Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Warcraft: Orcs & Humans (1994) [PC] -Recenzja FoXa - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Gracze - Graczom (https://forum.arhn.eu/forumdisplay.php?fid=77)
+--- Wątek: Warcraft: Orcs & Humans (1994) [PC] -Recenzja FoXa (/showthread.php?tid=11881)



Warcraft: Orcs & Humans (1994) [PC] -Recenzja FoXa - Fox460 - 31-05-2017

Druga gra która odmieniła gatunek Real Time Strategy, zaraz po Westwood Studios. Dziś wyglądało by to na zasadzie Wytnij/Kopiuj = Wklej. Wtedy to było ulepszenie + dorzucenie swoich rozwiązań w grach. Trzeba było się trochę wysilić, tak właśnie zrobił Blizzard.
Wydał świetnego RTSa urozmaicając oraz wychodząc poza standard tego gatunku, czyli zbierz,rozbuduj i  zniszcz. A przy okazji poprawił nieco mechanikę gry, tak aby sterowanie było bardziej dogodne aniżeli to znane nam w Dune II.
Co by tu nie napisać Warcrafta 1 można postawić obok DUNE II, oba dobrze przyłożyły rękę do rozwoju RTS'ów.
Choć dziś Warcraft: Orcs & Humans jest bardziej w cieniu Warcrafta 2. Jedynce przydałby się solidny Remaster, podobnie jak Diablo.