Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Gamernight - Propozycje - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Interakcje (https://forum.arhn.eu/Forum-Interakcje)
+--- Wątek: Gamernight - Propozycje (/Temat-Gamernight-Propozycje)

Strony: 1 2 3


Gamernight - Propozycje - Dorczenzo - 30-04-2012

Wrzucajcie swoje propozycje gier na następne Nocne Granie Smiling

Zasady:
1. Gra powinna być darmowa po to, żeby każdy mógł w nią zagrać
2. Mile widziane wymagania na poziomie przeciętnego PC
3. Wrzućcie tytuł, krótki opis oraz gameplay (np film z YT)

My wybierzemy najciekawsze tytuły i zrobimy z nich sondę. Pasuje? Grinning


RE: Gamernight - Propozycje - MrPEKCM - 30-04-2012

1. TrackMania Nation Forever (darmowe na steam )
gra wyścigowa z bardzo zmyślnymi i długimi trasami , według mnie to dobry tytuł gdyż w tej grze niezależnie od czasu spędzonego w jej wszyscy będą mieli takie same szanse (zależy od znajomości mapy)
pójdzie na każdym PC
http://www.youtube.com/watch?v=25z3ow0uk_8

2. Zaległy minecraft
naprawdę trzeba dawać opis i film ?

3. Dorzucił bym jeszcze Trbes Ascend ale nie ruszy na każdym PC Childish

EDIT : 4. można by zagrać w Stronghold Kingdoms . strategia , gra może być drużynowa itd. Filmik na steamie (gra darmowa)


RE: Gamernight - Propozycje - KamM99 - 30-04-2012

Urban Terror....
Darmowa strzelanka z dobra grafika,i dam film bo mi się nie chce pisać ....
http://www.youtube.com/watch?v=BH2JAuXpJrY


RE: Gamernight - Propozycje - Dhante - 30-04-2012

A może popularny Counter-Strike 1.6?
Wiem, że jest płatny ale:
-klucze steam na allegro koszują grosze, okolice 14 zł, więc nie jest to duży wydatek.
-większość szanujących się graczy posiada już go w kolekcji i tak

Ruszy każdemu bez problemu nawet na tosterze Winking

Opis i film sobie chyba daruję. Kto nie zna - niech się lepiej publicznie nie przyznaje Winking


RE: Gamernight - Propozycje - kenonon - 30-04-2012

Tribes: Ascend darmowa gierka
fps http://www.youtube.com/user/BroTeamPill



RE: Gamernight - Propozycje - knopers - 30-04-2012

Ja proponuję Open Arena jest to strzelanka, bardzo nawalanka.
Wymagania: niskie na każdym kompie powinno pójść.
Link do filmiku z gry : http://www.youtube.com/watch?v=f0Atrzjy6M0&feature=related
Link do pobrania: http://www.openarena.ws/download.php


RE: Gamernight - Propozycje - Sapiejewski - 30-04-2012

Ja zaproponował bym :
Minecrafta - nic dodać nic ując



RE: Gamernight - Propozycje - robert908 - 30-04-2012

Ja jestem tak jak knopers, też już w to grałem i jest fajne.


RE: Gamernight - Propozycje - Celion4 - 30-04-2012

Brickforce.


RE: Gamernight - Propozycje - likeon - 30-04-2012

To ja napiszę propozycję od strony organizacyjnej.

Ostatnią razą graliśmy w TF 2 i takie są moje obserwacje:
a) Niektórzy nie mieli pojęcia jaki jest cel danej rozgrywki.
b) Niektórzy dostawali baty i nawet o tym nie wiedzieli.
c) Przed każdą rundą wybierałem drużynę losowo, więc ogólna rozgrywka miała średni sens.
d) Archon gadający o szkole.
e) Nie ma żadnego sensownego podsumowania gejmernajta oprócz tego, że pobiegałem, poszczelałem i tyle.

Moje sugestie:
1. Przed gamernightem zebrać zgłoszenia. Batem niech będzie reputacja, więc jak ktoś się zgłosi, to lepiej żeby miał dobrą wymówkę jeśli ma zamiar się nie pojawić. Fajnie by było napisać, czy ktoś już grał w daną grę, czy jest noobem, tak żeby drużyny były zbalansowane pod względem umiejętności.
2. Ponieważ każdy chce grzać się w promieniach wierchuszki, a archont się nie rozdwoi proponuję podzielić drużyny na drużynę np grema i archona (generalissimusy). Albo Doriana i Stiviego (leftanci, oficjele). Do nich należeć będzie wytrenowanie noobów, czyli chociażby pomoc w technikaliach gry (lub nie jeśli nie będą mieli ciśnienia wygranej).
3. Drużyny ustawiane są na sztywno na czas całego gejmernajta ewentualne roszady wynikać mogą tylko ze złego zbalansowania drużyn.
4. Gramy o złote kalesony, albo o dodatkowy acziwment. Jeden otrzymuje się za uczestnictwo, drugi (FTW, to nazwa, może potem dodam grafikę jeśli pomysł się spodoba) otrzymuje drużyna zwycięska.
5. Team speaka dzielimy na dwie drużyny i porozumiewamy się na odpowiednich kanałach w celach taktycznych, a nie omówienia tego, co kto ma na egzaminach gimnazjalnych. Te tematy można omówić, "w szatni, przed lub po meczu".
6. Proponuję iść na jakość, a nie ilość, więc lepiej żebyśmy zagrali wysokiej jakości mecze w ciągu np 1-2 godzin, niż biegali bez celu całą noc.
7. Jeśli będą jacyś weterani można ulepić z nich coś na kształt wewnętrznej ligi lub "klanu", tyle że bardziej "każualowego".

Ze swojej strony proponuję quake'a przeglądarkowego.

To chyba tyle, jeśli wpadnę na coś, a Wy będziecie zainteresowani, postaram się dopisać.


RE: Gamernight - Propozycje - neko - 30-04-2012

Wiem że moja wypowiedź jest średnio istotna bo w gamer nightach nie uczestniczę bezpośrednio, ale miałam wrażenie że zjawisko to ma głównie cel rekreacyjny a nie treningowy. Granie razem ze znajomymi ze stronki miało służyć głównie dobrej zabawie wszystkich uczestników- niezależnie od poziomu zaawansowania i umiejętności. Wypisane przez Ciebie zasady przywodzą na myśl bardziej zawodowy klan hardkorowych graczy niż casualowe granie którego celem są gamer night-y. Sry żę trochę nieskładnie ale chyba przekazałam co myślałam ^^


RE: Gamernight - Propozycje - likeon - 30-04-2012

Spoko, to były propozycje. W takim razie ja nie jestem targetem na dalsze gamernajty.
Targetowi życzę dobrej zabawy i samych piątek na egzaminie Smiling


RE: Gamernight - Propozycje - darthbercik - 30-04-2012

Też jestem za OpenAreną, przydałoby się pograć w starego dobrego Quake'a Smiling


RE: Gamernight - Propozycje - knopers - 30-04-2012

co do wypowiedzi likeon to się zgodzę w podpunktach 4 i 7!


RE: Gamernight - Propozycje - Dorczenzo - 30-04-2012

@likeon - Podoba mi się Twoja lista i doskonale wiem co masz na myśli. Powiem tak - podoba mi się luźna forma GN ale z młodszymi czasami ciężko się gra Smiling Ja w sumie sam rzucałem żartami na prawo i lewo i bardzo mnie nie obchodziło czy wygram czy przegram ale ładnie supportowałem kolegów z drużyny i zabijałem nawet medykiem. Tak naprawdę w pewnym momencie gra zeszła na drugi plan, liczyła się pogawędka. Ale to miało też swoje plusy bo użytkownicy mieli szansę trochę lepiej poznać ekipę Winking Co do aczi za wygraną - rozmawiałem już o tym z Archonem i chętnie coś takiego zrobimy ale bardziej w formie na przykład medali przy nicku na forum. Generalnie muszę przyznać, że Twoje propozycje dały mi trochę do myślenia dlatego też pomyślę nad jakimś bardziej profesjonalnym GN. Takim nie dla wszystkich, a bardziej dla chętnych, którzy chcą potrenować lub po prostu większą frajdę czerpią z grania w porządnej, doświadczonej drużynie. Być może uda się coś takiego zrobić ale to poza serią naszych głównych, rekreacyjnych Gamer Nightów Winking W razie czego mogę się do Ciebie odezwać w tej sprawie?


RE: Gamernight - Propozycje - inquis1t0r - 01-05-2012

Jak będę chciał, żeby to wyglądało jak chciałby tego likeon, to był grał w grę, którą dobrze znam z moimi znajomymi...A teraz myślę, że to raczej okazja to pogadania, poznania się przy grach...trochę jak przy zimnym browarku...a Ty chciałbyś co najmniej litr czystej na stół i "z c@#$% nie piję!"


RE: Gamernight - Propozycje - Celion4 - 01-05-2012

(30-04-2012, 22:44)likeon napisał(a): To ja napiszę propozycję od strony organizacyjnej.

Ostatnią razą graliśmy w TF 2 i takie są moje obserwacje:
a) Niektórzy nie mieli pojęcia jaki jest cel danej rozgrywki.
b) Niektórzy dostawali baty i nawet o tym nie wiedzieli.
c) Przed każdą rundą wybierałem drużynę losowo, więc ogólna rozgrywka miała średni sens.
d) Archon gadający o szkole.
e) Nie ma żadnego sensownego podsumowania gejmernajta oprócz tego, że pobiegałem, poszczelałem i tyle.
Tak właśnie gra się zupełnie nieprofesjonalnie i tak gram codziennie, a te obserwacje to same plusy.

(30-04-2012, 22:44)likeon napisał(a): Moje sugestie:
1. Przed gamernightem zebrać zgłoszenia. Batem niech będzie reputacja, więc jak ktoś się zgłosi, to lepiej żeby miał dobrą wymówkę jeśli ma zamiar się nie pojawić. Fajnie by było napisać, czy ktoś już grał w daną grę, czy jest noobem, tak żeby drużyny były zbalansowane pod względem umiejętności.
2. Ponieważ każdy chce grzać się w promieniach wierchuszki, a archont się nie rozdwoi proponuję podzielić drużyny na drużynę np grema i archona (generalissimusy). Albo Doriana i Stiviego (leftanci, oficjele). Do nich należeć będzie wytrenowanie noobów, czyli chociażby pomoc w technikaliach gry (lub nie jeśli nie będą mieli ciśnienia wygranej).
3. Drużyny ustawiane są na sztywno na czas całego gejmernajta ewentualne roszady wynikać mogą tylko ze złego zbalansowania drużyn.
4. Gramy o złote kalesony, albo o dodatkowy acziwment. Jeden otrzymuje się za uczestnictwo, drugi (FTW, to nazwa, może potem dodam grafikę jeśli pomysł się spodoba) otrzymuje drużyna zwycięska.
5. Team speaka dzielimy na dwie drużyny i porozumiewamy się na odpowiednich kanałach w celach taktycznych, a nie omówienia tego, co kto ma na egzaminach gimnazjalnych. Te tematy można omówić, "w szatni, przed lub po meczu".
6. Proponuję iść na jakość, a nie ilość, więc lepiej żebyśmy zagrali wysokiej jakości mecze w ciągu np 1-2 godzin, niż biegali bez celu całą noc.
7. Jeśli będą jacyś weterani można ulepić z nich coś na kształt wewnętrznej ligi lub "klanu", tyle że bardziej "każualowego".

Ze swojej strony proponuję quake'a przeglądarkowego.

To chyba tyle, jeśli wpadnę na coś, a Wy będziecie zainteresowani, postaram się dopisać.

Takie zasady jak najbardziej odpowiadają niektórym ludziom, ale w ligach. arhn.eu to nie liga tylko grupa miłych, fajnych graczy, z którymi dobrze się gra mając w łapie Nestea albo Coca-Colę.


RE: Gamernight - Propozycje - likeon - 01-05-2012

OK, już tłumaczę. Użyłem słowa "sugestie", ale rozumiem że czytanie ze zrozumieniem (o pisaniu postów dłuższych niż sygnatura o żuleniu od rodziców nie wspomnę) jest na wymarciu.
Napisałem moje obserwacje i zaproponowałem rozwiązania. Niczego nie narzucam. Większość powinna wybrać co najbardziej im się podoba. Jeśli wolicie mieć czystą przyjemność z rozmowy z arhonem, to przecież nikomu tego nie bronię. Wydawało mi się jednak, że jest on jak najbardziej dostępny na shout'cie, forum, live streamach.
Przepraszam, że nie mam fanu z oglądania livestreama i pisania cyt:"arhon salto kurwa", albo "kim jest ten dzieciak", "Cycki" itp. Jeśli się za coś zabieram, chciałbym żeby to miało jakiś cel i sens. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wygrywając skwitować to jakimś tekstem, nawet niecenzuralnym.
Kiedyś wychodziło się na boisko grać w piłkę lub kosza, dzieliliśmy się na drużyny, graliśmy i rozmawialiśmy. Nikt nie kręcił się po boisku bez celu, wszyscy starali się grać co najmniej dobrze.
Mimo tego, że graliśmy codziennie, nie mieliśmy stałej drużyny, ani "ligi", ani "klanu". Po prostu każdy chciał grać mecze i najlepiej jeszcze je wygrywać.
Raz jeszcze podkreślam, że napisałem co sugeruję i moje odczucia, licząc że może ktoś jeszcze chciałby pograć trochę bardziej "na serio", bo w żadnym wypadku nie sugerowałem klanu z treningami i obowiązkowymi meczami codziennie.
@Dorian, jeśli będę mógł jakoś pomóc, daj znać.
tl: drNiech każdy bawi się jak lubi, nikomu nic nie narzucam. I żeby nie było zbyt poważnie, to też lubię potrollować, staram się jednak, nie ograniczać tylko do tego.


RE: Gamernight - Propozycje - inquis1t0r - 02-05-2012

To jeśli kiedykolwiek napiszę jakieś "sugestie" to już nikt nie może się do tego odnieść ?


RE: Gamernight - Propozycje - Dorczenzo - 02-05-2012

Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem, serio. Sugestie tylko PROPONUJĄ rozwiązania, nic nikomu nie narzucają więc spokojnie.

btw Likeon nigdzie nie napisał że nie można odnosić się do jego postów więc nie rozumiem o co chodzi

EoT




RE: Gamernight - Propozycje - inquis1t0r - 02-05-2012

A czy w jego ostatnim poście nie zarzucał nam, że komentujemy jego propozycje ?


RE: Gamernight - Propozycje - neko - 02-05-2012

Ok ludzie, sugestie wszelkiego rodzaju zostaly odczytane i zostana rozwazone, nie ma co sie dalej wracac do jednego posta Smiling zarzucajcie lepiej kolejne propozycje tego co chcielibyscie robic/zeby Archon i reszta ekipy dla was zrobili/co wy chcielibyscie zrobic dla ekipy :P
wszystko jasne-GO!


RE: Gamernight - Propozycje - michalonex - 05-05-2012

Ja proponuje "Alien Swarm" na "sztimie" jest darmową gierką
http://www.youtube.com/watch?v=n4oKyHmZ3cM



RE: Gamernight - Propozycje - Stivi - 05-05-2012

Ale to chyba ma ograniczenie co do ilości graczy mocne?


RE: Gamernight - Propozycje - LeeRoy - 06-05-2012

Grem moze na TS poprowadzic sesje Neuroshimy. Kto się zgłasza?