Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Co was cieszy a co martwi ? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Sony (https://forum.arhn.eu/Forum-Sony)
+---- Dział: PlayStation 4 (https://forum.arhn.eu/Forum-PlayStation-4)
+---- Wątek: Co was cieszy a co martwi ? (/Temat-Co-was-cieszy-a-co-martwi)

Strony: 1 2


Co was cieszy a co martwi ? - DonLama - 24-02-2013

PS4 zapowiedziane, mamy pulę informacji z których możemy korzystać. A więc zacznijmy :

Cieszy:
1. Sony zdecydowało się wsadzić do środka normalne podzespoły pc-towe i tym sposobem (mam nadzieje) nie popełnia błędu ps3 ( w ps3 sony zapłaciło za projekt nowego procesora, w połączeniu z wszystkim twórcy mieli problemy z grami na ta konsole podczas gdy w x360 siedział pcet i tworzylo się prościej )

2. Ta konsola będzie :-)

3. Cena sugerowana ( oczywiście już doszły mnie wieści , ze niezależnie w Polsce i tak będzie to 2k ) zapowiada się nieźle

4. Krok w stronę uniwersalności z tymi socjolo aplikacjami (w sumie zbierze to jeszcze więcej informacji o nas do prywatnej biblioteki Facebooka który nas sprzeda :-P )

5. Nowe gry i ekskluziwuy

Co martwi :
1. Uważam , ze to trochę za szybko na next geny, to zabieg po to aby cieszyć oko i doic kasę bo rewolucji próżno szukać - ps4 nie zrobi nam kawy ani nie zagramy sterując siłą woli. ( tu po cichu liczę , ze "kinekt2" cos pokaże w tej generacji ). Rewolucję nie muszą wchodzic od razu ale chociaż mogli by cos o nich wspomnieć, przedstawić patenty.

2. Przyciski start i select :-(

3. Brak rewolucji w padzie - sam pad jawi się teraz jako coś nie casualowego , bo przecież "casuale tańczą przed konsola i machaja rękami" , wiec panel dotykowy może zostać źle odniesiony ( mi to osobiście nie przeszkadza, o ile nie będę haczyl o to palcami ) ale chciałem o tym powiedzieć bo takie hejty mogą lecieć

I to wszystko na co wpadłem po krotkim pokazie.
Piszcie co was martwi i cieszy :-)


RE: Co was cieszy a co martwi ? - skarseld - 24-02-2013

Cieszy:

1. Możliwość grania w używki
2. 8GB RAM-u, a nie cztery, jak miało być według plotek.

Martwi:

1. Nadal niezmienione fatalne obłożenie gałek na padzie.
2. Gładzik na padzie może być niepotrzebnie nadużywany przez twórców...


RE: Co was cieszy a co martwi ? - Lix_Tetrax - 24-02-2013

Cieszy:
- Next-gen! Nowe bebechy! Nowe gry! Nowe wszystko!
- Funkcje społecznościowe, o ile dobrze przemyślane, mogą być całkiem fajne.
- Pad wygląda lepiej niż go sobie wyobrażałem...

Martwi:
- ...ale nadal jest brzydki jak cholera.
- Start i Select! Childish
- Zbyt mało konkretów aby w ogóle się wypowiedzieć. Nie wiemy nawet jak konsola wygląda.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - pojler - 24-02-2013

Co cieszy:
-Szczegółowa grafika (bo mogli zrobić tak jak nintendo z WII U)
-Przemyślane Funkcje społecznościowe
-Streamowanie gier ( niestety w Polsce fajnie to nie bd wyglądało)

Co martwi:
-Na razie nic

Moje obawy:
- Czy wzorem poprzedniej generacji konsola ta też będzie cierpiała na "choroby wieku dziecięcego" (zimne luty lub inne barahło niestworzone)


RE: Co was cieszy a co martwi ? - soldium - 26-02-2013

Mnie martwią zapowiedziane ceny. Do 2tyś za konsole i 300 za jedną grę? strach się bać


RE: Co was cieszy a co martwi ? - szymon1051 - 01-03-2013

Co cieszy:
-Możliwość oddania sterowania nad grą znajomemu jak nie można przejść lvla i można też przez internet,
-Wklęsłe analogi,
-Możliwość grania w grę zanim się całkowicie pobierze,
-Ponoć możliwość testowania gry dzięki technologi Gaika.

Co martwi:
-Konsola ma pozwalać na streamig gier i oddawanie kontrolera innej osobie przez internet tylko martwi mnie jak to wypali w Polsce przy internetowych łączach w Polsce. Tylko w większych miastach mają chyba 25 Mb/s i w górę.
-Brak kontabilność z PS3 i oczywiście z PS2 :P.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - martinbelier16 - 02-03-2013

cieszy
super grafika
martwi
cena!!


RE: Co was cieszy a co martwi ? - SmellySocks - 02-03-2013

Poproszę o linka do danych o cenie, misiaqqqqqi


RE: Co was cieszy a co martwi ? - fftb - 02-03-2013

(01-03-2013, 22:33)szymon1051 napisał(a): -Konsola ma pozwalać na streamig gier i oddawanie kontrolera innej osobie przez internet tylko martwi mnie jak to wypali w Polsce przy internetowych łączach w Polsce. Tylko w większych miastach mają chyba 25 Mb/s i w górę.
Nie mieszkam w większym mieście i mam net 10Mb/s w dół i OnLive działa mi bez zarzutu a podobno tej usłudze wystarczy jedyne 2mb...

Mi się nie podobają funkcje społecznościowe bo bankowo nie będę z tego korzystać.
Mam też nadzieję, że nowe konsole nie będą awaryjne tak jak pierwszy X360...




RE: Co was cieszy a co martwi ? - Fuvix - 02-03-2013

skąd wy w ogóle macie takie informacje jak 300zł za grę?. Na przykładzie Wii-U można zauważyć że ceny gier się nie zmieniły 200zł. To nadal standard


RE: Co was cieszy a co martwi ? - SmellySocks - 02-03-2013

A ja nadal czekam na linka z oficjalnymi cenami gier i konsol, bo jak nie dostanę, to powarnuję za pieprzenie głupot w temacie.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - szymon1051 - 02-03-2013

(02-03-2013, 04:22)fftb napisał(a):
(01-03-2013, 22:33)szymon1051 napisał(a): -Konsola ma pozwalać na streamig gier i oddawanie kontrolera innej osobie przez internet tylko martwi mnie jak to wypali w Polsce przy internetowych łączach w Polsce. Tylko w większych miastach mają chyba 25 Mb/s i w górę.
Nie mieszkam w większym mieście i mam net 10Mb/s w dół i OnLive działa mi bez zarzutu a podobno tej usłudze wystarczy jedyne 2mb...
Tak tylko tylko chyba płaci się dwa razy tyle co za 25 Mb/s a otrzymujesz 10 Mb/s. Tylko warto tu jeszcze dodać że przy tych 25 Mb/s dostajesz pinad 1 Mb/s wysyłki (zazwyczaj), a w radiówkach raczej prędkość wysyłu nie przekracza 1 Mb/s. Gdy grasz w chmurze musisz brać pod uwagę obie te prędkości. Do OnLive wystarczy Ci chyba 2 Mb/s pobieranie i 1 Mb/s wysyłanie. Sam internet symetryczny czyli 1 Mb/s wysyłki i pobierania jest chyba droższy od np 10 Mb/s pobierania i 512 Kb/s wysyłki.



RE: Co was cieszy a co martwi ? - Krechaman - 02-03-2013

Świetne są te nowe opcje streamowania, oddawania kontroli nad grą, ale nie na polski net Smiling Mieszkam 2-3 km od centrum miasta a MAKSYMALNY internet jaki mogę mieć to down 1Mb i Up 256 Kb. Z takim uploadem to mogę sobie najwyżej streamować tapetę w 240p albo i to nie.
Cieszę się, że nie zmienili umiejscowienia gałek na padzie. Tak zawsze było i powinno zostać. Niby pady od xboxa są takie wygodne, ogólnie mega och ach, a jak wziąłem tego pada w dłoń to nie dałem rady w nic grać. Jestem już po prostu przyzwyczajony do 2 gałek blisko siebie i tyle Winking Jeżeli komuś aż tak to przeszkadza to niech kupi xklocka.


Nie podoba mi się panel dotykowy na padzie. Po kiego to? Wszyscy dają dotyk to my też? Niedługo zrobią całą konsolę z dotyku. Żeby ją odpalić będzie trzeba wczytać odcisk stopy..
Na pewno cena też nie jest jakaś ekstra. Będzie trzeba troszkę poczekać Smiling


RE: Co was cieszy a co martwi ? - Luk1989 - 04-03-2013

Cieszy skok graficzny,jak na konsole bo tak wiemy że na PC było już można ze 100 lat temu takiego dziadka z Quantum Dream oglądać, ale co z tego jak mało kto używał takiej technologi, koszta,dużo pracy, wiadomo, cieszy mnie to bo mam nadzieję że developerzy po pokazaniu demek swoich gier, nie poprzestaną na tym, i że można liczyć na ładnie graficznie gry, ale i zarazem martwię się że może to być trik na mydlenie oczu graczowi, tu tak ładnie,pięknie cud-miód-malina a gra będzie średnia, tak jak ma to się np. z Crysisem kto lubi serie to ok i szacuneczek dla fanów, jak dla mnie po super jedynce to już mydlenie oczu grafiką a gra sama w sobie traci w rozgrywce, tak myślę. Cieszy mnie także, ( na co liczę również ) dobra optymalizacja na PS4, aby było płynnie nawet przy większej akcji, stałe 30 fps i było by super, a jeśli i w 1080p to już bajka.Cieszy mnie również podobna architektura systemu co do PC, co może ( a myślę że i powinno )ułatwić portowanie gier z konsol, no chyba że developerzy zrobią bo zrobią a się "hajs musi zgadzać" : ), ogólnie ja jestem ciekawy co to będzie i nie skreślam z góry jak to wiele osób robiło, po konferencji Sony. A co mnie martwi bo zaraz wyjdę na Fanboja :P, nie podoba mi się to całe uspołecznienie, prawie jak Facebook dla graczy, z prezentacji wyglądało to trochę jak wielki brat patrzy co robisz, może złe to rozumiem i może to nie takie straszne, ale zobaczymy, wiem że nie będzie trzeba z tego korzystać ale mimo wszystko wzbudza we mnie niepokój :], co jeszcze, średnio podoba mi się ten panel dotykowy na padzie, fajnie to wygląda, ale wydaje mi się że będzie to niepraktyczne i zbędny bajer, parę gier na starcie będzie z tego korzystać a potem cisza bo gracze i tak nie korzystają i nie chcą, no chyba że będzie przykładanie do tego uwagi i będzie aż chciało się z tego korzystać, ale na chwilę obecną średnio to widzę. O grafice już wspomniałem moje obawy,a także cały Gaikai świetnie to wygląda na obrazku, jak się słucha to również jest się na tak, ale czy będzie tak kolorowo jak twierdzą? czy każdy mimo nawet słabszego łącza będzie mógł korzystać z tej funkcji, wiem że świat idzie do przodu i internet jest już prawie w każdym domu,ale nie każdy ma na tyle szybki aby bez problemów moc się cieszyć z tej funkcji,a i najważniejsze jak to będzie działać w Polsce, kolejna zagadka : ). O cenę się nie martwię podejrzewam że wartość będzie w granicy 1800-2200zł, więc nie uważam że to aż tak dużo, patrząca na to że PS3 było chyba w podobnej cenie na starcie. Tak więc pozostaje nam czekać na więcej informacji i być dobrej myśli mimo wszystko : ).


RE: Co was cieszy a co martwi ? - SaCha802 - 16-03-2013

Mnie bardzo martwią ceny tej konsolki czyli około 2 tyś.
Oczywiście bardzo mi się spodobał pad, bo ten do trójki jest bardzo śliski
i te analogi Childish


RE: Co was cieszy a co martwi ? - Grodek - 16-03-2013

Cóż nie spodziewałem się, że kolejna generacja konsol wkroczy tak szybko. Od wydania PS3 sądziłem, że Sony jednak posiedzi dłużej niż 6-7 lat zanim wydadzą następce konsoli. Cieszy mnie, że nowa konsola od Japończyków będzie miała wreszcie jakieś konkretne bebechy dzięki czemu twórcy będą mieli łatwiej tworzyć swoje produkcji. Tytuły ekskluzywne pokazane na starcie są dobre bo np. taki Killzone to dobra marka, która cieszy na starcie. Co do pada to z jednej strony fajnie, że nastąpiła jakaś zmiana ale jakoś nowy design mi nie podchodzi - pady do Sony wyglądają identycznie od 3 konsol i jakoś chyba nikt nie narzekał na wygląd. Czytałem, że konsola nie będzie miała kompatybilności wstecznej co nie cieszy mnie za bardzo. PS3 zrezygnowało za czasów slima i myślałem, że to wróci ale cóż nadzieja matką głupich. Osobiście wstrzymam się przed kupnem kilka lat aby ogarnąć jak się konsola sprawuje i oczywiście aby cena spadła.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - Herbaciarz - 05-04-2013

Szczerze mówiąc jak na razie niczym mnie ta konsola nie zachwyciła Winking Po pierwsze bebechy konsoli, fakt robią na mnie wrażenie, tylko że technologia do czasu wydania PS4 może być już... słaba. Fakt architektura konsoli różni się od tej PC - dla przykładu PS3 miało tylko 256mb RAM Winking Jak zobaczę pierwsze gry, na konsolę na żywo to będę mógł rozwinąć ten wątek. DS4 ma posiadać, przycisk udostępnienia na tablicy FB swoich osiągnięć (czy czegokolwiek co tam napisali...) Jestem tradycjonalistą, i najlepszy multiplayer to gdzie dwójka ludzi siedzi przy jednej konsoli Winking


RE: Co was cieszy a co martwi ? - aspazar - 05-04-2013

Cieszy że wkońcu nastanie nowa generacjia konsol.
Martwi mnie cena i mozliwości ale napewno cena kiedyś spadnie przypomina że ps3 na początku kosztowała u nas 2k a i na starej konsolce jest wmiare znośna grafika lecz niestety w hd i tylko 30 k/s


RE: Co was cieszy a co martwi ? - Korpeczka231 - 20-06-2013

Cieszy mnie:
- lepsza grafika
- ciekawszy pad :3
- funkcje społecznościowe (a propos tego: http://www.youtube.com/watch?v=u7MC7EJ4zVU)
- nowe exclusive'y
Martwi mnie:
- cena konsoli(chociaż tego można się było spodziewać) i gier
- możliwość wystąpienia "choroby wieku dziecięcego"


RE: Co was cieszy a co martwi ? - szymon1051 - 24-06-2013

Cieszy i jednocześnie martwi cena. W sklepie muve.pl przez kilka tygodni była cena 1600 zł a teraz jest 1749 zł, mam nadzieje że dalej nie będzie rosnąć, ale pewnie kilka miesięcy po premierze cena spadnie.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - DonDomino - 24-06-2013

Cieszy:
* Że będzie Winking
* Że nie wymaga stałego połączenia z netem,
* Że nie walczy z używkami,
* Że ma nowego pada,

Martwi:
* Że wygląda jak rozprasowany Xbox One
* Że w sumie na razie nie zapowiada żadnej prawdziwej rewolucji ((ale to raczej zarzut dla całej 8 generacj)
* Że będzie droga (dobra to rzecz względna, uściślam: będzie droga dla mnie),
* Że będzie miała napęd Bluray (dla mnie wypalanie tych płytek jest nadal za drogie Tongue_Out_Winking)

Chyba jednak zostanę przy PC...


RE: Co was cieszy a co martwi ? - SmellySocks - 24-06-2013

Proszę o wytłumaczenie, o co chodzi z wypalaniem płytek bluray, bo nie rozumiem, w jakim celu musiałbyś je wypalać.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - DonDomino - 25-06-2013

Żeby sobie zdjęcia nagrać Winking To był tylko żart, nie poważna wada.


RE: Co was cieszy a co martwi ? - wiedzmin3000 - 06-08-2013

Z pewnością cieszy, bardzo duża wydajność. Zdziwił mnie ram ddr5 ;D No i cena.

Martwą natomiast płatności ;/


RE: Co was cieszy a co martwi ? - Korpeczka231 - 10-11-2013

Aktualnie najbardziej martwi mnie brak możliwości odtwarzania plików MP3 i płyt CD. Ale podobno ma być to naprawione w łatce, która pojawi się na początku 2014. roku. Więc chyba powodów do zmartwień nie ma :I