Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Ogłoszenia (https://forum.arhn.eu/Forum-Og%C5%82oszenia)
+--- Wątek: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! (/Temat-Rusza-nab%C3%B3r-redakcyjny-arhn-eu)

Strony: 1 2


Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 23-09-2015

Nabór redakcyjny arhn.eu!


Czy chciałbyś tworzyć teksty dla serwisu arhn.eu? A może lubisz trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z nowinkami w branży? Być może więc potrzebujemy właśnie ciebie!

Otwieramy nabór na ochotników do stworzenia nowego trzonu redakcyjnego naszego portalu. Szukamy ludzi, którzy lubią (i nie boją się) pisać o grach wideo i mają dość czasu i zapału, by robić to w miarę systematycznie.


Na ten moment poszukujemy:
  • newsmanów - redaktorów lubujących się w krótkich formach tekstowych informujących o najświeższych wydarzeniach. Chętnych do publikowania nowinek najlepiej kilka razy dziennie.
  • recenzentów i felietonistów - autorów, którzy przynajmniej raz w miesiącu mogliby dostarczać nam świeże teksty

Co oferujemy:
  • dostęp do materiałów prasowych
  • recenzenckie egzemplarze gier
  • wstęp prasowy na imprezy branżowe
  • wpiszesz sobie do CV, ale się będzie ładnie prezentowało.

Niestety, z uwagi na ochotniczą naturę serwisu nie oferujemy żadnych pozycji płatnych. Co nie znaczy, że kiedyś w przyszłości nie będziemy wszyscy pływać w gotówce.


Jeżeli jesteś zainteresowany tworzeniem tekstów dla naszej bogatej społeczności ponad 100 000 odwiedzających nas czytelników miesięcznie… lub po prostu odczuwasz wenę twórczą, podeślij nam próbkę swojej pracy przed 11 października 2015.
Skontaktuj się z nami pod adresem [email protected] w temacie wrzucając “Newsman” lub “Recenzent”, w treści pisząc kilka zdań o sobie, a w załączniku dołączając swój gotowy tekst (może to być wcześniejsza praca, bądź materiał przygotowany specjalnie na tę okazję).

Na adres ten nadsyłać można również pytania dotyczące naboru, a my postaramy się uzupełnić ten wątek o najczęściej zadawane pytanie. Pytania zadawać można również w tym temacie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na PGA,
Dark Archon

PS. Nie masz czasu na stałe współpracować z arhn.eu, ale chcesz, by twój tekst pojawił się w serwisie? Też napisz. Albo opublikuj go na forum Gracze - Graczom.


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - SokPL - 23-09-2015

Jest jakas granica wiekowa?


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Emilu - 23-09-2015

(23-09-2015, 22:13)SokPL napisał(a): Jest jakas granica wiekowa?

Prawdopodobnie nie, żeby dobrze napisać tekst który można przedstawić nie trzeba mieć "x" lat.
Ale to zależy od BB


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - ENLUR - 23-09-2015

No to czas wrócić do pisania :v


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 23-09-2015

(23-09-2015, 22:13)SokPL napisał(a): Jest jakas granica wiekowa?

Nie ma dolnej granicy wiekowej, ale jeśli masz poniżej 13 lat może być wymagana pisemna zgoda rodziców. O zgrozo. Winking


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Kuba Rajca - 23-09-2015

Aż mi się zachciało napisać jakiś tekst byle spróbować Grinning. Można opisać dowolną produkcję czy musi być jakiś nowy produkt?


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 23-09-2015

(23-09-2015, 22:52)Kuba Rajca napisał(a): Aż mi się zachciało napisać jakiś tekst byle spróbować Grinning. Można opisać dowolną produkcję czy musi być jakiś nowy produkt?

Tematyka dowolna, tak długo jak dotyczy tematu serwisu i uważasz, że ktoś będzie chciał to przeczytać. Winking


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Volpin - 24-09-2015

Powiedz mi, Archonie, jak wyglada sprawa z ilością "slotów"? Ilu osób poszukujesz i jak dobrzy powinni być? Taki szary amator też ma szanse czy przyjmujecie tylko profesjonalistów? :P


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 24-09-2015

Szukamy każdego niezależnie od stażu, ani wcześniejszej historii. Po prostu... musi fajnie pisać i znać się na tym o czym pisze. Ponieważ nie mamy budżetu, żeby kogokolwiek zatrudnić, będziemy zadowoleni i z jednego i ze stu zapalonych redaktorów. Winking


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Emilu - 24-09-2015

Zastanawia mnie kilka rzeczy:

1. Jak działają te wersje recenzenckie?
2. Co ile taki ja mógłby je dostać by je ocenić?
3. Dlaczego warto?

Więcej pytań jeszcze nie mam, chcę się dowiedzieć jak to działa tak od kuchni.


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Volpin - 24-09-2015

Oszczędze trudu co do pierwszego.

Recenzenckie, tzw. promki, to zwykłe gry wysyłane do recenzentów w celach testów. Redakcja, która dostała promkę ZAZWYCZAJ ma NDA (Umowa Poufności) do czasu premiery bądź ustalonej daty. Promki trafiają do redakcji nawet miesiąc przed oficjalną premierą. Oczywiście, zależy od wydawcy czy producenta :>


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 24-09-2015

(24-09-2015, 18:25)Emilu napisał(a): Zastanawia mnie kilka rzeczy:

1. Jak działają te wersje recenzenckie?
2. Co ile taki ja mógłby je dostać by je ocenić?
3. Dlaczego warto?

Więcej pytań jeszcze nie mam, chcę się dowiedzieć jak to działa tak od kuchni.

1. To egzemplarze gry przysyłane nam przez wydawców przed premierą bądź w premierę gry. Nie różnią się zazwyczaj funkcjonalnie od zwykłego pełniaka. I zazwyczaj autor dostaje taką grę "na zawsze".

2. Tego nie wie nikt. Wielkobudżetowe gry nie wychodzą codziennie. Cykl produkcyjny w tej branży oznacza, że gry wychodzą zazwyczaj w okresie zima-wiosna. Zazwyczaj wygląda to tak, że to autor zgłasza chęć zrecenzowania jakiegoś tytułu, a my staramy się go zdobyć. Jesli dystrybutor jest niezainteresowany, w odpowiednich sytuacjach kupujemy grę dla recenzenta z własnych funduszy. Ale wtedy dopiero, oczywiście po premierze. Tak długo jak są gry, które chcesz ograć i możesz zagwarantować jakość, my zrobimy co w naszej mocy, żebyś tę grę w jakiejś formie dostał.
W okresie lato-jesień, gdy nie ma tak wielu premier zazwyczaj przebierać można z szeregu "indyków". Mamy tabelki z listą dostępnych gier do recenzji do której chętni dopisywać mogą też własne propozycje.

3. Nie wiem. Dlaczego?


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Kenji - 24-09-2015

Czy można przesłać więcej prac (np. 2) w jednym zgłoszeniu ?


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 24-09-2015

Jasne, ale prace w zgłoszeniu są raczej poglądowe, żebyśmy mogli ocenić styl. O ich publikacji możemy pogadać po akceptacji zgłoszenia. Smiling


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - KingWorgregYT - 25-09-2015

(24-09-2015, 19:37)Dark Archon napisał(a): Jasne, ale prace w zgłoszeniu są raczej poglądowe, żebyśmy mogli ocenić styl. O ich publikacji możemy pogadać po akceptacji zgłoszenia. Smiling

Archon czyli można wysłać recenzje powiedzmy dwóch różnych gier. Będzie to na plus za pokazanie się z dwóch różnych stron? Czy wolicie jedną pracę, aby nie czytać tego wszystkiego 2 tygodnie? Laughing


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - szocik - 25-09-2015

Chętnie podejmę się wyzwaniu i współpracy, pisałem już teksty na takie strony jak http://kontener.pl dlatego mam nadzieję, że i wy możecie mi zaufać z jakimś przekonaniem konkretnym. Chętnie podyskutuję o polityce strony, jakie sa wymagania , czego się oczekuje od takiej osoby, piszcie na priv.


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Kenji - 27-09-2015

Jest jakiś limit słów czy można się rozpisać ?


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Stivi - 27-09-2015

Nie ma, zrób to najlepiej jak potrafisz Winking


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Emilu - 28-09-2015

Do kiedy można wysyłać zgłoszenia? czyli jak zostać gałganem


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 28-09-2015

(28-09-2015, 20:56)Emilu napisał(a): Do kiedy można wysyłać zgłoszenia?

E, myślę, że w tym momencie już oblałeś, ale dzięki za szereg wcześniejszych pytań, które przydadzą się innym. Smiling


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Emilu - 28-09-2015

(28-09-2015, 20:57)Dark Archon napisał(a):
(28-09-2015, 20:56)Emilu napisał(a): Do kiedy można wysyłać zgłoszenia?

E, myślę, że w tym momencie już oblałeś, ale dzięki za szereg wcześniejszych pytań, które przydadzą się innym. Smiling

Drobiazg! (dopiero teraz zauważyłem, moje gapiostwo, ponieważ ta data nie jest bardzo widoczna)
szybciej myśli i pyta niż szuka



RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 28-09-2015

(28-09-2015, 21:01)Emilu napisał(a):
(28-09-2015, 20:57)Dark Archon napisał(a):
(28-09-2015, 20:56)Emilu napisał(a): Do kiedy można wysyłać zgłoszenia?

E, myślę, że w tym momencie już oblałeś, ale dzięki za szereg wcześniejszych pytań, które przydadzą się innym. Smiling

Drobiazg! (dopiero teraz zauważyłem, moje gapiostwo, ponieważ ta data nie jest bardzo widoczna)
szybciej myśli i pyta niż szuka

Nie no, a tak serio to podsyłaj jeśli myślisz, że masz dryg. Chętnie przyjmiemy każdego, kto zna się na temacie, niezależnie od gapiostwa.


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - redsPL - 08-10-2015

No to się zabieram do pisania.. I'll do my best!


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Kenji - 10-10-2015

Czy można się spodziewać kiedy będą "wyniki" ?


RE: Rusza nabór redakcyjny arhn.eu! - Dark Archon - 10-10-2015

Hej, jutro mija termin przyjmowania zgłoszeń i wtedy poinformujemy wstępnie o wynikach naboru i przekażemy wszystkim dalsze informacje. Przepraszam za brak bliższych informacji, ale szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego odzewu w tej sprawie i nie byliśmy przygotowani na taką liczbę zgłoszeń. Madness