Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Ogłoszenia (https://forum.arhn.eu/Forum-Og%C5%82oszenia)
+--- Wątek: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu (/Temat-Ankieta-Gry-PBF-na-Arhn-eu)

Strony: 1 2


Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Stivi - 01-09-2012

Wita was Piez,


postanowiłem założyć ankietę dotyczącą stworzenia na naszym forum działu poświęconego grom typu PBF (http://pl.wikipedia.org/wiki/Play_by_forum).

Na początek chciałbym poprowadzić na naszym forum grę wzorującą się na dosyć popularnym tworze - "Gra w mafię"/"Morderca"/"Wilkołak i wieśniacy" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_w_mafi%C4%99). Szczegóły zdradzę w zależności od wyników ankiety. Cthulhu

Proszę o głos w ankiecie i ewentualne posty z sugestiami/propozycjami.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Avril - 01-09-2012

Osobiście proponuję grę Resistance Smiling.

A poza takimi typowymi PBFami, to sympatyczne są RPG rozgrywane na forum. Nawet bezsystemowe, bez mistrza gry, tylko każdy za siebie Smiling.



RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - ExGamer - 01-09-2012

Jestem jak najbardziej ZA każdą nowością na forum. Jako, że nigdy nie brałem udziału w takowej grze dla byłoby to fajne doświadczenie więc jeszcze bardziej popieram.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Wielkimati - 01-09-2012

Jeżeli są ludzie którzy chcieliby w to grać to czemu nie. Tylko takie 2 małe uwagi:
Niech posty nie będą za to nabijane, oraz niech log aktywności nie notuje, że ktoś wpisał post do tematów z tego działu.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Stivi - 01-09-2012

Czemu posty by miały nie buc nabijane? Co do loga to się zgadzam, ale to akurat nie problem ograniczyć(jeden warunek do skryptu, chyba ze aryn to dziwnie napisał)


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Dark Archon - 01-09-2012

(01-09-2012, 18:45)Stivi napisał(a): (jeden warunek do skryptu, chyba ze aryn to dziwnie napisał)

[Obrazek: 2012-09-01_1646.png]


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Wielkimati - 01-09-2012

Dlaczego nie? Ponieważ ludzie którzy będą grali nałogowo w takie gry zapewne w stosunkowo szybkim czasie nabiją dużo, dużżżooo postów przez co nie będzie to sprawiedliwe wobec użytkowników, którzy nie grają w takie gry i nabili swoje posty w normalnych tematach. Ja osobiście nic przeciwko temu nie mam, ale niektórzy mogliby na to źle zareagować.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Dark Archon - 01-09-2012

Ja też byłbym za wyłączeniem zarówno licznika postów w forum PBF, jak i logu wiadomości. Zresztą, chyba trzeba go będzie troszkę przebudować, żeby grupował ze sobą podobne wiadomości. Jeśli forum rozrusza się jeszcze troszkę, log stanie się całkiem nieczytelny.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Stivi - 01-09-2012

Ale to by były wartościowe tematy i gracze raczej by mogli zostać tu "pokrzywdzeni". Licznik postów to tylko licznik aktywności(nie wartości danego człowieka) więc jego inkrementowanie w ów dziale było by wskazane.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Wielkimati - 01-09-2012

No to może z innej beczki- Co ze zrobieniem innego licznika, który odpowiadałby za posty w dziale PBF?

Edit:

Albo chociaż czegoś w tym guście

Liczba postów: 500/200. Pierwsza liczba odpowiadałby za normalne posty, druga za posty w dziale PBF.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Stivi - 01-09-2012

Głupota to by była, albo wyłączony albo włączony Torll




RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Wielkimati - 01-09-2012

Jak tam uważasz, ja w każdym razie jestem przeciwny nabijaniu postów w tych tematach. Zobaczymy jak nasz Vic Boss zarządzi.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - miciek - 01-09-2012

Jestem za!


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Avril - 01-09-2012

Na żadnym forum nie wyłącza się licznika postów na PBFach ani nawet na offtoppie. Aktywność, to aktywność. Nie zarabiamy na ilości postów :P


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Piskle - 01-09-2012

Moim zdaniem jest to ŚWIETNA inicjatywa ! Winking


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - maslak622 - 01-09-2012

Co do gry bardzo chętnie sam grywam w coś takiego ze znajomymi ale najczęściej E-mailem ^^


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Grodek - 01-09-2012

Jestem jak najbardziej za. Takie gry są świetne i potrafią wciągnąć dużą ilość osób.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Stivi - 02-09-2012

Okej, czyli wygląda na to iż zabawa przejdzie.

Kolejne pytanie - w jakim klimacie byście chcieli zagrać w morderce? W realiach jakiejś gry, czy zupełnie dowolny freestyle?

Liczę na konkretne posty!


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Grodek - 02-09-2012

Dla mnie dowolność. Nie ważne gdzie się dzieje, ważne aby się przyjemnie grało.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Chmurowaty - 02-09-2012

Różne uniwersa growe imho. Więcej frajdy można z tego wycisnąć i różne pomysły wymyślić z danym już punktem zaczepienia. Freestyle mógłby być jako kilkurazowa odskocznia od poprzedniej formy


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Stivi - 02-09-2012

Chmuro - jak pisałem w grocie, każdą "edycję"(o ile do tego dojdzie) planuje prowadzić w innym klimacie :P


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Avril - 02-09-2012

3 różne tematy. Fantasy, noir i sci-fi.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - bleub - 02-09-2012

Cytat:Dlaczego nie? Ponieważ ludzie którzy będą grali nałogowo w takie gry zapewne w stosunkowo szybkim czasie nabiją dużo, dużżżooo postów przez co nie będzie to sprawiedliwe wobec użytkowników, którzy nie grają w takie gry i nabili swoje posty w normalnych tematach. Ja osobiście nic przeciwko temu nie mam, ale niektórzy mogliby na to źle zareagować.

Co w tym złego? Nie ilość postów jest miarą wartości forumowicza a rzeczowość jego wypowiedzi. Źle zareagować na taki stan rzeczy mogą jedynie osoby które liczbą postów rekompensują sobie to czy tamto. Wiesz, duży samochód, skarpetka w majtkach i tym podobne.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - Shineko - 02-09-2012

Świetna inicjatywa z tym PBF'em, sam ostatnio jakiegoś szukałem. Co do realiów - wszystkie są imho ok.
Licznik postów możecie zostawić lub wyłączyć, nie widzę różnicy.


RE: Ankieta: Gry PBF na Arhn.eu - dzej - 02-09-2012

Jak są chętni to niech będzie ;] Wyłączać postów nie trzeba, bo mi tam wisi ile kto ma postów. Nawet jeśli ktoś ma over 9000 postów i piszę pierdoły to nie ma zmiłuj PS3 Has No Game