Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Offtop Wszelaki (https://forum.arhn.eu/Forum-Offtop-Wszelaki)
+--- Wątek: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) (/Temat-Arhn-EU-nasze-wspomnienia-Wersja-2016)



Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Kondor - 19-12-2016

Pora założyć najważniejszy temat- ten wspominkowy. Przez te 12 miesięcy sporo się działo na forum i stronie- Gramytatywnie, zmiana głównej siedziby wieżowca willi arhn.eu, ktoś się obraził, ktoś dostał bana, ale i w branży- premiera PS VR, zapowiedź nowych wersji konsol już obecnych oraz konsol całkiem nowych, dużo nadchodzących  gier. Tym razem zaszczyt założenia tego wątku przypadł mi, a muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o klimaty forumowo-stronowe oraz sprzętowo-growe to dużo się u mnie działo. Ale po kolei:
   

   Dokładnie 1 lipca sprawiłem sobie od dawna wyczekiwanego 3DSa. Wbrew pozorom nie była to jakaś drobnostka- dzięki niemu udałem się na Animatsuri, gdzie poznałem Mkaliego i Yamnego, a trochę później na Streetpassynaliach Cella767 (świetne chłopaki). 
   Dzięki niemu udało mi się wreszcie zostać redaktorem na arhn.eu- zrecenzowałem najpierw jedną swoją gre na ten sprzęcik, potem trochę dostanych a jak na razie pnę się po szczeblach kariery, z plusika do złota jak to mówią. 
   A mówiąc o eventach, spotykaniu ludzi z forum i karierze- w październiku odbyło się Warsaw Games Week- przygotowywałem (słowo trochę na wyrost, jako świeży starałem się wprawdzie pomóc jak mogłem, jednak większość roboty odbębniła reszta redakcji, tak więc wielkie brawa dla nich i szacunek) relację razem z paroma innymi osobami z ekipy arhn.eu, mianowicie: Parasolka (Warsaw Games Festival- pamiętamy), Johnny (fajny koper), SmellySocks (nocowanie na dworcu) oraz Jędrzej (fajnie się chodziło razem w dzień otwarcia). Na miejscu spotkałem również hipo5PL (Kylo Ren), Wojtexa28 (młodszy niż się spodziewałem), Luklewa (fajnie że przyleciał z UK), Kicakena (na żywo całkiem normalny i nierockbandowy), Snifflusa (jadłem z nim frytki belgijskie Heart ), Wojta (chyba wszyscy Ci mówią, że wyglądasz jak wiking) oraz ichaboda (niestety on mnie raczej nie widział), przepraszam jeśli kogoś pominąłem. Generalnie- świetna atmosfera, mimo tego że boję się ludzi to fajnie było tak wszystkich spotkać- mam nadzieję, że do następnej edycji utrzymam się w posadzie i znowu wszystkich spotkam Grinning
   Wreszcie, rzecz całkiem świeża- Secret Santa na forum. Udział wzięło wielu użytkowników, większość swoje paczki już otrzymała (na dzień dzisiejszy ja swojej wciąż nie mam ale jest na to jeszcze sporo czasu, no i na szczęście paczka ode mnie już dotarła do celu i nawet się spodobała Smiling ), ludzie są mocno zadowoleni i ładnie rozprzestrzeniło to ducha świąt.
   Nowy komputer nastraja radością, dobrze wszystko działa i mogę wreszcie robić ładne screeny do recenzji (jak do tej zbliżającej się i od tygodnia nie mogącej się napisać, ale to już jest słynny syndrom redaktorów arhn.eu, chociaż jestem już raczej przy mecie); w końcu wpłaciłem pieniądze na Gramytatywnie (#minecraftzgremem) i czuję się dobrze w serduszku; najazd ludzi z Zagrajnika (mili goście, miło mi posiedzieć czasem u nich); raczej zdaję w tym roku do kolejnej klasy technikum; przed nami święta oraz nowy rok; tak więc można powiedzieć, że przyszłość maluje się w różowych barwach.

   Mam nadzieję, że przez zbliżający się rok doszkolę swoje umiejętności w pisaniu i będzie mi to wychodziło coraz lepiej, spotkam jeszcze więcej ludzi i może uda się zdobyć jakąś pracę na wakacje. Z okazji Bożego Narodzenia życzę wam tego samego- dobrze spożytkujcie następne 12 miesięcy i wytrwajcie w swoich postanowieniach Grunio Mk. V

Zobacz też: [Wersja 2015] | [Wersja 2014] | [Wersja 2013] | [Wersja 2012]


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Świdr - 19-12-2016

Ten rok był zdecydowanie dla mnie przełomowy: Pierwszy warn już drugiego stycznia Chyba Polygamia! , Gramytatywnie, Secret Santa to tylko wisienka na torcie.
Niestety po raz kolejny zabrakło mnie na konwentach Okay , ale cały rok byłem aktywny na forum. Udało mi się kupić 2DSa , co uważam za zakup roku (Oprócz tego GB Classic, Color i kilka gier na nie), polepszyłem swoje relacje z wieloma użytkownikami forum, dostałem kilka nauczek, jak i udało mi się tutaj trochę pośmiać. Najważniejsze dla mnie jest to, że ten rok dał mi nabrać wprawy przed kolejnymi i mam nadzieję, że następne 12 miesięcy uda mi się przeżyć w przyjaźni z tutejszą społecznością. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku Heart


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - redsPL - 20-12-2016

U mnie też się całkiem dużo działo, ale to głównie na przestrzeni ostatniego miesiąca..
Mimo, iż dołączyłem do forum w połowie 2014 roku, jakoś zbytnio się nie udzielałem, zmieniło się to troche po tegorocznym Gramytatywnie, po którym wszedłem na Shoutbox i jakoś tak zostałem. Poza tym, na Gramytatywnie zbierałem cytaty(wiem, już nudzę wszystkich tym tekstem, ale zapraszam na aryn.ct8.pl).. A, no i moge się chyba pochwalić, że na Gramytatywnie byłem.. około 23 i pół godziny(przysnąłem lekko przed 6:00 a obudził mnie krzyczący Grem koło 6:25).

Bardziej prywatnie, w tym roku udało mi się kupić GameBoya Advance SP - niestety, model frontlight, ale i tak jestem bardzo zadowolony(zakup roku? moooże..). Pod koniec roku "dostałem"(tak na prawde zapłaciłem za niego pudełko kabli, ale ciii) ThinkPada 760EL na którym nałogowo gram w DOOM'a.

"Mlem.. Mlemburger!" ~ Dark Archon, 2016 (or was it Grunio?)
PS czekam na serie Minecraft z Gremem albo chociaż Grem z Mlemcraftem..


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Banan - 20-12-2016

Nie no, spoko było, dużo się piło, trochę zarobiło, kupiłem sobie DS Lite za co mój komputer mnie nienawidzi. Rozstałem się z dziewczyną przez co mam więcej czasu na gierki (aryn dzie moje dinary?!). Ja akurat mam trochę słabą pamięć i głównie pamiętam drugą połowę roku. No cieszę się z powrotu pokedziałków bo zawsze spoko posłuchać o modzie Doriana do pokemonów, gramytatywnie okazało się wielkim sukcesem i dzięki niemu udało się zorganizować coś na co czekam już od dłuższego czasu #BigBoss To w tym roku dzej zmusił archona do zgolenia wąsa porównując go do jacka cygana? Trollface


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Gurgie - 25-12-2016

Arhn.eu, to już kolejny rok. To już część życia mojego!
Był fajny bonding na Pyrkonie, było to miłe.
Gurgosus w kontekście Arhnowym to było miłe. Fajne łączenie się.
Materiały zadowalające, wirusy, trochę system errorów, nintendo recenzji i pokemonów.
Nadal walczę o akceptacje niektórych osób.


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - one_worm - 25-12-2016

O Panie dziejku... co to się nie podziało u mnie... no to po kolei

1. Byłem widziałem i dobrze się bawiłem na dwóch konwentach. Blizzcony i IEMy (chyba najważniejsze growe :P). Konwenty jak to konwenty- były genialne, atmosfera niepowtarzalna no i co najważniejsze- były baaaardzo udane Smiling (pozdrawiam cosplayerki :P)
2. Kupiłem w tym roku nowego 3dsa . Nowego podwójnie bo miałem starego, sypiącego się na próbę i w tym roku "nadejszła ta wielkopomna chwila", gdzie kupiłem sobie pełnoprawną, nówkę funkiel nieśmiganą Grinning

3. Wymiana kompa na normalny, który jest...no wiecie, jak uruchamiam kompa, to ludziom prąd spada w mieszkaniach i muszą odpalać agregaty Grinning To takie cudowne!

4. W sumie zabawa tutaj w SS, zabawaw rózne ciekawe programy jak i stowarzyszenia, generalnie i o dziwo ten rok wypadł całkiem pozytywnie. Mimo mego negatywnego nastawienia do niego. Zobaczymy co przyniesie 2017 Smiling


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - UzbrojonyStefan - 25-12-2016

1. W sierpniu dzięki zachęceniu przez użytkowników aruh.ru i Heda postanowiłem zakupić 3DSa. Zakup był to udany i owocny. Dzięki niemu przestałem nudzić się w kolejkach, pociągach i autobusach, a także ograłem takie serie jak Pokemon, The Legend of Zelda czy Ace Attorney.

2. GRAMYTATYWNIE było super i bardzo przyjemnie siedziało mi się z całą ekipą arhneu oraz czatem, wpłacając przy tym pieniążki na szczytny cel. (Niestety po przeliczeniu konta bankowego okazało się, że nie starczy mi na jedzenie, ale to nic) Torll

3. Secret Santa był pierwszą w tym roku i zarazem bardzo fajną inicjatywą zorganizowaną przez Archona. Dla mnie zabawa w szukanie odpowiedniego prezentu dla swojego odbiorcy była przednia, tak samo zresztą jak i oczekiwanie na mój prezent, o który tak bardzo się obawiałem. Och, nie!

4. Na koniec fajnie się oglądało speedruny tego słynnego Gramburgera i niefajnie dostało się bana od Grema, przez co nie mogłem wam życzyć wesołych świąt, ale skoro te się jeszcze nie skończyły to nadrobię to życząc pięknych świąt i nowego roku niczym Nintendo. I stawajmy się także lepszymi ludźmi i coraz mniej gimbmy na shoutach czego życzę wam i sobie. Party!
I'm one with aruh.ru and aruh.ru is with me.


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Johnny - 26-12-2016

Czego to ja nie robiłem w tym roku.

W marcu dorobiłem się swojej własnej strony internetowej. Gothic.arhn.eu, mimo że to chyba najbardziej niszowa stronka jaką mogłem wymyślić, zrobił sporo dobrego. Po pierwsze, moja skrupulatnie porządkowana i uzupełniana galeria screenshotów jest jedynym takim źródłem wizualiów z pierwszego Gothica w internecie. Nigdzie indziej tego nie znajdziecie, zapewniam. Po drugie, zainspirowałem swoją prymitywną, ręcznie zrobioną stronką do stworzenia swojego N-gage'owego archiwum, do którego nie zalinkuję, bo to w końcu konkurencja Smiling Tylko u mnie poczujecie klimat prawdziwej, ręcznie robionej strony, znacznik HTML po znaczniku HTML.

Co oprócz tego? O ile z samym Gothikiem w Pigułce działo się niewiele, bo ani te najnowsze odsłony nie są jakieś porywające, ani moja wena nie chciała mi pozwolić na szybkie złożenie ciekawego skryptu do filmu, to za kulisami cały czas kminię jak tu dorzucić jeszcze więcej ciekawych materiałów o Gothicu na kanał. No i Pigułkę też skończę, mam nadzieję, że już niedługo, bo Archon chce zaczynać nową Smiling 2017 będzie spoko rokiem.

No to przejdźmy do spotkań. Pyrkon był już tak dawno, że niewiele pamiętam. Pamiętam w sumie tylko tyle, że organizacyjnie wcale nie zachwycił, i że potem zmarzłem wieczorem. Ale było warto, widziałem się z masą ludzi ze społeczności.

Kolejne było dopiero WGW. Tutaj warto się rozpisać, bo mieliśmy wielkie plany. Zaczęło się od tego, że nasz nowy narybek redakcyjny - Kondor, chciał robić za prasę na tej warszawskiej imprezie. No a że w zeszłym roku było podobno fajnie, to zaczęła zbierać się większa ekipa. Ja, Jędrek, SmellySocks, parasolka, luklew, Insajd, ichabod, Kicaken, Snifflus, Wojtex28 i prawdopodobnie ktoś jeszcze, o kim zupełnie nie pamiętam Smiling Wymieniam Jędrka na drugim miejscu, bo to on, jako weteran pisania relacji z różnych wydarzeń, zaproponował zrobienie materiału wideo. Plan ambitny, ale doszliśmy do wniosku, że w naszym zasięgu. I cóż to był za weekend. Dzieliliśmy strefę prasową z pierwszym i jedynym Polakiem w kosmosie, potem biegaliśmy bez chwili wytchnienia po halach szukając jak najlepszych ujęć, usiłując najlepiej jak umieliśmy pokazać widzom jak to WGW wygląda od środka. Chcieliśmy być Makłowiczami Internetowej Telewizji o Grach™. Później spędziliśmy praktycznie cały dzień montując relację, muskając każdą klatkę filmu, dopasowując dźwięk i uzyskując esencję gładką niczym samo masło. I wiecie co? Film się nie przyjął. Ludzie stwierdzili, że to nuda. Patrząc z perspektywy czasu powiem wam, że może i była to nuda, ale na pewno nie zasługiwała na takie przyjęcie. To dalej moim zdaniem najlepsza relacja na kanale. Zawarliśmy w niej dokładnie to, co chcieliśmy - pokaz tego, co się na targach działo i co było warte uwagi. Należą się wielkie podziękowania dla Wojteksa, który nie tylko podzielił się z nami swoimi nagraniami z kamery, ale także zgodził się na zupełnie spontaniczny wywiad, podczas którego zdążyłem mu zadać jedno pytanie. Zupełnie tego nie planowaliśmy - po prostu i tak miałem w ręku mikrofon, a kamera była skierowana w naszą stronę, więc po prostu zarządziłem rozpoczęcie nagrywania i Wojtex poleciał.

Tutaj muszę jeszcze wspomnieć o stoisku tvgry, przy którym miałem okazję poznać wreszcie osobiście Björna Pankratza z Piranha Bytes no i po raz pierwszy zobaczyłem Elex na żywo. Zacząłem wtedy strasznie żałować, że nie wybierałem się na PGA, które odbywało się tydzień później.

Jakoś w środę dostałem maila od przemiłej pani Oli odpowiedzialnej za PR THQNordic z informacją o grywalnym demie Eleksa na PGA. Zrobiło mi się przykro, chciałem jechać. Wiedziałem, że SmellySocks wybiera się na jeden dzień. Zadzwoniłem do niego, potem dołączyliśmy do nas Jędrka (można już zauważyć, że bez Jędrka nic by się tu nie udało) i stanęło na tym, że jedziemy na dwa dni z noclegiem w hotelu Dorrian Grinning To były najlepsze targi, na jakich byłem do tej pory. Tyle niesamowitych indie gierek, wspaniałe rozmowy z developerami, masa atrakcji, do tego wreszcie Elex, podczas eleganckiego pokazu z Amadeusem z Piranha Bytes. Bardzo się śmiał z tego jak lamię. Wyciągając wnioski z poprzedniej relacji postanowiliśmy oddać głos developerom i skupić się na grach, a nie na targach. Oprócz tego zmieniliśmy kanał na ten bardziej śmieciowy, co podziałało całkiem dobrym odbiorem materiału, mimo że w sumie montaż zajął dość długo i temat prawie się przedawnił. Ja dodatkowo postanowiłem ponownie polektorować w materiale o Eleksie i muszę powiedzieć, że jestem całkiem zadowolony. Bardzo fajnie wyszedł, nie mogę się doczekać pełnej wersji i recenzji.

PGA było najspontaniczniejszym wypadem w tym roku, ale Gramytatywnie zajmuje drugie miejsce na podium. Archon długo się ociągał z określeniem czy da radę coś zorganizować, więc bilety do Szkocji i z powrotem kupiłem dość późno. O dziwo, nie były wcale tak drogie. Minus był tylko taki, że mogłem lecieć dopiero w piątek po południu, a w poniedziałek musiałem być na zajęciach w Gdańsku. Wszystko działo się tak szybko. Pociąg do Poznania, który przez większość drogi jechał z 20 minutowym opóźnieniem i nadrobił je dopiero na dwóch ostatnich stacjach (jakby nie nadrobił, to bym się musiał spieszyć), kontrola na lotnisku (wiozłem trochę ciuchów, burgera z biedry i ogromną lampę z plexi i aluminiowych kątowników, trochę się cykałem, że ktoś może zacząć zadawać pytania, ale na szczęście nic się nie wydarzyło), samolot i podwózka do tego słynnego archonowego domu przez samego qzaka. Dobrze zrobili przeprowadzając się, ładnie tam mają. Zjadłem sobie bigos i poszedłem spać z gremem (#spaniezgremem). I potem ten maraton, ten TMR, ten ostry sos, to golenie, depilacja, niebiescy Protosi, Minecraft z gremem, ten niesamowity rekord. Coś wspaniałego, chyba nic tego nie przebije. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty w pięknym celu. Wielka szkoda, że w sumie nie chciało mi się po wszystkim spać z emocji, a potem zasnąłem rozwalony na dwóch beanbagach w salonie, aż przestraszyłem tych, którzy mnie znaleźli. No i wielka szkoda, że nie mogłem zostać dłużej i musiałem wracać 14 godzin, przez Warszawę Modlin (nigdy więcej) do Gdańska. Ale było warto, chętnie wrócę za rok, jeśli ktoś mnie zaprosi.

Działo się jeszcze mnóstwo rzeczy. Przeszedłem trylogię Risen po raz pierwszy (jest super, polecam serdecznie. Nawet najsłabsza dwójeczka jest do zniesienia jak się człowiek wciągnie w fabułę), był Secret Santa, były dramy, ale nikogo to wszystko pewnie i tak nie obchodzi.

A jak wyglądały wasze dzisiejsze wspomnienia?


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - WolandPL - 26-12-2016

Wspomnienia arhn.eu z 2016 roku? Hmm...

1. Chyba najbardziej cieszę się z tego, że mogłem przyczynić się chociaż w drobnym stopniu do powstania materiałów na kanale arhn.eu poprzez wysłanie kilku krótkich nagrań dla cyklu System Error. Taka drobna rzecz, a mimo to cieszy.
(Tak tak, bardzo długo mi zajęło robienie tych kółeczek kursorem myszki przy materiałach z Ori and the Blind Forest, nawet nie macie pojęcia ile razy to nagrywałem aby były w tak idealnym kształcie, harmonii i prędkości. To jest sztuka, mówię wam - wyprzedzam swoje czasy.)

2. Poza tym bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie Gramytatywnie, które naprawdę świetnie się oglądało oraz fakt, że osiągnęło swój cel. Czy dobrze pamiętam - chyba 170%? Wow.

3. 2016 to jest też rok, w którym po raz pierwszy na całkiem poważnie wyjrzałem spoza swojego hermetycznego pudełka #PCMR, coraz śmielej zastanawiając się nad zamienieniem mojego wiecznie problematycznego, męczącego mnie już komputera na wygodną rozgrywkę przy kanapie z padem w ręku. Nie wspominając o fakcie, że powoli zaczyna mi brakować czasu na gry. Stąd też ciekawy jestem, jakie zmiany przyniesie ze sobą rok 2017.


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Dark Archon - 26-12-2016

Moje wspomnienia z 2016 będą pewnie wyglądać troszkę inaczej, z uwagi na to, że jestem "po drugiej stronie ekranu".
Większość wspominek dotyczyć będzie raczej strony twórczej serwisu. Smiling

A ten rok zaczęliśmy z pompą Smiling

Najpierw, zaraz po nowym roku odwiedziliśmy moich idoli, Braci Oliver. Twórców Dizzy'ego, Super Robin Hooda i innych fantastycznych "gier dzieciństwa". Wyjazd planowaliśmy w sumie już na 2015 rok, ale z przyczyn różnych kwestie organizacyjne opóźniły podróż. To jedna z tych rzeczy, które będę wspominał długie lata! A plany na 2017 są jeszcze większe!

Dzięki Patronite i współpracy z ceneo.pl po raz pierwszy też arhn.eu przestało przynosić straty. Serio. Przez tyle lat prowadzenia serwisu jeszcze nigdy nie udało mu się na siebie zarobić. Mój bank kocha mnie za te wszystkie wymaksowane karty kredytowe. Winking Miło dla odmiany skończyć rok solidnie nad kreską i mam nadzieję, że to dopiero początek tego co uda się nam "ukręcić" dzięki powiększonemu budżetowi. Smiling

2016 był też największą zmianą w życiu prywatnym! Kupiliśmy własny dom, powoli go remontujemy i upiększamy. I trudno nie odnieść wrażenia, że zaczyna się dla nas nowy rozdział w życiu. Smiling

Mógłbym jarać się masą innych rzeczy, od drukarki 3D po udany reboot arhn.edu, ale wolę przejść do społeczności Smiling

Gramytatywnie 2016 było jednym z najbardziej pozytywnych doznań w życiu! TMR okazał się fantastycznym człowiekiem (nie macie nawet pojęcia jak bardzo stresowałem się jego przyjazdem -- musieliśmy wrzucić w sumie obcego faceta przed kamery, bez żadnego przygotowania... czy nawet zdania wyjaśnienia co się w zasadzie będzie działo!). A fantastyczni byli nie tylko goście! Ekipa emunes.pl, która przygotowała Gruniożercę na kartridżu, dziesiątki osób fundujące własne aukcje, pomoc ze wszystkich stron (jak zawsze buziaki dla Kropy i Benia, którzy ogarniali za kulisami kokochy i inne sprawy), no i anonimowi alkoho... pomocnicy, którzy bez fanfarów i za kulisami wkładali w akcję wszystko. Dekakura, Johnny, Grem, Sate i sto innych osób o których pewnie zapomniałem. To było najlepsze Gramytatywnie EVER!

[Obrazek: ao1ndPx.jpg]
Tej foty chyba jeszcze nigdzie nie postowaliśmy? Smiling

Również Pyrkon był mlemastyczny, nawet jeśli nie obyło się bez potknięć. Każdego roku nasza paczka trochę się... rozszczelnia, ale mimo to wyjazdy zawsze są jednym z jaśniejszych punktów roku. Zawsze miło jest zobaczyć stare twarze, ale równie przyjemnie poznaje się nowe. Heart

A co przyniesie 2017? Kto wie. Być może gierki i burgerki. Czego sobie i wam życzę. Smiling


RE: Arhn.EU nasze wspomnienia :) (Wersja 2016) - Dafek_k - 14-01-2017

te święta by

te święta były najgorszymi dostałem mp3 i sie popsuła w 2 dni