Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Wii U - Felieton - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/Forum-Gracze-Graczom)
+--- Wątek: Wii U - Felieton (/Temat-Wii-U-Felieton)



Wii U - Felieton - Kenji - 22-11-2015

2012 rok. Była to data wydania pierwszej konsoli 8-ej generacji, a mowa oczywiście o Wii U. Sprzęt ten początkowo nie zebrał zbytnio dobrych ocen, jednakże po kilku latach po premierze wiele ludzi się do niej przekonało ze względu na interesujące EX. Pozwólcie, że na początku przypomnę wam poszczególne lata sprzętu Big N

2013 to kolejny rok straty Nintendo przez Wii U mimo iż wyszło Super Mario 3D World to na 2013r. drastycznie nie podniosła się liczba posiadaczy Wii U. W owym roku wyszły także : Game & Wario, Lego City Undercover i The Legend of Zelda : Wind Waker HD.
 
Kolejne 12 miesięce okazały się dla sprzętu bardzo pozytywne. Nie dość, że wyszły nowe aktualizacje sprzętu to jeszcze powychodziły fantastyczne gry grane aż do dziś. W Super Smash Bros. for Wii U trwają turnieje do dziś, do Hyrule Warriors powstały nowe DLC, w Donkey Kong Country Tropical Freeze ludzie nadal próbują wymasterować  grę. Naprawdę, gry te to kilka z perełek wydanych w ten rok na konsolę Big N. W tym roku Nintendo się postarało.

Następne 4 kwartały okazały się bardzo obfite mimo, że 2015r. jeszcze się nie zakończył. W tym roku do rąk posiadaczy Wii U trafiły EPICKIE gry. Od Splatoon przez Yoshi’s Wooly World po Super Mario Maker. Cóż, więcej tutaj nie napisze, ponieważ rok się jeszcze nie skończył, a czeka nas jeszcze kilka dobrze zapowiadających się tytułów

Na Wii U powstały także takie gry jak : Call of Duty Black Ops II czy Tom Clancy’s Spliner Cell

Gracze chwalili Nintendo za wsteczną kompatybilnosć, a także za Virtual Console z Eshop. Big N postarało się, aby w każdej chwili, starzy jak i nowi gracze mogli dołączyć do posiadaczy Wii U. Nowi, nadrabiając bibliotekę z Wii i starszych gier, starzy, wspominając gry z poprzedniej generacji i próbować nowych kąsków.

W skrócie opowiedziałem wam historię Wii U. Oczywiście wiadomo, pominąłem wiele szczegółów, ale nie chciałem zagłębiać się zbyt bardzo w jej historię, zajęło by to zbyt dużo miejsca.

Zatem czy na bibliotekę dostępnych tytułów można narzekać ? Nie. Ale na bibliotekę tytułów tylko na Wii U to sprawa dyskusyjna nie na dzisiejszy felieton.

Big N wypuszcza także serie figurek – Amiibo.  Owe figurki „magicznie” łączą się z Wii U i są wykorzystywane w różnych grach na różne sposoby. Dzięki nim portfelik Nintendo bardzo urósł i napełnił się Dinarami Dżeja.  

Ostatnią częścią mojego tekstu będzie omówienie konsoli na tle Polski. W Polsce Nintendo jak już wspominałem w moim poprzednim felietonie nie jest zbyt „popularne”. Użyłem tego słowa w cudzysłowiu, ponieważ jest wiele osób, faworytów Nintendo i nie jest ona wcale taka mała. Na WGW, na strefie Nintendo wilie osób interesowało się nim. Do Wii U czekało się nawet kilka minut. To naprawdę dobry znak. 
Pojawiają się także polskie reklamy, niestety jeszcze nie w telewizji, ale na Youtube. Zatem Wii U cieszy się wśród wieloletnich fanów Big N, a czy nowi gracze ze świeżą krwią ją nabędą ? To już czas pokaże.

Jeżeli zastanawiacie się co kupić i macie dylemat między PS4, a XONE to bierzcie Wii U. Jak gracie w gry dla frajdy, a nie dla grafiki lub sentymentu do firmy to szczerze polecam. Wii U.Na dzień dzisiejszy trzyma się dobrze, ale boje się o nią. Nintendo ukrywa nową konsolę NX, o której nie pisną ani słówka. Zelda niby zapowiedziana na koniec 2016 r., ale jednocześnie może trafić na NX. Jednak polecam, szczerze od serca.

P.S
Witam. Oto kolejny felieton napisany z pod mojej ręki. Jest on jak zwykle o temacie Nintendo. Wszelkie rady, wyłapane błędy mile widziane. Miałbym do Was - czytelników jedną prośbę. Chciałbym abyście podsyłali mi pomysły na kolejny tekst nie koniecznie związany z Nintendo. Po co Mi to ? A no po to, że te teksty nie są dla mnie, a dla was i chciałbym pisać materiały, które pasują Wam. Życzę miłego wieczoru lub dnia. Zależy kiedy to czytacie. Do Zobaczenia !