Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Czy pamięta ktoś grę...? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Offtop Wszelaki (https://forum.arhn.eu/Forum-Offtop-Wszelaki)
+--- Wątek: Czy pamięta ktoś grę...? (/Temat-Czy-pami%C4%99ta-kto%C5%9B-gr%C4%99)

Strony: 1 2 3


Czy pamięta ktoś grę...? - Chmurowaty - 26-05-2012

Takiego wątku nie zauważyłem, a wielu z nas czasami ma problemy z zapamiętaniem tytułu gry, w którą zagrywaliśmy się lata temu i chcielibyśmy "przypomnieć" sobie starsze czasy. A że ja szukam pewnej gry dobre 3-4 lata, to może ktoś tu przynajmniej pomoże mi znaleźć jakiś punkt zaczepu, a jak nie mi, to komuś innemu.

No więc, nie pamiętam na jaką platformę to było, ale na pewno jedną ze starszych, można było wybrać jednego z 4(?) rycerzy, typu Black Knight, White Knight etc, etc. I wtedy poruszaliśmy się po miniaturowej mapie gdzie były zaznaczone królestwa które możemy podbić i tego typu rzeczy, co mi zapadło w pamięć najbardziej, to "walka" ze smokiem w jakiejś jaskini, która kończyła się bardzo szybko przez zerowe pojęcie o co w grze tak naprawdę chodziło. Jeśli ktoś ma pomysły, jaki to mógł być tytuł po tak "dużo" mówiącym opisie, to niech piszę, sprawdzę każdą z propozycji. Oczywiście jeśli przypomnę sobie jakimś cudem coś więcej, nie omieszkam tego dodać po edycji postu/dodaniu nowego.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Dark Archon - 26-05-2012

Więcej szczegółów mile widziane, bo takich gier było na pęczki.

Jak wyglądała walka? Walczyło się rycerzem? Turowo? Na innym ekranie? Na mapie? Jak wyglądała grafika? Rysowana? Pikselowa? Fantasy? Ile lat temu grałeś? Jaka była kolorystyka? Na PC?


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Chmurowaty - 26-05-2012

Co do walki, to tak, walczyło się wybranym rycerzem, bardzo możliwe że walka była turowa a ekran walki dostosowywany był do miejsca w którym walka się rozpoczęła, czyli gdy wyskoczyło coś a'la random battle, to walka była delikatnie podobna do tych z rodu Final Fantasy, grafika była rysowana, a grałem w to...9? lat temu może nawet, kolorystyka mimo wszystko głównie była w ponurych kolorach i klimatach, takie mocne średniowiecze starano się utrzymać. Platformy niestety nie pamiętam, mógł to być PC, lub Amiga.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - dzej - 26-05-2012

To ja też mam pytanie. Gra była na pc w stylu cywilizacji, tylko futurystyczna[ale głowy nie dam, może po prostu klon cywilizacji] ( nie mówię tu o call to power). Charakterystyką tej gry było, że jak się wysłało wojsko do ataku to mozna było potem oglądać przebieg bitwy. Tyle pamiętam :E


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Dark Archon - 26-05-2012

http://en.wikipedia.org/wiki/Sid_Meier's_Alpha_Centauri ?


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - dzej - 26-05-2012

Właśnie nie to Smiling Piszac call to power miałem na myśli alpha centauri hehe.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - knopers - 26-05-2012

Ja też poszukuje jednej gry.Otóż była kiedyś dodana do gazety.Jest ściganka w której możemy dodać do naszego wozu niezły arsenał broni.Pamiętam też, że miała dobry silnik i można było jeździć po sufitach. Mapy głównie w stylu rur i kanałów.
Już nie trzeba tytuł gry to Lagsters
Ps. Jeżeli ktoś zdoła to znaleźć to dam 5zł na dotacje serwera Smiling


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Chmurowaty - 26-05-2012

...W końcu udało mi się znaleźć tę grę, w końcu poznałem jej tytuł i chyba w końcu w nią znowu pogram. Z tego co widzę to pamięć płatała mi niemiłe figle, ale jak najbardziej chodziło mi o "Moonstone" na Amigę, dzięki Archon bo przez te parę pytań udało mi się znaleźć ten tytuł Smiling


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Dark Archon - 26-05-2012

(26-05-2012, 17:16)knopers napisał(a): Ps. Jeżeli ktoś zdoła to znaleźć to dam 5zł na dotacje serwera Smiling

WOW. ALE JESTEŚ HOJNY.

Rollcage? Powerslide?


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Etheor - 26-05-2012

Pozwolę sobie skopiować mój post z innego tematu:

Cytat:Generalnie miało się bodajże 4 typków do wyboru, którzy po zebraniu powerup'ów zmieniali się w zwierzęta. Był na sto procent wilk i byk. Reszty, nawet gdyby mnie torturowano, za nic sobie nie przypomnę, ale może ktoś się spotkał z takim tytułem. Pierwszym bosem był kozioł z kosą.

Z pewnością można było ją spotkać na platformie MAME, typowy automatowy tytuł z lat 90.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Chmurowaty - 26-05-2012

Może być to zupełnie chybiony strzał, ale może "Altered Beast"?


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Etheor - 26-05-2012

Niestety nie, jako power-up była taki złoty posążek. Jakby jakiegoś bóstwa. Jeden z bohaterów, który zmieniał się w byka, był z pewnością gruby i chodził w "klapkach" z drewna, w pomarańczowym lub czerwonym odzieniu.

//
E: Ok, jakimś cudem nareszcie znalazłem (szukania ponad pół roku, heh), tytuł to: Metamorphic Force
[Obrazek: metamorphic-force-3.jpg]

Polecam Winking


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Dark Archon - 26-05-2012

Ja też szukam gry. ~1995-1999. Pecetowa Wyścigówka 3D (a może tylko time trial? nie pamiętam szczerze mówiąc oponentów) z dość spikselowaną "dosową" grafiką jeśli mnie pamięć nie myli w której poruszało się po torach czymś wyglądającym jak żyroskop albo kosmo-chomicza kula Winking. Panowały tam głównie mroczne, ciemnoniebieskie kolory. Wiele więcej na jej temat nie pamiętam, bo grałem w nią dosłownie raz, lata temu.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Etheor - 28-05-2012

Kurcze, ciężko powiedzieć co to może być za tytuł. Widok z kabiny, czy może zza "pojazdu"? W jakim czasie się to działo, pojazdy kosmosmiczne, auta z lat 90, a może coś jeszcze innego?

Na myśl przychodzi mi Skyroads po tym opisie tylko:
[Obrazek: skyroads.jpg]


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Dark Archon - 28-05-2012

Widdok zza pojazdu. Grafika prawdopodobnie niewektorowa, a oparta na trójwymiarowych modelach. Jeździło się w czymś co wyglądało jak świecący żyroskop wyciągnięty na żywca z trona Winking

[Obrazek: 66e852a017.jpg]


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Etheor - 28-05-2012

Kurcze, wszystko co mi się jakoś kojarzy z Tron'em i ma ciemno niebieskie kolory, to sklasyfikowałbym z Ballistics, ale to pewnie nie to, bo tu się nie kieruje żyroskopem, do dos'owej grafiki też tutaj daleko, z racji, że gra wypłynęła w 2000 albo 2001 roku :S

[Obrazek: ball2.jpg]
[Obrazek: ball4.jpg]

Chociaż automat z grą wyglądał tak:
[Obrazek: Ballistics%20Side.JPG]

Ehhh... może coś mi się jeszcze przypomni, to dam znać Okay


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Dark Archon - 28-05-2012

Ballistics było super, ale jest za nowe i za ładne Smiling I nie ma okrągłego żyroskopowego pojazdu. Ale trasa z pierwszego screena wygląda podobnie jak trasy w tamtej grze.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Etheor - 28-05-2012

Tak jak myślałem. Neverball też jest zbyt nowe, chociaż w jakimś stopniu pasuje do opisu. A może to było coś w takim stylu?
[Obrazek: ballz.jpg]


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - supaplex - 01-07-2012

Poszukuję dwóch starych gier arcade (rocznik prawdopodobnie 1995 albo starsze).

1. Fighter 1vs1, pamietam tylko dwoch fighterow. Jeden to byl maly murzynek z pilka do kosza, ktorej uzywal do obijania przeciwnika. Druga to byla jakas laska w miniowie, ktora jako special miala buziaczka po ktorym przeciwnik byl oslupiony. Jedna z plansz to typowe otoczenie - tlum ludzi na ulicy skandujacy i dopingujacy fighterow.

2. Tu prawie nie pamietam o co chodzilo, ale moze ktos skojarzy. Bieglo sie ludkiem w prawo, nie wiem czy to byl beat em up czy moze cos w stylu platformera. Mozliwe, ze dalo sie chodzic gora/dol (taka izometria). Najwazniejszy szczegol to byla... podloga. Skladala sie z roznokolorowych rombow. Tyle pamietam.

KTOKOLWIEK WIDZIAL, KTOKOLWIEK WIE?

Piez


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - darthbercik - 26-08-2012

Poszukuję jednej gry

Platformówka/akcja

Rok 1997-2002

Grałeś chłopem/babką , używałeś czegoś pod Q na klawiaturze, chodziło się strzałkami, grało się na platformach, na których było chyba wszystko widać, ale niestety nie pamiętam, gra miała rozbudowany tryb edytowania, wyszła chyba tylko na PC, podchodziła pod futurystykę

Jak coś się przypomni to dorzucę Smiling




RE: Czy pamięta ktoś grę...? - pojler - 20-02-2016

To dodam coś i ja

Gierka z jakiegoś czasopisma najprawdopodobniej Cybermycha roczniki (2001-2004), strategiczna. Z rozgrywki pamiętam tyle że chodziło się małymi robotami i zbierało surowce po domu (?) jednym z surowców była elektryczność.

Niezbyt obszerny ten opis, ale może dacie rade coś znaleźć?


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Wielkimati - 20-02-2016

Ja także poszukuje dawnej gry.

Chodziło się jakąś postacią po różnych, dziwnych światach. Było to połączenie jakiejś platformówki z przygodówką z widoku pierwszej osoby. Skakało się po platformach, zwiedzało się lokacje. Zbyt dużo z tej gry nie pamiętam, a męczy mnie od jakiegoś czasu. Jedyne co pamiętam, to to, że się tylko skakało, zwiedzało. Żadnej walki. Grałem w to pewnie koło roku 2005, 2006. Gra była w 3d. Gra na 100% była na Windowsy. Coś kojarzę, że gierka mogła być freeware, ale nie dam sobie za to głowy uciąć.


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Kondor - 20-02-2016

To będzie Micro Commandos. Dobra gra, wciąż gdzieś mam.

[Obrazek: 1711720609.jpg]


Co to za gra - szymoneusz - 25-02-2016

Grałem w nią jakieś 10 lat temu
Była to gra edukacyjna
Sterowaliśmy fioletowym smokiem by pokonać jakiegoś tam zi0mka
Kurde mało pamiętam z tej gry :/
Był tam jakiś smaczek z włoch

to tyle :C pomoże ktoś ?


RE: Czy pamięta ktoś grę...? - Incognito - 08-03-2016

Witam, poszukuję gry o podróżach w czasie. Gra była stara, odwiedzało się stary teatr i ogółem chodziło po ulicach jednego miasta w wielu różnych okresach.