Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Nintendo w 2016 - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+--- Wątek: Nintendo w 2016 (/Temat-Nintendo-w-2016)



Nintendo w 2016 - Piotrekus - 07-01-2016

Od paru dni rozważam opcję zakupu jednej z przenośnych konsolek Nintendo. Waham się między DS Lite, 2DS i 3DS. Oczywiście konsolki używane ponieważ nie dysponuje wysokimi środkami. I tu pojawia się pytanie czy jest jakikolwiek sens inwestowania w konsolę DS Lite (wybrałem ją ze względu na kompatybilność z grami GBA) czy może raczej jest to w tym momencie kompletnie nieopłacalne i lepiej kupić używki 2DS i 3DS. Mój budżet to 200-300 złoty.


RE: Nintendo w 2016 - Dekakura - 07-01-2016

Lepiej kupić 3dsa ponieważ jest kompatybilny z grami na DSa.


RE: Nintendo w 2016 - Piotrekus - 07-01-2016

Dekakura wszystkie z tych konsol odtwarzają gry na DS`a więc nie jest to żaden argument :/


RE: Nintendo w 2016 - facepalm - 07-01-2016

Sądzę że o ile nie jesteś nałogowym graczem pokemonów( nie jesteś zainteresowany łączenie gier GBA z DSowymi) to najlepszym wyborem z wymienionych będzie kupienie 3DS/2DS(to kwestia preferencji, tu sam musisz sobie odpowiedzieć, ja bym jednak wolał dołożyć te parę złotych do XL) i dokupienie do tego GBA SP(da się bezproblemowo kupić już za 50-100zł), będziesz wtedy w stanie ogrywać wszystkie gry na kieszonsolki od nintendo(GB/GBC/GBA/DS/3DS), a nie jak w przypadku DS Lite (tylko DS/GBA) lub samego 3DSa (DS/3DS).


RE: Nintendo w 2016 - Piotrekus - 07-01-2016

Ogólnie to nie jestem nałogowym graczem, chciałbym mieć co robić. Znalazłem taką ofertę DS`a i wydaje mi się całkiem atrakcyjna, też podzielacie moje zdanie http://www.ebay.pl/itm/Nintendo-DS-Lite-Onyx-Black-Handheld-System-with-Pokemon-Zelda-Ace-Attorney-/311517242001?hash=item4887dfe291:g:70sAAOSwwPhWiUfs ? Zależy mi także na długiej pracy baterii a nie jestem też ,,graficowcem,, wystarczy mi tylko że tytuł będzie dobry.


RE: Nintendo w 2016 - Jasiek - ten prawdziwy - 31-01-2016

Trochę archeolog będę, ale jak się ostatecznie sprawa zakończyła?

@Piotrekus - nieważne w jakie gry będziesz łupał, konsola zawsze będzie mniej/więcej trzymała tak samo długo.
I propsuje kupienie GBA SP i 3DS'a (a najlepiej nowego 3DS'a, rozmiar ekranu robi różnicę) w celu ogrania wszystkiego jak się da.

Dobrze, że nie pytałeś o stacjonalny sprzęt od N-ki, bo bym wylatywał z proroctwami Grinning


RE: Nintendo w 2016 - Piotrekus - 14-01-2018

(31-01-2016, 22:07)Jasiek - ten prawdziwy napisał(a): Trochę archeolog będę, ale jak się ostatecznie sprawa zakończyła?

@Piotrekus - nieważne w jakie gry będziesz łupał, konsola zawsze będzie mniej/więcej trzymała tak samo długo.
I propsuje kupienie GBA SP i 3DS'a (a najlepiej nowego 3DS'a, rozmiar ekranu robi różnicę) w celu ogrania wszystkiego jak się da.

Dobrze, że nie pytałeś o stacjonalny sprzęt od N-ki, bo bym wylatywał z proroctwami Grinning

Też będę archeolog, do kupienia DS`a ostatecznie nie doszło, jednak wróciłem do tego pomysł, ostatnio znowu złapałem zajawkę na anime, i japońskie klimaty. Dalej nie wiem co wybrać, jednak skłaniam się ku DS`owi, mam jedynie problem ze znalezieniem odpowiedniej oferty by nie naciąć się na refuba a nie znam się na tym zbytnio dlatego poszukuje kogoś kto byłby w stanie mi pomóc Grinning


RE: Nintendo w 2016 - GRYzonie - 14-01-2018

(14-01-2018, 14:48)Piotrekus napisał(a): Też będę archeolog, do kupienia DS`a ostatecznie nie doszło, jednak wróciłem do tego pomysł, ostatnio znowu złapałem zajawkę na anime, i japońskie klimaty. Dalej nie wiem co wybrać, jednak skłaniam się ku DS`owi, mam jedynie problem ze znalezieniem odpowiedniej oferty by nie naciąć się na refuba a nie znam się na tym zbytnio dlatego poszukuje kogoś kto byłby w stanie mi pomóc Grinning

Jeśli nie chcesz wydać majątku, to kup 2DSa który nie dość, że odpala gry na 3DSa, to oczywiście również te z DSa.
Porozglądaj się po lokalnych ofertach z OLXa czy Allegro, poszukaj po lombardach i poszperaj po różnym grupach facebookowych, a na pewno uda Ci się dorwać dobry egzemplarz Winking