Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jaką specyfikacje miał twój pierwszy PC??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam to w tyle czy był już taki temat na forum w odp podawajcie swoją pierwszą specyfikacje swojego PC bądź PC który był w domu

Ja z tego powodu że jestem młody to mam nową wiarę specyfikacje ale..

Mój PC na wyłącznośćAngry/color]
[color=#000000]CPU: Pentium 4 2.8 GHz

GPU: Zintegrowana na płycie :C
RAM: 512 mb lecz teraz jest w nim 1 GB
HDD: wpierw 10 GB potem 20 a teraz 40 [Obrazek: Smiling.png]
Inne: Model to Dell optiplex gx 270

Pierwszy w domuAngry/color]
[color=#000000]( nie było mnie jeszcze na świecie ale wiem to z legend 
[Obrazek: Winking.png]
Było to koło 96

CPU: Intel Pentium 133 MHz
GPU: Jakaś z 3Dfix-em
RAM: 64 MB [Obrazek: Grinning.png]
HDD: na pewno mniej niż 1 GB [Obrazek: Smiling.png]
Inne: Może coś jest źle napisane bo tata już nie pamięta ale spoko


Teraz WY pochwalcie się swoim pierwszym PC [Obrazek: Winking.png]
Pierwszy pecet, którego używałem regularnie miał taką zabójczą konfigurację:
CPU: Intel Pentium MMX 166 MHz
Płyta główna: jakiś ASUS
GPU: S3 Trio z 4MB pamięci
RAM: początkowo bodajże 64 MB, potem dokładane aż do 256 MB!
HDD: 2 dyski po 1 GB, potem (około 1999 roku) dokupiony Seagate 4 GB, który działa do dziś
Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster
Reszta: nieśmiertelna klawiatura Optimusa, myszka kulkowa A4Tech

Komputer działał pod kontrolą Windowsa 95, potem przerzuciłem się na ME, którego bardzo miło wspominam (wbrew negatywnym opiniom w Internecie).
(02-07-2015, 09:43)Jedrek napisał(a): [ -> ]Pierwszy pecet, którego używałem regularnie miał taką zabójczą konfigurację:
CPU: Intel Pentium MMX 166 MHz
Płyta główna: jakiś ASUS
GPU: S3 Trio z 4MB pamięci
RAM: początkowo bodajże 64 MB, potem dokładane aż do 256 MB!
HDD: 2 dyski po 1 GB, potem (około 1999 roku) dokupiony Seagate 4 GB, który działa do dziś
Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster
Reszta: nieśmiertelna klawiatura Optimusa, myszka kulkowa A4Tech

Komputer działał pod kontrolą Windowsa 95, potem przerzuciłem się na ME, którego bardzo miło wspominam (wbrew negatywnym opiniom w Internecie).

a miałeś magiczny przycisk TURBO ?? Winking
Oj moja pierwsza konfiguracja sprzętowa Grinning końcówka roku 2000 i dostałem naprawdę mocny sprzęcior.
GeForce 2 ultra
Pentium 4
256 MB ram
Dysk 50 GB
i w zasadzie tyle pamiętam bo nic z niego nie zostało, moi rodzice nie byli chyba świadomi, że kupili komputer idealny do gier. Sprzęt był składany przez jakiegoś studenta ale widać, że gość nieźle się na tym znał. Miałem wtedy 3 lata i o dziwo zacząłem ogarniać system w miarę, darzę ten sprzęt wielkim sentymentem. Smiling
Wiele szczegółów nie pamiętam, procesor Intel taktowany 133 MHz i karta grafiki Riva TNT2. RAMU z 32 MB, dysk 4 albo 8 GB.
Z pierwszego komputera (dostałem używanego na komunię) pamiętam tylko tyle, że miał procesor o częstotliwości 20 mHz z magicznym turbo do 40 mHz, Dos i Windows 3.11. Grunt, że dało się grać w Prince of persia, Króla lwa czy moje ulubione Wacky Wheels.
Pierwszy własny komputer miałem jak miałem 7 lat. Dobrze go wspominam, mimo że mało co pamiętam, poza próbą tworzenia stron HTML w Pajączku Grinning
Parametry:
Celeron 400mhz
64MB RAM
1.6GB HDD (potem na komunie dostałem używany 40GB, który używałem jeszcze potem ok. 8 lat! Heart )
Grafiki nie pamiętam, ale była to jakaś karta Asusa 16MB VRAM z wyjściem video d-sub + composite co było rzadkie wtedy Smiling
I monitor, który był dosłownie odpadkiem i musiałem pilnować by się nie przegrał, bo wtedy spalał się jakiś element w nim i musiałem prosić tatę by kupił go w elektronicznym i przelutował Laughing

Dobrze wspominam te czasy, wszystko było takie nowe dla mnie, a ja pierwszy raz miałem linuxa Smiling (Mandrake 7.2 albo 8.0 - był w jakimś czasopiśmie komputerowym).
pierwszy komputer jaki dostałem był prezentem od rodziców na komunię. Specyfikacja poniżej:
Procesor : AMD Athlon 1 Ghz
GPU: Nvidia Geforce 2 MX
dysk samsunga 20GB
640 MB Ram
płyta nie pamiętam ale po procku pamiętam że pod Socket "A"
i po miesiącu kupiłem do niego nagrywarkę 52x Lite ON Deal With It
Pentium 100 MHz (bez MMX)
32 MB RAM (4x8 MB SIMM)
HDD 850 MB Seagate (wymieniony na 4 GB WD jak padł)
Grafika S3 4 MB (potem dokupiony akcelerator 3dfx Voodoo Me Gusta )
Karta muzyczna Fortemedia, klon Sound Blaster Pro (ale z wbudowanym syntezatorem OPL3!)
Płyty nie pamiętam, ale miała oprócz PCI jeszcze złącza ISA
Napęd CD Samsung 32x
No i oczywiście stacja dyskietek 3,5''

Był to używany komputer zakupiony za pieniądze z komunii™

PS. Byłbym zapomniał, dokupiony był również modem wewnętrzny Pentagram (chyba Diablo, ale głowy nie dam) o zawrotnej prędkości 56 000 bps! (40 000 bps faktyczne). Impulsy po 18.00 były sześciominutowe, więc czasem się surfowało Grinning
Commodore 64, ale taki "prawdziwy" to dostałem dość późno.

AMD Duron 1.2 - potem był Semptron 1.6
Ram 128 ddr1 firmy krzak
Płyta główna zintegrowana z kartą graficzną (po 64mb, dla procesora i karty graficznej) - potem pamiętam miałem Galaxy gf 5200 z szumnym dopiskiem "ZEUS" - pasywne chłodzenie.
Wewnętrzny modem od motoroli.
WD 40GB
Drogi na tamte czasy napęd DVD Lite-on'a.
Windows 98

Nie szło pograć w gta 3.
Z mojego pierwszego kompa pamiętam:

Procek: Pentium 166 mhz
32 MB ram
Karta graficzna 2 mb, wymieniana na 4 mb gdy okazało się, że Settlers IV nie chce działać Winking
Pierwszego PCta rodzice sprawili mi bardzo szybko, bo już w 2002 roku (4 latka wtedy miałem  Madness )
CPU: Intel Pentium II 400MHz (overclocked do 600Mhz)
GPU: 3dfx Voodoo 3
RAM: 256MB (na dwóch kościach po 128MB)
Zasliacz: jakiś 220V noname
HDD: 6GB Samsung
Karta dźwiękowa - Creative Sound Blaster
CD-ROM: 32x Samsung
OS: Windows XP SP1

Pamiętam, że The Sims 2 niestety już się nie odpaliło ze względu na kartę graficzną Childish. Dzieciństwo przegrałem w The Sims, później także SimCity 4.
Łohoho! Niespodziewałem się tylu odpowiedzi ;p
Dzięki za czas Winking
(02-07-2015, 21:01)Darkers napisał(a): [ -> ]Z pierwszego komputera (dostałem używanego na komunię) pamiętam tylko tyle, że miał procesor o częstotliwości 20 mHz z magicznym turbo do 40 mHz, Dos i Windows 3.11. Grunt, że dało się grać w Prince of persia, Króla lwa czy moje ulubione Wacky Wheels.

widać że mamy do czynienia z kimś starszym Grinning
Ja zaczynałem od Pentium III 733 MHz, 256 MB RAM, grafiki intelowskiej, to był chyba model 740 z 8 MB pamięci.
Pentium III 650 MHZ
144 MB Ram
dysk western digital 10 GB
Geforce 2 mx 64 MB
Cisnęło się w undergrounda i san andreas Grinning
CPU: Prawdopodobnie AMD Sempron 2500+
GPU: Jakiś GeForce, może serii 5, może już 6, ale dało się grać w HOTD (nie pamiętam bo mały i piękny byłem, chociaż następną kartę, Radeona HD 3450 nie wspominam miło)
RAM: Zabójcze 256 MB pozwalały na niezbyt sensowną grę w "Andergranda 2"
HDD: 80 GB bo nie 120, standardowo - zbyt mały
Windows XP Professional SP 2 był chyba legalny.

To były czasy hihihi
Mój pierwszy komp był zakupiony jakoś w 2004 roku z tego co pamiętam.

Procesor: AMD Athlon XP 2400+
Karta graficzna: GeForce FX 5200 (128 MB)
RAM: 256 MB
Dysk twardy: 40 GB
Napęd: nagrywarka CD x52 AOpen
System: Windows XP Proffesional
Zielonego pojęcia nie mam. Pamiętam, że był na Windowsie 3.1 i na MS Dos, chodziło mi na nim jedno Mario, ale która to część to już nie powiem, bo nie pamiętam, często grywałem też w Prehistorica. Świetny sprzęt :P
Mój pierwszy PC miał zabójcza konfigurację :
Procesor Intel 60 Mhz podkręcone do 100. Przycisk Turbo ;-).
8 mb ramu.
Dysk 100mb potem dokupiłem jeszcze 200 :-).
A grafiki nie pamiętam :-).
Duke Nukem śmigał ale zdarzało mu się klatkować gdy się na ekranie więcej działo :-).
To były czasy :-D

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
Mój pierwszy PC (2007) był podobny do mojego obecnego: Dwurdzeniowiec 2.0 Ghz Intel (w pierwszym AMD 4000+), 1 GB ramu (bez zmian), ATI X1350 (karta Nvidia, ale nie pamiętam jaka).
Miałem dość późno komputer, dopiero w liceum, gdzie już dawno się nasłuchałem o tym kto w co gra i jaki to ma sprzęt.
Na mnie przyszła pora gdzieś dopiero w 2003 roku, zestaw kosztował wtedy około 4k.
MB: ECS
CPU: AMD Athlon 2600+
GC: Nvidia GeForce 4 Ti 128bit
RAM: 2x256GB DDR1
HDD: Maxtor 80GB
Obudowa prosta, w koloże białawym (i szybko pożółkłym) z logo e na klapach, przemalowana na srebrno po gwarancji.
Do tego był dokupiony nero5 (chyba 5) z nagrywarką CD, był też odtwarzacz DVD który do dziś widnieje w obudowie bo nie chce mi się rozwiercać zjechanych śrubek i do dziś obudowa służy Laughing
Komputer nie pożył długo, odwiedził kilka razy salon gdzie był oddawany na gwarancje, gdzie nie wykrywała problemu i komputer wracał do mnie sformatowany i niby sprawny.
Jego stan się pogarszał, aż dzień rozpoczynałem od tego że przywracałem ghostem z płyty obraz systemu(win98se) by móc pohulać po internecie te parę godzin do momentu aż komputer nie zjadły wirusy lub błędy plików systemowych.

Po gwarancji oddałem komputer do sprawdzenia kolesiowi który miał na osiedlowym targu budę z częściami komputerowymi.
Po paru minutach wiedział że do wymiany jest jedna kość ramu, do czego nie mógł kilkukrotnie dojść serwis gwarancyjny.
Tak komputer wzbogacił się o kostkę 512MB.

Płyta główna której modelu nie pamiętam była felerna, jak z resztą opinia o tym producencie wtedy. Bo upgrejdzie biosu płyta już nie ruszała. Wymiana płyty na inna w końcu zmiana procka i płyty już na jakiegoś Celerona.

Karta graficzna była jak na tamte czasy potworem osiedlowym i kładła na łopatki nawet nowsze modele GF, pierwsze NfS:MW śmigało jak się patrzy lepiej niż na nowszych modelach, nawet się zdarzało mi z siostrzeńcem nagrywać naszą rozgrywkę. Kolejną grafą była GF7300 128 bit pod AGP Laughing gdzie standardowo ten model występował już pod PCI-e, dodam że miała natywne chłodzenie, było można na niej smażyć jajka a po położeniu garnuszka nawet frytki w głębokim oleju, szybko doczekała się wentylatora.

Reszta to już tylko historia, tak się prezentował mój pierwszy komputer oraz jego rychłe modernizacje.
Ledwo parę dni temu zaczął się sypać dysk który był następcą Maxtora, 10 letni 500GB Seagate niech bad sektory będą mu łaskawe.
Mój komputer potrzebował dwóch baterii typu:AA
i to był taki kalendarz z klawiaturą i innymi rzeczami nic na nim nie chodziło.
Witam. Oto parametry mojego pierwszego PC-ta, którego molestowałem ponad 10 lat:

- Płyta główna: Asus A7V8X-X
- Procesor: AMD Athlon XP 2200+
- Grafika: Nvidia GeForce 4 64 MB, później zmieniona na Geforce FX5200 128 MB
- Ram: Nie pamiętam, ale miałem 512 MB.

Wcześniej operowałem na Pegasusie MT777DX i na Amidze 500 zanim familia zdecydowała się zainwestować w konputer stacjonarny^^
Athlon 1.1GHz
MSI K7N2
1.5GB RAM 300mhz
Asus Geforce 6200 128vram

Działa do dziś (Dungeon Keeper II na XP SP2 ^^)
Stron: 1 2