdę świetną jakością. Można nagrywać z PS3, jak i każdego innego źródła HDMI. Również sygnały zakodowane. To urządzenie podłącza się dokładnie tak, jak opisałeś - jednym kablem HDMI z konsoli do nagrywarki, drugim z nagrywarki do TV.
Pozdrawiam!

Jakiś konkretny model? Link ? Zakładam, że co najmniej 50% tego typu nagrywarek jest czarna :P
Jeżeli szukasz dobrej nagrywarki, to polecam głównie Avermedie Live Gamer HD, z tego względu, że wyświetla obraz z różnych źródeł przez HDMI niezależnie, czy owe urządzenie posiada HDCP. W przypadku Elgato Game Capture HD60 (mimo, że jest urządzeniem genialnym bo nagrywa pełne 1080p60) to nie potrafi przechwycić PS3 z powodu HDCP (nie wyświetli nawet obrazu z tej konsoli na ekranie!). Stąd moje polecenie Avermedii. Jeżeli 720p60 bądź 1080p30 Cię satysfakcjonuje, to podłączasz konsolę od Avermedię i nagrywasz obraz Actionem, Frapsem czy jakimkolwiek innym programem, a jakość jest dobra. Obraz można wypuścić do innego monitora/telewizora, na którym będziemy mieli 1080p60 nawet, jeżeli na komputerze nagrywamy obraz w 30 klatkach, więc jest to plus, ale nie przymus, bo obraz na komputerze mamy bez większych opóźnień (ledwo odczuwalne przy 1% gier jakie są w bibliotece na PS3).

W razie pytań, pisz tu śmiało, bądź na PW Smiling