Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
[POMYSŁ] Propozycja - Forumowy RPG/PBF - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Gry PBF (https://forum.arhn.eu/Forum-Gry-PBF)
+--- Wątek: [POMYSŁ] Propozycja - Forumowy RPG/PBF (/Temat-POMYS%C5%81-Propozycja-Forumowy-RPG-PBF)



Propozycja - Forumowy RPG/PBF - GobiPLX - 22-01-2017

Cheika!

Opowiem wam historię: Dawno dawno temu (czyli jeszcze na początku roku) istniała sobie gra RPG na pewnym forum. Z przyczyn tajemniczych i niewyjaśnionych portal ten umarł. Granie w RPG'a w 3 osoby nie było już zbyt satysfakcjonujące. Projekt gry został zawieszony w przestrzeni, do czasu znalezienia nowego domu...

No i jestem tu i piszę tego posta. Chciałem się was spytać o opinię, czy na takie coś jak "RPG" forumowe jest tu miejsce? Czy chcielibyście coś takiego ujrzeć i w tym uczestniczyć?

Troszkę mówiąc o tej zabawie. Rozgrywa się w uniwersum Sci-Fi (podróże międzygwiezdne, zaginanie czasoprzestrzeni, imperia na kilkadziesiąt systemów planetarnych, różne rasy etc). W przeciwieństwie do sesji papierowego RPG'a tu jest tu otwartość. Niczym w sandboxowym GTA możesz udać się w każdym momencie w każde możliwe miejsce. Wywaliliśmy miliardy statystyk, a jedyny element liczbowy to wynik rzutu kością, by wylosować jakieś zdarzenie (powodzenie jego etc). Nacisk na opisy, historię i relacje między postaciami Smiling Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Możesz pisać nawet posty o 4 w nocy, gdy jesteś sam na forum (ale w takim wypadku interakcje z graczami odpadają :P )

No i jeszcze  jeśli byliby chętni i zdobyłbym aprobatę pozostaje jeszcze kwestia techniczna. Pytanie kierowane do administracji. Możliwość stworzenia działu (i 2-3 poddziałów) na takie coś + moderacja na nich dla GM'ów wchodzi w grę?


PS. Tak, jest inna nazwa na takie gry. Pisaliście ją na chatcie. Zapomniałem, sorki Childish
No i nie wiedziałem też zbytnio do jakiego działu to dać, nie bijcie.

EDIT: facepalm mówi, że takie coś sie zwie PBF, nie ufam mu. Zwał jak zwał PC Has No Game


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - GobiPLX - 22-01-2017

Nie sprecyzowałem kilku spraw. Przede wszystkim: dlaczego piszę to, zamiast po prostu założyć temat w dziale PBF? Otóż gra, o której mówię jest trochę bardziej rozbudowana (dlatego pytanie o dział, czy poddział w PBF). Uniwersum jest otwarte, staramy się zachować realność i udawać, że żyje własnym życiem. Obecnie wyglądało to tak:

Poddział uniwersum mający za zadanie przybliżyć innym realia naszego świata
*click me*

Oraz poddział z grą:
*click me*

(Cały dział uniwersum można w gruncie rzeczy, jakby się uprzeć skondensować do jednego obszernego tematu)
Ale z grą jest już inaczej. Trudno dawać wszelkie informacje (coś w stylu gazety), oraz interakcje z graczami, które dzieją się w wielu miejscach jednocześnie w jednym tylko temacie (przeważnie jeśli "Gra (3,406 odpowiedzi)" Laughing). Akcja może dziać się jednocześnie w kilku miejscach. Ze względów czytelności i porządku potrzebne byłyby oddzielne wątku do tego. Do tego dochodzi jeszcze temat/dział gdzie gracze zakładają swoje postaci.
W gruncie rzeczy na pewno inaczej, niż pozwala na to dział PBF, by móc zamieścić tylko jeden wątek Grinning


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - DropboxKenshiro - 22-01-2017

Dobry pomysł!

Zawsze chciałem robić PBF-a, ale nigdy mi nie wyszło. Gratuluję sampozaparcia.

Bez szczegółów trudno coś powiedzieć, więc... powodzenia!


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - facepalm - 23-01-2017

Sądzę że to dobry pomysł, ale należałoby postarać się bardziej to uprościć w przeciwieństwie do "pierwowzoru" co by nowi gracze mogli dołączać długo po rozpoczęciu zabawy i nie musieli przedzierać się przez ściany tekstu. Opisanie jasno zasad i streszczenie dziejów na przykład.


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - DropboxKenshiro - 23-01-2017

Mam chrapkę na tworzenie gier, Gobi, możemy współpracować. Coś tam kiedyś z PBF-ami robiłem.


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - Stivi - 23-01-2017

W kwestii techniczno-administracyjnej - nie widzę problemu. Jeżeli tylko będą chętni to zrobię co trzeba.


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - DropboxKenshiro - 23-01-2017

Proponuję założyć wątek z pomysłami i propozycjami do gry. Taki wątek rozwojowy.


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - Stivi - 23-01-2017

Możecie korzystać z tego, przeniosłem go do działu PBF i dodałem odpowiedni prefix.


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - GobiPLX - 23-01-2017

Ogólnie to cały zamysł + większość lore jest gotowa. Można by zrobić ctrl + v ze starego forum oczywiście, lecz jest plan naprawienia pomniejszych błędów, niedoróbek, dziur fabularnych i to nieco uprościć (przedtem był system aren, karta walki etc. co chyba zostanie wyrzucone)
Pod koniec tego tygodnia postaram się przedstawić konkrety. Do tego czasu jeśli jakieś pomysły: proszę Smiling


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - DropboxKenshiro - 28-01-2017

Prosiłbym o jakąś aktualizację.
Oby to nie umarło.

--EDIT--

Jeśli chodzi o moje propozycje.
Kiedyś chciałem stworzyć PBF nietypowy, no i robiłem PBF wyścigowy.
Idea coś jak Gran Turismo. Kupujesz marne auto, robisz wyścigi, kupujesz lepsze, dostajesz nagrody, zmieniasz części itp. Myślałem też o opcji tworzenia zespołów, mistrzostwach i innych.
Problem jest z symulacją wyścigów, ale to można załatwić w uproszczony sposób jakimś prostym programikiem.


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - GobiPLX - 30-01-2017

Mała aktualizacja z postępu prac i wizji uniwersum/gry. Z oryginalnej ekipy, jaka przedtem mi towarzyszyła trzech osób, zostałem ja sam. Dlatego idzie to trochę wolniej, niż zakładałem Smiling


Pozbyłem się wszelkich statystyk i sztucznych mechanizmów jak statystyki. Jedynym taki, który pozostał z oryginalnego projektu to system stronnictw/reputacji. 

Dostępne kilka organizacji, do których można wstąpić, mieć znajomości etc. Reprezentowane za pomocą liczb od -100 do 100. Zero równe neutralnym stosunkom. Wartość na plusie daje różne benefity różnego typu. Minusowe wartości kary, list gończy etc. Punkty są zdobywane podczas normalnej gry poprzez uczestnictwo w eventach, od polepszania stosunków z NPC'tami należących do tej organizacji, lub graczami którzy też do niej należą. 

Wszystko inne jest zastąpione opisami i tym podobnymi. Przykładowo walka zamiast "A zadaje 3dmg swoim pistoletem pulsacyjnym" zawiera bardziej 'fabularny' opis. Tak samo ze wszelkimi decyzjami, obsługa urządzeń nie wymaga punktów inteligencji, przekonanie NPC czy innego gracza charyzmy itd. Staramy się oczywiście nie być zbyt OP. Jeśli ktoś taki się znajdzie to Game Master może nasłać na niego gniew bogów i trafić piorunem #joke

Nie zamierzam robić jakiegoś "celu" gry. Bardziej w stylu sandboxu, z całą galaktyką otwartą na działania, lecz z jednym głównym "centrum" akcji gdzie postaci mieszkają, pracują itd. (ułatwia to wszelkie interakcje z innymi, doświadczenie :P )

Dobrze byłoby też zrezygnować z większości graficznych wizualizacji jak portret postaci, czy wygląd przedstawiciela danej rasy. Zastąpić to bardziej dokładnymi opisami. Chciałbym uniknąć sytuacji typu "RasaA to Kroganie z Mass Effecta, plagiat!!!11". 



Co do uniwersum: 

Dalekie "Sci-Fi" z lekkimi elementami innych gatunków. W galaktyce panuje jedno wielkie imperium. Federacja składająca się z kilku ras (wszystkie grywalne). Obecnym Rokiem Uniwersalnym jest 98. Zerowym datujemy oddanie Stacji Kosmicznej* (nazwa do wymyślenia) do użytku. Jest ona również głównym centrum akcji gry. We wszystkich statkach wykorzystywana jest technologia zaginania czasoprzestrzeni co umożliwia nieskrępowaną eksplorację kosmosu. Wymyślona przez RasęA* (nazwa) i podarowana czy sprzedana innym gatunkom inteligentnym. Dlatego też RasaA zajmuje najważniejsze stanowiska w rządowych sektorach i w praktyce mają najwięcej do powiedzenia. 
Medycyna oparta jest na wysoce rozwiniętej nanobiologii. Pozwala na regeneracje i operacje* organów wewnętrznych bezinwazyjnie. Istnieje również możliwość zastąpienia swych starych organicznych organów i kończyn na wysokiej jakości - lepsze od oryginałów syntetyczne zamienniki (lecz niestety niezwykle drogie).
Na terenie Zjednoczonego Imperium* panuje jeden uniwersalny język, choć na niektórych planetach lepiej znać języki panującej rasy. 
Komunikację umożliwia zunifikowany system informacyjny (niczym połączenie internetu, telewizji i gazet), obejmujący wiele kanałów w tym publiczny, prywatne czy wojskowe. 



To chyba ważniejsze rzeczy, jakie mam teraz do napisania. Przepraszam za takie troszkę "bez ładu i składu" i proszę o przebaczenie Grinning Mam nadzieję, że koncepcja nie wypada tak źle. Praca dalej wre!


RE: Propozycja - Forumowy RPG/PBF - Slash - 31-03-2017

Witam! Jestem jednym z osób tworzących RPG'a.

Aktualizacja, która może ucieszyć jak i wkurzyć niektóre osoby..
RPG posiada swoją własną nazwę "Wymiar" i jest hostowany na oddzielnej stronie.
Opisy uniwersum zostały dopracowane i postaraliśmy się o to, żeby nowicjusze nie mieli problemu z rozpoczęciem rozgrywki.
Premiera PBF'a odbędzie się 1 kwietnia w Sobotę eventem w którym postacie graczy będą mogły się z sobą zapoznać i ustanowić pierwsze relacje.
Więc jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo zapraszam na forum http://gobernia.pl/forum/index.php i życzę miłej zabawy.