Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jaką grę/konsolę kupić? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Multiplatform (https://forum.arhn.eu/Forum-Multiplatform)
+--- Wątek: Jaką grę/konsolę kupić? (/Temat-Jak%C4%85-gr%C4%99-konsol%C4%99-kupi%C4%87)

Strony: 1 2 3 4


Jaką grę/konsolę kupić? - Stivi - 17-08-2012

Zgodnie z regulaminem:
Cytat:W postach, profilach, avatarach, sygnaturach i shoutboksie nie można zamieszczać treści:
(...)
Z pytaniami którą grę/konsolę kupić.
- Pytania tego typu dozwolone są jedynie w tym temacie: http://arhn.eu/forum/Temat-Jak%C4%85-gr%C4%99-konsol%C4%99-kupi%C4%87
- Pytania dotyczące sprzętu komputerowego lub sprzętu specjalistycznego dozwolone są w odpowiednich działach z pominięciem tego ograniczenia

Jest to więc jedyny temat służący do tego typu pytań. Żeby było łatwiej - wprowadzamy do niego dodatkowe reguły:
  • Pytania bezsensowne karane będą ostrzeżeniem/lub banem,
  • Pytania dotyczące dwóch zupełnie różnych rzeczy ("ps3 vs game boy color") uznawane będą za bezsensowne,
  • Zadając pytanie należy podać wszystkie kryteria jakimi się chcemy kierować - jakie gry nas interesują, co lubimy w sprzęcie itd.
  • Dublowanie tego tematu będzie karane ostrzeżeniem/lub banem,



RE: Jaką grę/konsolę kupić? - szwedzio1996 - 24-10-2012

W takim bądź razie ja zacznę. Aktualnie jestem posiadaczem PS3, które jest moją pierwszą konsolą stacjonarną. Chciałem się więc zapytać co lepiej ze starych konsol kupić. Chodzi mi o NESa, Pegazusa i Famicoma. Jeżeli chodzi o kryteria to głównie interesuje mnie ogólna dostępność gier w Polsce jak i za granicą, albo w internecie.

Z góry dziękuje.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Link - 25-10-2012

(24-10-2012, 21:56)szwedzio1996 napisał(a): W takim bądź razie ja zacznę. Aktualnie jestem posiadaczem PS3, które jest moją pierwszą konsolą stacjonarną. Chciałem się więc zapytać co lepiej ze starych konsol kupić. Chodzi mi o NESa, Pegazusa i Famicoma. Jeżeli chodzi o kryteria to głównie interesuje mnie ogólna dostępność gier w Polsce jak i za granicą, albo w internecie.

Z góry dziękuje.

Ciężki wybór Smiling Każda z konsol ma swoje "+" i "-"
Osobiście zastanawiałbym się nad NES'em (I Heart Nintendo) oraz pegazusem (ale tylko modelem Pegazus IQ-502) jego cena waha się w granicach 100 - 200 zł a gier dostępnych jest mnóstwo w atrakcyjnych cenach (wszyscy wiemy, że zarówno ten model pegaza jak i gry to podróbki) tu warto zainteresować się Złotą 5 oraz 4, i 168 in 1 które są dostępne, lecz w dość wysokich cenach, reszta kultowych gier jest całkiem tania, trzeba tylko uważać na mieszanki w stylu "pierdyliard" gier w jednej.

NES'a wyrwiesz w podobnej granicy cenowej, i będzie to najoryginalniejszy NES ze stajni Nintendo. Jeżeli chodzi o dostępność gier to w Polsce jest ciężko, a ich ceny są bardzo wysokie.

To co wyżej, pisałem na podstawie allegro, nie wiem jak sprawa wygląda na ebay'u, osobiście byłem ostatnio naebaju ale nic nie pamiętam...

Warto też przejść się po komisach, tam niektórzy w ogóle nie znają wartości wystawionego sprzętu. Kiedyś do kupienia widziałem NES'a za 40 zł, z Zeldą w złotej obudowie - rarytasik.

Poczekaj jeszcze na opinie innych, może ktoś się wypowie.




RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Stivi - 10-11-2012

Killzone i Resistance doczekały się wydania "trylogii"

http://www.ultima.pl/killzone_trylogia/i12731/

http://www.ultima.pl/resistance_trylogia/i11764/

gry są słabe, wiem - ale chcę je mieć. Która seria mniej będzie frustrować biedotą?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Grodek - 10-11-2012

Osobiście w Resistance nie grałem ale przy Killzone 1 i 3 spędziłem wiele godzin i nie żałuję.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - facepalm - 15-11-2012

Paper mario vs ThoZ Ocarina of time (N64 VC)


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Dobuch66 - 02-12-2012

A mógłby ktoś polecić sprawnego xboxa? Ewentualnie na co patrzeć przy zakupie na allegro np? Bo zupełnie się na tym nie znam, miałem wcześniej psone i ps2. Tak to żadnej konsoli stacjonarnej. Oczywiście u kumpla grywałem w xbox, w ps3 nie miałem okazji. Pomożecie? Grinning


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - luklew - 02-12-2012

Dobuch: Najlepiej będzie jak kupisz nówkę. Teraz przy promocjach myślę że uda ci się dorwać jakiegoś slima 4gb w dobrej cenie.
Jeśli używana, to szukaj takich z paragonem i oczywiście "nieprzerobionej", żeby w razie czego gwaranacja była.


Ja mam za to pytanie od siebie. Przedstawiłby mi ktoś porównanie Gran Turismo 5 do Forzy 4? Jak to waszym - okiem gracza - wygląda?
Chodzi mi mianowicie o to, czy te gry są niemal identyczne czy może to całkiem różne tytuły i warto zająć się nimi z osobna?
Pytam, ponieważ grałem długo w GT5 i powiem szczerze, że mnie wciągnęło. Jednak z pewnych względów nie zdążyłem dokończyć gry.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - pojler - 23-01-2013

Witam

Za 2 tygodnie mam sobie kupić PSP i mam takie pytanie jakie są gry które ja muszę mieć. Żeby wam pomóc powiem że lubię dobre ścigałki, FPS, Przygodówki, Sandboxy a'la GTA i RPG oraz JRPG.

Czy na PSP street (tym bez wi-fi) Można w jakiś sposób kupić klasyczne gry z PS1


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Insajd - 23-01-2013

Jeśli jRPG to obowiązkowo FF7: Crisis Core i Kingdom Hearts: BBS. System walki (szczególnie w tej drugiej) jest świetny, w fajnalu ciekawie opowiadana historia, no i ten soundtrack. Dalej, skoro lubisz gta to oczywiście GTA Vice Citi Stories i (moim zdaniem słabszy) Liberty City Stories.
Wypróbuj też MGS Peace Walker, dobra gra skradankowo-strzelankowa, fabuła również niczego sobie, fajne są interaktywne wstawki komiksowe.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Glorf - 23-01-2013

Kilka tytułów, które powinny Ci się spodobać:

- Half-Minute Hero
- Final Fantasy IV
- The Legend of Heroes: Trails in the Sky
- Disgaea: Afternoon of Darkness
- Patapon
- God of War: Chains of Olympus

Gdybyś miał co do nich jakieś pytania - PW.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Loneit - 23-01-2013

- Midnight Club: L.A remix
- Patapon
- Loco roco
- MGS Peace Walker

Też bym prosił o radę. Ostatnio kupiłem sobie DS Lite i kompletnie nie mam pojęcia jaką grę kupić. Lubię platformówki, jRPG i gry logiczne.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Glorf - 23-01-2013

Zdecydowanie polecam Ci The World Ends with You - ciekawa fabuła i oprawa graficzna, charyzmatyczni bohaterowie, naprawdę dobry soundtrack, no i dosyć oryginalny, zróżnicowany system walki.

Jeśli lubisz RPG, to na pewno warte sprawdzenia są też Chrono Trigger i Pokemony (w moim przypadku SoulSilver).


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Mhoram - 23-01-2013

(10-11-2012, 12:13)Stivi napisał(a): Killzone i Resistance doczekały się wydania "trylogii"

http://www.ultima.pl/killzone_trylogia/i12731/

http://www.ultima.pl/resistance_trylogia/i11764/

gry są słabe, wiem - ale chcę je mieć. Która seria mniej będzie frustrować biedotą?

Killzone jest słaby ? No bez zartów Grinning. Nie jestem fanem strzelanek ale takiego Killzone 3 polece w ciemno kazdemu, absolutnie nie zaluje zakupu i godzin przy nim spedzonych.
Resistance: Fall of Man też potrafi urzec, dobrze się przy nim bawiłem. Jeśli masz wybierać to polecam jednak serie Killzone.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - pojler - 24-01-2013

Wszystko ładnie, pięknie tylko nikt mi żadnej ścigałki nie polecił.



RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Loneit - 24-01-2013

No przecież poleciłem Ci Midnight Club L.A Remix albo 3


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - pojler - 24-01-2013

Oj sorry nie zauważyłem



RE: Jaką grę/konsolę kupić? - sebi1225 - 27-01-2013

Z mojej strony :
NFS Most Wanted
God of War
Ghost Recon


Jaką grę na PC kupić? - MyszQ14 - 31-01-2013

Nie wiem jaką grę kopić.Czy warto kupić jakąś najnowszą grę np Far Cry 3 ?

EditAngryquote]W postach, profilach, avatarach, sygnaturach i shoutboksie nie można zamieszczać treści:
(...)
Z pytaniami którą grę/konsolę kupić.
- Pytania tego typu dozwolone są jedynie w tym temacie: http://arhn.eu/forum/Temat-Jak%C4%85-gr%...kupi%C4%87[/quote]
Polecam zapoznanie się z pełnym regulaminem forum ~SmellySocks



Gry na Ps Move - thenorpa - 01-02-2013

Od dłuższego czasu posiadam Move, ale dopiero teraz szukam jakiś ciekawszych gier używających tego kontrolera. Mógłby ktoś doradzić? z góry dzięki.

EDIT:
Radzę przeczytać uważnie regulamin i uważnie przejrzeć forum, by nie dublować tematów. Dzięki



RE: Jaką grę/konsolę kupić? - bleub - 02-02-2013

Na pewno godne polecenia jest Just Dance. Prócz tego... nie ma za bardzo tytułów które naprawdę warto byłoby ograć. Od biedy można spróbować Killzone 3, Sport Champions (?) czy Heavy Rain (obsługuje move, choć w sam tytuł warto zagrać nawet bez posiadania kontrolera ruchu). Możesz spróbować też Sorcery czy Wonderbooka, ale nie wydaje mi się by komukolwiek prócz dzieciarni podpasowały. Zasadniczo, największy problem move to brak jakichkolwiek wartościowych gier z niego korzystających.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - FabulousWarrior - 03-02-2013

ja polecam serie na wiele platform Winking np: Resident Evil ,Mortal, Tekeen , FinalFantasy , Jeżeli chodzi o psx to : Warhamer Dark Omen , Diablo , Doom , MS , MGS i jescze Star Wars epizode 1 Heart oj grało się w nią z młodszym bratem , pamiętam najdalej zaszedłem do 2giej planszy Laughing a i tak się wybornie bawiłem , itpSmiling


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - aspazar - 04-02-2013

Co lepiej kupić nowego 3ds czy ps3. Oczywiście każda z tych ma wady i zalety z 3ds można pójść wszędzie a z ps3 tylko można grać na kanapie.Ps3 ma lepszą grafike(no w koncu to konsola stacjonarna).Czy na 3ds można grać w gry z ds jeżli tak to bym bardziej był za kupnem 3ds.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Wojtekbaj - 07-02-2013

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem PS3 i zastanawiałem się nad kupnem Bioshocka (Rapture) lub Darksiders (1).
Bardzo lubię Slashery i FPS-y, co do Bioshocka mógłbym poćwiczyć celowanie na padzie. Wolę, aby gra nie była za łatwa i była sprawiedliwa.
Zależy mi głównie na ścieżce dźwiękowej i grywalności.



RE: Jaką grę/konsolę kupić? - pojler - 08-02-2013

Polecam ci obie bo gry są świetne a na padzie gra się bardzo przyjemnie.