Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Zgubiłem płytkę – mogę spiracić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich!


Wzięła mnie ochota na powrót do pewnych dwóch gier. Tylko jest problem – jedna mi się zgubiła (mam zainstalowaną), a drugą miałem na starym komputerze, ale przez DRM-a nie mogę zainstalować ponownie na nowym. Teraz mam pytanie o waszą interpretację prawa, czy mogę je zkrakować, gdy wcześniej legalnie zakupiłem kopie i mając ją na komputerze, starym lub obecnie używanym? 
Z góry dziękuję.
nie
No cóż, trzeba kupić drugi raz tę samą grę PC Has No Game
A co w przypadku, gdy posiadam oryginalną grę ale z powodu współczesnego oprogramowania nie mogę jej zainstalować? Mam tak z grą Beyond Good & Evil, która na Windowsie 7 bezceremonialnie przerywa instalację w samym środku bez jakiegokolwiek komunikatu o błędzie. Na innych serwisach takich jak Steam czy GOG.com sprzedawane są cyfrowe kopie gry, które ponoć nie są obarczone wspomnianym powyżej problemem. Czy w takiej sytuacji ściągnięcie pirata to też grzech? I uprzedzam pytanie - zrobiłem mały research i próbowałem rozwiązywać problem płytowego, oryginalnego wydanie, bezskutecznie.
hmm nie wiem ale spróbuj po googlować po angielsku na ten temat może pomoże
(30-06-2015, 15:13)Kuryozum napisał(a): [ -> ]A co w przypadku, gdy posiadam oryginalną grę ale z powodu współczesnego oprogramowania nie mogę jej zainstalować? Mam tak z grą Beyond Good & Evil, która na Windowsie 7 bezceremonialnie przerywa instalację w samym środku bez jakiegokolwiek komunikatu o błędzie. Na innych serwisach takich jak Steam czy GOG.com sprzedawane są cyfrowe kopie gry, które ponoć nie są obarczone wspomnianym powyżej problemem. Czy w takiej sytuacji ściągnięcie pirata to też grzech? I uprzedzam pytanie - zrobiłem mały research i próbowałem rozwiązywać problem płytowego, oryginalnego wydanie, bezskutecznie.

Ale powód dla którego pobierasz nie ma żadnego znaczenia. Z punktu widzenia prawa - nie wolno i tyle. Filozofowanie o tym co jest moralne, gdy pyta się o paragrafy, nie ma w tym kontekście nic do rzeczy.