Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Minecraft - reaktywacja - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: arhn.eu (https://forum.arhn.eu/Forum-arhn-eu)
+--- Dział: Serwery Gier [ARCHIWUM] (https://forum.arhn.eu/Forum-Serwery-Gier-ARCHIWUM)
+---- Dział: Minecraft - Archiwum [*] (https://forum.arhn.eu/Forum-Minecraft-Archiwum)
+---- Wątek: Minecraft - reaktywacja (/Temat-Minecraft-reaktywacja)

Strony: 1 2


RE: Minecraft - reaktywacja - KoKolaBa - 12-02-2013

Ja wręcz przeciwnie odradzam kupowania serwerów na craftserve, z powodu wcale nie tak niskich cen i podobno (bo sam serwera tam nie posiadam) słabej maszyny, która często się psuje, a znając arhn to zorganizują sobie maszynę sami Smiling

Ze swojej strony mogę życzyć pomocą w budowie mapy. Mam w tym spore doświadczenie.


RE: Minecraft - reaktywacja - Dark Archon - 12-02-2013

...ale my nie musimy kupować serwera. To nie jest naszym problemem. Posiadamy odpowiednią technologię i zasoby, żeby uruchomić serwer na własną rękę. Problemem jest brak chętnych do pomocy, problemy z zebraniem się do pracy i potem słomiany zapał uczestników.


RE: Minecraft - reaktywacja - tuewa - 12-02-2013

A jak dużą ekipę do pomocy macie zamiar zebrać?


RE: Minecraft - reaktywacja - MasterPepcio - 14-02-2013

Na CraftServe są moim zdaniem za drogie serwery ;/
Ja korzystałem z MineServ.eu i byłem zadowolony Smiling


RE: Minecraft - reaktywacja - fafikozoom - 14-02-2013

ja na pewno będę stałbym bywalcem jeśli coś takiego powstanie Smiling A skoro i tak nie płacicie za to, to spróbujcie - może się uda? W końcu obecnie macie 18644 subskrybentów a nie 2000, krótka chwila w filmiku poświęcona reklamie "Hej otwarliśmy serwer Minecraft" i już macie sporą liczbę stałych graczy. Tak mi się przynajmniej wydaje.


RE: Minecraft - reaktywacja - ca1ek - 16-02-2013

Fajnie by było jak byście dali jakieś mody. Survival PvE lub PvP i paczka FTB, to by było zaiste.


RE: Minecraft - reaktywacja - Czarkoman - 16-02-2013

Chętnie pomogę. Dawno nie grałem, ale mój staż w "klockach" jest dość długi. Sądzę, że jest dość osób, które naprawdę by się zaangażowały. Zgłaszam się więc do pomocy.


RE: Minecraft - reaktywacja - maxkeypl - 12-03-2013

Z tego co widzę temat umarł, albo śpi.
Jak wiemy Minecraft jest grą wspaniałą, a na modach wręcz idealną. Serwery do tej gry to temat trudny, aktualnie na różnych forach mamy atak 10 slotowych serwerków od CraftServe które wykupują głównie dzieci w wieku 8-10 lat i spamują innym żeby na nich grali. O stworzenie dobrego, stabilnego i grywalnego serwera jest bardzo trudno. Jako gracz z dużym doświadczeniem w kwadratowym świecie z chęcią pomogę, pierwszym pytaniem będzie fakt jaki chcemy stworzyć serwer. Może FreeBulid? Dowolny styl, działki, wspólne budowanie projektów itp. A może RPG? Z własnego doświadczenia wiem że serwery RPG są bardzo trudne do zrobienia, potrzeba tam wiele pluginów i często nawet modów. Możliwości jest wiele, według mnie powinniśmy zrobić burze mózgów na ten temat. A jakie jest wasze zdanie? Winking



RE: Minecraft - reaktywacja - Dorczenzo - 12-03-2013

Temat nie umarł Smiling Aktualnie trwają prace przygotowawcze do uruchomienia serwera. Więcej informacji już wkrótce!


RE: Minecraft - reaktywacja - Cornel - 12-03-2013

W sumie to cieszy mnie, że serwer by wrócił (choć nie wiem jaki był ;D). Dawno się nie bawiłem w mc, ale na tym serwerze chętnie pogram chociażby ze względu na atmosferę, która tutaj jest genialna.
Domyślam się, że macie "pracowników" itp. ale bardzo chętnie dołączyłbym do tworzenia tego serwera bądź "opiekowania" się nim. Oczywiście zrozumiem odmowę, która mnie nie zdziwi Winking


RE: Minecraft - reaktywacja - fafikozoom - 12-03-2013

Serwer wraca, fajno Grinning Jeżeli można dorzucić trzy grosze to preferowałbym tradycyjny Survival + Freebuild. Ale co ja tam mam do gadania :PS3:


RE: Minecraft - reaktywacja - Dorczenzo - 12-03-2013

Spokojnie, uruchomimy serwer, zrobimy spotkanie organizacyjne, zobaczymy ile osób będzie chętnych i przeprowadzimy pewnie jakiś nabór Smiling


RE: Minecraft - reaktywacja - Cornel - 12-03-2013

/\ zgłaszam się już teraz ;> (gram od bety 1.3 btw)


RE: Minecraft - reaktywacja - BarHanSolo - 13-03-2013

Też chciałbym się zgłosić do grania (jak potrzeba to mogę pomóc; buduję też nieźle; gram od Bety 1.7.3)


RE: Minecraft - reaktywacja - Micvhu - 16-03-2013

Zgłaszam się do gry (gram od Alphy oraz byłem moderatorem na kilku serwach) jedyna martwiąca rzecz to taka że nie posiadam Premium.


RE: Minecraft - reaktywacja - Sate - 18-03-2013

Ja jak już wspominałem mogę się zająć serwem od strony bukkita/pluginów.
Też tam coś jeszcze chyba bym umiał zbudować.


RE: Minecraft - reaktywacja - fafikozoom - 22-03-2013

(12-03-2013, 21:42)Dorczenzo napisał(a): Spokojnie, uruchomimy serwer, zrobimy spotkanie organizacyjne, zobaczymy ile osób będzie chętnych i przeprowadzimy pewnie jakiś nabór Smiling
W czasie bliżej nieokreślonym?


RE: Minecraft - reaktywacja - ktosiu100 - 23-03-2013

Tez zgłosiłbym się na admina Winking


RE: Minecraft - reaktywacja - Chisai - 23-03-2013

Czasem gram ze znajomymi na serwerach, głównie przyglądam się, jak to wszystko tam działa. Te 'większe', dobrze rozreklamowane, mają przeważnie układ podobny do miasta - dostajesz działkę ~20x20 i sobie buduj + teleport do lasu, kopalni, ew. piekła. Takie serwery, jeśli mają dodatkowo trochę smaczków w rodzaju aren, czy jakichś większych projektów, które można sobie pooglądać w wolnej chwili, ładnie się trzymają.

A co powiedzielibyście na taki serwer?
Miasto podzielone na 4 'sektory' - centrum, obrzeża, wieś i slumsy.
Slumsy są terenem, gdzie każdy może zbudować sobie z dirtu swoją 'małą melinkę ze skrzynią', zanim weźmie się za budowę czegoś konkretnego (przyda tu się mod na zabezpieczenie skrzynek). To teren, gdzie możemy budować od samego początku, ale trzeba się liczyć z tym, żeby nie stawiać okazałej chaty, bo ktoś nam ją zwyczajnie rozpirzy i to całkiem legalnie.
Niedaleko w/w są obrzeża miasta, miejsce dla zwykłych wyjadaczy chleba. Schludne alejki, cuboidy na każdą działkę, miejsce do popisanie się ładnym, małym domem. Warunek postawienia cuboida - musimy mieć materiałów zebranych tyle, żeby od razu postawić coś, co ma ręce i nogi. Żadnych domków z dirtu czy dwóch desek na krzyż stojących przez parę dni.
Centrum to miejsce spawnu, jakiś ratusz, może port z żaglówkami, szerokie alejki z cobble'a, latarnie z GS, ogrodzone drzewka, fontanny itp. luksusik Winking Oczywiście nie tak łatwo się tu dostać ze swoją budowlą, rozważam opcję przeniesienia epickiej budowli z obrzeży do centrum lub przydzielenie działki dla 'zasłużonego' usera, żeby coś wybudował. Domki, czy też budowle okazałe, typowo do podziwiania.
No i jest jeszcze wieś, miejsce na wszelkie farmy i zwierzątka. Teren bardziej dziki, brak jakichś sztywno wytyczonych granic działek (ale cuboidy muszą być), niewyrównany teren, obok las, alejki z piasku. Ja tu z chęcią siepnę amerykańską stodołę i kompleks automatycznych farm 'czego się da'.
Żeby nie niszczyć pięknych widoczków - w centrum teleport do światów z surowcami, może do piekła. Jeśli miasto się rozwinie, można zrobić biegi po diamenty, świat z arenami (kumpel na lycosie robił kiedyś areny do gier, nieźle mu wyszły) i inne eventy.
A za odpowiednią ilość forumowej waluty - VIP na serwerze. Chociaż prawdę mówiąc nie wiem, czym tak na prawdę VIPy się przeważnie różnią, oprócz ew. kolorku czy pelerynki :F

Mody na pieniądze się nie sprawdzają, moim zdaniem. Nigdy nie ustali się cen, które byłyby adekwatne. Jak gracze chcą się wymieniać przedmiotami, to niech się ugadają na shoucie i wymienią. Dopóki serwer nie będzie ogromny, to po logach można oszustwo w tym zakresie łatwo wykryć i ukarać.


RE: Minecraft - reaktywacja - ktosiu100 - 24-03-2013

Jestem za ! Gdyby takie coś powstało byłbym bardzo ale to bardzo szczęśliwy !
Slumsy - wolna przestrzen robisz co chcesz - niszczysz co chcesz.
Obrzeża - typowe miejsce na zbudowanie domku, ale oczywiscie wszystko schludne, cuboidy itp itd
Centrum - areny, spawn, budowle "ładne - nie do mieszkania", może niech w centrum mieszkają również admini itd, itp
Wieś - farmy, stodoły, lasy itp itd, ew. główna kopalnia

Zrobiłem sobię prowizoryczną mapke w paincie i wygląda to naprawde dobrze !





RE: Minecraft - reaktywacja - fafikozoom - 24-03-2013

(24-03-2013, 13:17)ktosiu100 napisał(a): Zrobiłem sobię prowizoryczną mapke w paincie i wygląda to naprawde dobrze !
z jakiegoś powodu strasznie mnie bawi ten tekst.

w sumie to jak widać ludzie są zaangażowani Grinning




RE: Minecraft - reaktywacja - keis - 26-03-2013

Jestem osobiście minecraftowym noobem Grinning. Kupiłem jedno z tych kont za 10 zł na allegro i trochę pograłem. Bardzo fajnie mi się grało ale powstał problem. Nie miałem z kim popykać a samemu trochę zaczęło mi się nudzić. Bardzo chętnie wskoczył bym na jakiś fajny serwer z ogarniętymi ludźmi Grinning