Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jaką grę/konsolę kupić? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Multiplatform (https://forum.arhn.eu/Forum-Multiplatform)
+--- Wątek: Jaką grę/konsolę kupić? (/Temat-Jak%C4%85-gr%C4%99-konsol%C4%99-kupi%C4%87)

Strony: 1 2 3 4


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Grodek - 17-09-2013

Z tym PS3 to będzie dosyć średnio bo za te 400zł to albo jakieś używane bez gwarancji albo jakieś uszkodzone. http://allegro.pl/sony-playstation-3-ps3-konsole-122285?ref=electronics-layer-main&price_to=400&price_enabled=1
Radzę ci uzbierać więcej, tak z 800zł.

PS: Piszę się czekać, a nie czegać.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - HackBoy - 25-09-2013

TO teraz ja.
Lepiej brać PS2 czy GameCube (bo XBOX chyba odpada?)
Na którą są lepsze tytuły?
Który pad jest wygodniejszy?
Która jest tańsza w utrzymaniu jeśli chodzi o gry/akcesoria?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Baieros - 28-09-2013

To jaką konsole wybrać to raczej indywidualna kwestia. Multiplatformy najlepiej wyglądają na XBOX, jednak czy gra się dla grafiki? Smiling

Na każdą wyszło sporo na prawdę dobrych tytułów.

Mi najlepiej leży z tych trzech konsol padzik od Gacka, jednak do każdej z tych konsol możesz dokupić przejściówkę, która pozwoli Ci grać padem z dowolnego z wymienionych systemów Grinning

Jeśli chodzi o ceny akcesoriów i gier, oczywiście tych popularniejszych to Gacek wypada najgorzej/najdrożej. Na PS2 gry są wciąż dostępne w normalnych sklepach i raz na rok jakaś gra nawet wychodzi (czytaj FIFA) Smiling Używki na allegro są w przystępnych cenach, natomiast XBOX przez to, że ojcowie go bardzo szybko uśmiercili ma najtańsze gry w swojej generacji.

Jestem zwolennikiem Nintendo, ale akurat Gacek to nie jest ich najlepsza konsola, można go spokojnie zastąpić za pomocą ciągle taniejącego Nintendo Wii. Mój wybór padłby na PS2 z na prawdę dupną i stosunkowo tanią biblioteką gier, świetnymi składankami retro gier i najlepiej zaprogramowaną antologią Metal Slug! Sam design konsoli i jej zajawkowość zostawią dużo do życzenia, jednak pod względem użytkowym w mojej opinii to najlepszy wybór.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - chrupek - 28-09-2013

Od niedawna zastanawiam się nad zakupem psv. Nie wiem czy lepiej wybrać zwykłe psp. Wiem że na psp jest więcej gier, ale zastanawia mnie która konsola jest lepsza pod względem cena do jakości.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Maxiow43 - 30-09-2013

Myślę, że PSP będzie idealną konsolą do nadrobienia zaległości, chociaż jeżeli dysponujesz większą sumką pieniędzy to weź PS Vitę, pozwala na odtworzenie gier z PSP jednak nie za pomocą oryginalnej płyty z grą a gry zakupionej przez dystrybucję cyfrową.

To teraz ja, 3DS czy Xbox 360 ? Obydwie konsole kosztują teraz w podobnej cenie, na jedną wyszło GTA V a na drugą nadchodzą Pokemony X/Y. Zakup planuję na święta, tak przy okazji nakupić masę innych tytułów. Lubię gry od Nintendo i to nawet bardzo(niech dowodem będzie, że wszystkie moje konsole są od wielkiego N) ale chciałbym zagrać w wiele gier, które zostały wydane tylko na Xklocka.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - HackBoy - 30-09-2013

Wybór masz trudny z tego powodu ,że wachasz się między konsolą stacjonarną a mobilną. Weź pod uwagę ,czy ma być to konsolka domowa ,czy często gdzieś wybywasz i chciałbyś ją zabrać ze sobą.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Maxiow43 - 30-09-2013

W 3DS i tak bateria trzyma maksymalnie 4 godziny, a ja mam zamiar zakupić wersję XL. Więc właściwie to konsola mobilna do toalety. Chyba Polygamia!


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - HackBoy - 30-09-2013

To ja bym chyba wybrał najpierw eksbox-a™ a potem zbierał na DS-a / 3DS-a.
Xbox ma tak rozbudowaną bibliotekę ,żę jeśli faktycznie będziesz z nigo korzystać (bo niektórzy mają ,żeby mieć) to na pewno zawsze będziesz mieć jakąś grę która ci odpowiada. Do tego wygodne pady,gra na dużym ekranie i wiele funkcji MP których w DS/3DS nie ma.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Maxiow43 - 30-09-2013

Chyba masz rację ale co do MP to i tak wolę singlowe gry. Problem w tym, że obydwie konsole bardzo mi się podobają. A może dołożyć parę pieniążków i zakupić obydwie ? Pokemony + GTA V = no life. Bo właściwie chcę nakupić jak najwięcej gierek, żeby przesiedzieć z kolegami jak najdłużej przed gramytatywnie wpłacając co jakiś czas pieniążki Malicious


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Baieros - 30-09-2013

(30-09-2013, 19:13)Maxiow43 napisał(a): W 3DS i tak bateria trzyma maksymalnie 4 godziny, a ja mam zamiar zakupić wersję XL. Więc właściwie to konsola mobilna do toalety. Chyba Polygamia!

Osobiście nie brałbym konsolki do kibelka bo hemoroidy grożą później Winking

Jednak wracając do tematu, na Twoim miejscu stworzyłbym listę tytułów, w które chce zagrać i przyznał im skalę ocen jak bardzo od 1 do 5. Na koniec jeszcze można dodać + parę pkt na rzecz sentymentu do marki i + w zależności czy wolisz konsole przenośne czy stacjonarne. Jest to chyba najbardziej zdrowe podejście, bo ciężko żeby ktoś pisał Ci, że bierz 3DS bo mi się podoba, a zamiast XBOXa możesz mieć komputer Winking

Osobiście chciałem mieć XBOXa360 lub PS3 dla gier online, jednak jak koncerny tylko wypuszczą swoje nowe machiny to przestaną wspierać serwery starych, więc zniechęciłem się, że troszkę późno na zakup. Podróży czy nawet paru chwil na kanapie bez 3DS ciężko mi sobie wyobrazić. Nie byłem zwolennikiem konsol przenośnych w związku z tym, że w pracy się nie gra, wyjazdy są rzadkie, a w domu mam przecież duży TV. Ostatnia konsolka przenośna, na której łamałem przyciski w domowym zaciszu to GB. 3DS diametralnie zmienił moje podejście świetną zabawą w Mario Kart 7 czy Super Mario 3D World. No i wsteczną kompatybilnością pokazuje mi co mnie minęło na DS.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Maxiow43 - 30-09-2013

Co do Niny tytułów mam pełno, problem w tym, że na xboxa 360 nie mam pokaźnej listy gier. Podalibyście swoje najlepsze gry na Xkolcka ? Znam wiele tytułów ale chodzi mi o to, żebyście podali swoje ulubione.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Polskicziken - 26-10-2013

Plcm. kupic gta 5 bo dober sie w nia gra i wgl fajna jest i nie droga Grinning
Kupuj kupuj!!

Radzę zwiększyć merytoryczność postów, gdyż tego typu wypowiedzi nie będą tolerowane.
~luklew




RE: Jaką grę/konsolę kupić? - kruskader - 27-10-2013

(26-10-2013, 23:24)Polskicziken napisał(a): Plcm. wgl
Czy to po hebrajsku?

A żeby offtop nie był:
Wprawdzie do gwiazdki aż 2 miesiące, ale już waham się co sobie kupić. I tak zkrystalizowały się 3 pomysły:
1)2DS - jeśli chodzi o handheldy Ninny, zatrzymałem się na GBA, a że dodtkowo planuję kupić kolekcjonerkę A Link Between Worlds, więc byłby idealny(bardziej podoba mi się design od 3DSa).

2)New Super Luigi U(pudełkowa) + Super Mario 3D Worlds - Uwielbiam platformery z Marianem. Luigi U, bo lubię wyzwanie, a 3D Worlds, bo dla mnie to coś nowego(nie grałem we 3D Lands)

3) NES + N64 - 2 jedyne stacjonarki Ninny, których nie mam(nie licząc Famicona i Color TV Game). Tu może być problem z NESem. O ile N64 spokojnie kupię za 100zł, to NES ma dość różne ceny.

Jak myślicie?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - PanDorian - 27-10-2013

Kruskader.
1}Raczej mi się wydaje abyś kupił Nine 3DS.
2}Kup. Dlaczego?? Luigi U jest bardzo fajnym wyzwaniem. 3D World może Ci się nie spodobać, skoro nie grałeś w 3D Land.
3}Nie wiem jak z NES'em lecz Nina64 będzie dobrym wyborem.

EDIT był 27.10.13 15:03


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Reaktywa - 25-11-2013

Patrząc na swoją biblioteke gier, zorientowałem się, że są to same strzelanki. Lubie je, ale ileż można!?
Poszukuję więc odskoczni od strzelanek. Jakaś gra, byle nie sportowa.
No i na X360 Smiling


Odp: RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Blejzu - 10-02-2014

(25-11-2013, 23:49)Reaktywa napisał(a): Patrząc na swoją biblioteke gier, zorientowałem się, że są to same strzelanki. Lubie je, ale ileż można!?
Poszukuję więc odskoczni od strzelanek. Jakaś gra, byle nie sportowa.
No i na X360 Smiling

Kup RPGa. Mnóstwo czasu na takie gry idzie. Mi na konsolce (PS3) grało się najlepiej w Skyrima. Polecam. Zabawa na kilkadziesiąt godzin. A z innych możesz też spróbować sił w NFS: Most Wanted. Nie orientuje się zbytnio w grach na x-pudło, więc podałem tylko te ogólne Smiling

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Nowatsky - 15-02-2014

(25-11-2013, 23:49)Reaktywa napisał(a): Patrząc na swoją biblioteke gier, zorientowałem się, że są to same strzelanki. Lubie je, ale ileż można!?
Poszukuję więc odskoczni od strzelanek. Jakaś gra, byle nie sportowa.
No i na X360 Smiling

Bez zastanowienia mogę polecić Ci trylogię Fable, stanowi esencję odskoczni od strzelanek a jej baśniowy klimat ma szansę wciągnąć Cię na długie godziny. Jeśli jednak szukasz czegoś co przetestuje Twoją zręczność w stopniu porównywalnym do strzelanek to najlepszym wyborem będą dwie odsłony najlepszego platformera tej generacji- Rayman Origins oraz Rayman Legends.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - GregZPL - 18-03-2014

Słyszałeś o Super Mario Galaxy, prawda?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - farmaceuta - 18-03-2014

Ja na 360 polecam z RPG: Dragon Age Origins, Skyrim oraz Wiedźmin 2. Z jRPG: (ten podgatunek jest dość specyficzny) polecam Infinite Unddiscovery, Eternal Sonata i jak ci podpasuje, to coś z trylogii Final Fantasy XIII (moim zdaniem jest dość średnia, aczkolwiek nie ograłem jeszcze Lightning Returns). Oprócz tego nawet ciekawą produkcją jest Nier, dziwną WET, a mocno porąbaną Lolipop Chainsaw. Mirrors Edge jest za to świetnym symulatorem parkouru.


Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - rombi22 - 01-05-2014

Hejka ! Smiling ostatnio często tu dodaję tematy nie ? Grinning Ale przejdźmy do rzeczy.
Ps vita ogólnie ma drogie gry i nie specjalne fajną bibliotekę gier.
Chciałbym sprzedać vitę za jakieś 500 - 650 zł z gierkami oraz kupić nowego 2ds'a dlaczego?
Ponieważ jest dużo gier o moim ulubionym hydrauliku (chyba każdy wie kto to :3 ) Oraz przede wszystkim Pokemony!. Jak myślicie ? Opłacalne ? Smiling


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - Ozzy - 01-05-2014

Jak najbardziej opłacalne tym bardziej że 2ds nie jest taki drogi choc na twoim miejscu zastanowił bym się nad 3ds xl :3 moim zdaniem na 3ds mozna dłuzej bawic się jedną grą np pokemonami Smiling


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - Nowatsky - 01-05-2014

Szczerze mówiąc sam odpowiedziałeś na swoje pytanie. Skoro nie czujesz się szczęśliwy ze swoją Vita to sprzedaj ją w cholerę. Co do opłacalności tego przedsięwzięcia to rzecz jasna stracisz nieco bo nawet jeśli sprzedasz Vite po spodziewanej cenie to i tak starczy Ci funduszy conajwyzej na 2DSa i nowe Poki. Ostatnio samą konsolkę widziałem gdzieś na allegro za 379 zł więc szukaj raczej tam ponieważ cena przeciętnie wynosi 500 złotych. Powodzenia!

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - rombi22 - 01-05-2014

Hmm... Jeszcze pomyślę ale raczej sprzedam Grinning Dziękuję.


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - ZłotyPstryk - 01-05-2014

To, która konsolka jest dla Ciebie bardziej opłacalna, zależy od tego, jakie gry Ci się bardziej podobają. Fakt, Nintendo bardzo ceni swoje gry, ale zaleta tego jest taka, że po ograniu możesz sprzedać tytuł z bardzo małą stratą (o ile nie jesteś kolekcjonerem gier).
Także jeśli nie podoba Ci się biblioteka gier na Vitę, znaczy że konsola nie jest dla Ciebie. Bebechy konsoli w tym porównaniu nie mają znaczenia. Z konsol Nintendo, ja osobiście polecam normalnego 3DSa. Fakt, XL ma większe wyświetlacze, ale ma tę samą rozdzielczość co normalny i widać pixele dość wyraźnie (Macałem Parasolkowego Creepy ) 2DS jest podobno bardzo wygodny w użytkowaniu, ale trybu 3D (jaki by on nie był) nie poświęcił bym dla tej konsoli Smiling
Obojętnie jaką decyzję podejmiesz, to ważne, żeby była twoja decyzja.


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - StormS - 02-05-2014

Wybór bardziej ekonomiczny byłby taki że sprzedajesz Vitę kupujesz pierwszy model 3DS i powinno ci jakieś 200< złociszy zostać na inwestycje w jakiś nowszy mocniejszy tytuł/tytuły. Chociaż mnie osobiście w pierwszym modelu drażnią otarcia ekraników. Zatem od dłuższego czasu jadę na 3DS XL.