Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jaką grę/konsolę kupić? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Multiplatform (https://forum.arhn.eu/Forum-Multiplatform)
+--- Wątek: Jaką grę/konsolę kupić? (/Temat-Jak%C4%85-gr%C4%99-konsol%C4%99-kupi%C4%87)

Strony: 1 2 3 4


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - rombi22 - 02-05-2014

A co z klapką 3ds'a ? Nie lata ani nic ? Dobrze się trzyma po latach użytkowania?
Bo jakoś tak bardziej jestem przekonany na 2ds'a ;d


RE: Ps Vita czy 2ds (3ds) ? - Stivi - 02-05-2014

Cytat:W postach, profilach, avatarach, sygnaturach i shoutboksie nie można zamieszczać treści:
(...)
12. Z pytaniami którą grę/konsolę kupić.

źródło: http://arhn.eu/forum/Temat-Regulamin

Dołączyłem temat do zbiorczego.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - StormS - 02-05-2014

Nie rozpędzał bym się z tymi "latami użytkowania", wszak tylko trzy minęły. Winking Ja swojego miałem rok, i nie było problemu. Jeżeli martwisz się klapką to spokojnie możesz się brać za 2DS, ale warto żebyś zobaczył jak twoje oczy tolerują efekt 3D, a potem zastanowić się czy nie lepiej było by ci polecieć w ten efekt, następnie spokojnie podjąć decyzje.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Darkers - 15-06-2014

Postanowiłem wyposażyć się w pierwszą kieszonsolkę, jednak mam mały dylemat. Którą z wymienionych wybrać?
http://allegro.pl/game-boy-advance-black-w-100-sprawny-lodz-central-i4312502211.html
http://allegro.pl/game-boy-advance-z-super-podswietleniem-sklep-lodz-i4328414008.html
Zastanawia mnie dwie kwestie:
1. GB Adavance bez tylnej klapki pozwala na komfortowe granie? Martwię się, że akumulatory bez klapki będą po prostu wypadały.
2. Biorąc pod uwagę, że SP który przedstawiłem w linku był dość sporo uważany obawiam się krótkiej żywotności baterii. Czy ktoś z posiadaczy GBA SP mógłby się wypowiedzieć jak wygląda sprawa z akumulatorem? Wiem, że stan akumulatora zależy od tego jak mocno była eksploatowana konsola, jednak ciekawi mnie jak to wygląda w przypadku waszych konsol.


Odp: Jaką grę/konsolę kupić? - Chopin98 - 15-06-2014

Na pierwsze pytanie znam odpowiedz to zależy od stanu sprężynek w bateriach w moim advance nawet bez klapki nic nie wypada ale za to w color trzeba kleic taśmą bo co chwile lądują na podłodze

Ed:Ja na twoim miejscu wybrałbym SP bo ma podświetlenie ekranu czyli nocne granie i podczas słonecznych dni jest w 100% możliwe oraz ma kompatybilność wsteczną w reszta rodziny game boy.Za to ma jeden mały minus jeśli masz duże dłonie to bedzie sie troche cieżko na nim grało ale to mały jak dla mnie problem




Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - ThePlayMachinePL - 17-07-2014

Obejrzałem właśnie przegląd gry Pokémon Art Academy.Nie mam zbyt dużo gier na 3ds'a ,ale (może wydawać się to dziwne) dużo czasu przesiedziałem w defaultowym narzędziu do rysowania.Myślę,że to byłby dobry zakup,chociaż odstrasza mnie trochę cena jak na program do rysowania (100 zł najtaniej).
Z góry dziękuję za porady,
Play$[/font]


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - noxerised - 04-08-2014

PS4 vs Modernizacja mojego blaszaka (athlon II x2 245 2.9 GHz, Radeon HD6770, 4Gb RAM) za cenę konsoli. Smiling


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Halosha - 04-08-2014

@noxerised ja bym stawiał na ps4, ponieważ mógłbyś grać w najnowsze gry i exclusivy, a gry indie które są tylko na pc i mają niskie wymagania odpalać właśnie na nim


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - EdmundBA - 05-08-2014

Najlepsza odpowiedź na to pytanie - przejrzyj dostępne tytuły na daną platformę. Gdzie znajdziesz najbardziej interesujące cię tytuły (i najwięcej) to bierz.
W końcu to dla gier (głównie) kupuje się konsole...


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Rasp - 19-08-2014

Zadaję to pytanie drugi raz, poprzednio założyłem temat, ale usunąłem go bo nie zauważyłem tego.
====
Potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu do grania (w tej chwili posiadam wooden pc, który nie daje sobie rady z grami wydanymi po 2007 roku). Opiszę sytuację w jakiej się znajduję i liczę na pomoc.
Budżet: Do końca wakacji około 500 zł (900 w przypadku zakupu PC z siostrą)
Rozważam kupienie PS3 albo PC (nie proponujcie mi X360, na nim w Ratcheta nie pogram).
PS3
Posiadam pokój wystarczająco duży aby móc używać konrolera move. Za 500 zł spokojnie kupię używanego PS3, nawet do 80 GB. http://scr.hu/26qk/sv3o2 - w pokoju mam taki telewizor, który jest wystarczająco duży do grania. Jedyne konsole jakie wcześniej posiadałem to pegazus i pożyczony od kolegi PSP z kilkoma gierkami.
PC
Posiadam stary monitor LG Flatron (VGA)
Zestaw jaki planuję kupić:
Obudowa: Zalman Z3 - 130zł (w przyszłości, teraz będzie to starsza obudowa)
PSU: Corsair VS650 - 200zł
CPU: FX-8120 - 250zł
MOBO: Gigabyte GA-970A-UD3 - 230zł używane (w przyszłości, teraz będzie to starsza płyta główna)
RAM: 4GB 150zł
GPU: GTX650 - 300zł
HDD: Seagate 1TB - 200zł (w przyszłości, teraz będzie dysk z mojego aktualnego komputera o pojemności 150 GB)
Chłodzenie: SilentiumPC Grandis XE1236 - 150zł (w przyszłości)
Za wszystko w tej chwili zapłacę 900 zł, jednak nie pogram w każdą grę. Jako że na komputer składałbym się z siostrą, używalibyśmy go razem. Dodam że do tej pory nazbierałem kilka tytułów w które nie pogram na moim aktualnym PC (moja kolekcja). Nie mam żadnego kolegi którzy posiada konsolę, wszyscy grają na PC'tach.

Jako że jestem uczniem 3 klasy technikum, zaczyna się poważniejsza nauka, dlatego czasu na granie będzie mało. Pieniędzy na gry będzie pod dostatkiem, zawsze znajdzie się jakaś praca w roku szkolnym. Co byście wybrali, gdybyście byli na moim miejscu?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - gtx777 - 21-08-2014

Ja bym brał ps3. Twój komputer nie radzi sobie z grami po 200,7 czyli masz całą generację do ogrania. Komputer sobie kup za jakieś 2-3 lata jak uzbierasz więcej, jeśli idziesz na studia to może ci się laptop przydać.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - farmaceuta - 21-08-2014

Też twierdzę, że PS3 ci wystarczy. Za 500 złotych możesz wyrwać Super Slim (bądź zwykły Slim) z kilkoma grami. Ja uznałem, że nie ma sensu inwestować w mojego PC i zamiast niego zainwestowałem w 360 i telewizor (ach te magiczne 19 cali), a mój brat kupił PS3, więc mogę ogrywać wiele świetnych tytułów. Nie łudź się, że zacznie się poważniejsza nauka, bo jeśli nie uczyłeś się wcześniej, to tym bardziej będzie ci ciężko uczyć się systematycznie (wiem to z własnego doświadczenia). A na studiach starcza mi netbook (bo mały, poręczny i służy głównie do siedzenia na necie).


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - blebu - 21-08-2014

patrząc na twój telewizor odradzałbym kupna PS3, nie uzyskasz na nim dobrego obrazu, wiem to z doświadczenia, starsze telewizory nie są w stanie wyświetlić ostrego obrazu jaki oferuje PS3, ja po niecałym miesiącu grania na owej konsoli, na telewizorze podobnej klasy kupiłem inny, bo np w takim Black Flag napisy był ledwo czytelne o ile w ogóle dało się przeczytać, no i obraz ogółem wyglądał jak "kupa". Przeszedłem przez to dlatego od razu mówię, ze granie na ps3 na takim telewizorze będzie męczarnią a nie przyjemnością, a rozmiar telewizora w tym przypadku nie ma znaczenia Smiling


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - over - 22-08-2014

Weź PS3 i najlepiej kup sobie jakiś mały telewizor z HD.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - kal3jdoskop - 25-08-2014

Szukam jakiejś przyjemnej, najlepiej dwuwymiarowej (ech, sentymenty Smiling) bijatyki, która umożliwiałaby w miarę komfortową grę na klawiaturze. Mam jeszcze w pamięci pojedynki z rodzeństwem w starszych częściach Mortal Kombat, gdzie każdy umiał sobie dobrać najbardziej komfortową postać i trzaskać kombosami bez większych problemów (i nie uświadczaliśmy specjalnie tych sławnych "pisków" klawiatur, co to miały się pojawiać przy wciśnięciu zbyt dużej ilości klawiszy na raz).

No i teraz okazuje się,że po zagraniu na róznych odmianach padów doszedłem do wniosku, że jest to niezwykle przereklamowany kontroler, który nawet w gatunkach, do których rzekomo najlepiej się nadaje (różne zręcznościówki/platformówki), nie daje mi możliwości komfortowej rozgrywki. Czyli zostaje klawiatura. ALE - niedawno dodałem do konta steamowego dwie bijatyki i coś nie wyszło. Bo w takim Super Street Fighter IV: AE część kombinacji ruchowych (piszę o specjalnych ruchach) jest niemal niemożliwa do wykonania na klawiaturze. Z kolei po nabyciu najnowszego Mortala spotkała mnie niemiła niespodzianka, w postaci "odgórnej" weryfikacji komputera, której efektem było stanowcze stwierdzenie, że gra nie powinna ruszyć na moim sprzęcie (mimo próby obejścia tego feleru i tak nie mogłem uruchomić gry, bo nawet jeśli pominie się to sprawdzanie (metodę wyczytałem na forum steama, gdyż kilka innych osób miało podobny problem), i tak gra w pewnym momencie zmusza nas do przetestowania różnych trybów rozdzielczości i poziomu detali, i w tym momencie potrafi wywalić do pulpitu, jak uzna, że komputer jest "niegodzien" uruchomienia gry (bo przy jakiejś rozdzielczości wyszło, że jest za słaby).

Co zatem warto wrzucić na ruszt? Blazblue Calamity, Skullgirls, coś innego?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - izid111 - 27-06-2015

Tales of Hearts R (PSV) czy Dissidia 012 (byłoby grane na PSV)? Chciałbym, aby gra była dynamiczna (jak i system walki), nie było długich rozmów/cutscenek (max. 5 min.). Pomożecie?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - kedzior - 25-03-2016

Jak zaczynać przygodę z Soulsami to trzeba zaczynać od pierwszych części czy można od razu zacząć od DSIII ?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - HackBoy - 10-04-2016

Ja chciałbym zakupić konsolkę typowo pod gry ruchowe. I teraz pytanie do was, którą (PS3 / x360 /Wii ) wybrać ?
(Najnowsza generacja nie interesuje mnie póki co ze względów finansowych, dlatego celuję w poprzednią. )
Problem polega na tym, że mimo iż te konsole mają już swoje latka, to na żadnej z nich w gry ruchowe nie grałem, dlatego nie mam obeznania w temacie. Chciałbym, abyście podali konkretne tytuły gierek, dla których dana platforma jest optymalna, tzn. co faktycznie warto kupić, a co jest zwykłym przeciętniakiem.
Fajnie jakbyście dali znać, która z tych trzech konsol nadaje się do tego najlepiej. Pomijamy kwestie sprzętowe i te, że na PS3/x360 jest większa biblioteka gier.
Z tego co widziałem, do PS3 mozna dokupić akcesoria typu sharp shooter. Da się tym pograć, czy raczej nie?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Tabis - 18-04-2016

Z własnego doświadczenia wiem, że na gry ruchowe na Wii są całkiem spoko i potrafią dostarczyć całkiem niezłej zabawy, szczególnie jeżeli nie grasz sam, tylko w grupie z jakąś ekipą znajomych czy coś w tym rodzaju. Naprawdę niezły sposób na spędzanie czasu. Co do 360 i ps3 nie mogę za bardzo się wypowiedzieć, ponieważ na 360 nie grałem w ogóle, a na ps3 grałem, ale raczej dość dawno temu, więc też trudno jest mi napisać cokolwiek konkretnego.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - DropboxKenshiro - 31-01-2017

Okej, mam pytanie.
Chciałbym kupić nową, tanią konsolę. Mam na oku GBA, ale odstraszają mnie ceny gier. Dobre tytuły kosztują z 60-80 zł, a to trochę kosztuje. Mimo wszystko warto?


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - Matuleczek - 31-01-2017

No zależy czy biblioteka Gameboya Advance oraz jego poprzedników cię satysfakcjonuje.


RE: Jaką grę/konsolę kupić? - facepalm - 31-01-2017

Jak chcesz kupić konsole dla posiadania konsoli to polecam brick game Smiling Co do gier to obawiam się że podałeś dolną granicę cenową naprawdę dobrych tytułów, szczególnie na GBA. Do tego dochodzi kwestia piractwa, gdzie około połowa lepszych gier na portalach aukcyjnych jest bootlegami. Game Boy Advance nie jest więc najlepszą konsolą dla początkującego kolekcjonera. Jeśli zamierzasz kupić dużą ilość gier to PS3 i XBOX 360 choć są droższe to posiadają jedne z najtańszych teraz bibliotek, koszt więc się zwróci. W innym wypadku polecam NDS i PS2, obie konsole dorwiesz w granicach stu złotych a dobre tytuły znajdziesz w najróżniejszych cenach, nawet w okolicach 10zł(kolejno nintendogs i Eternal Ring choćby).