Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
RPG Android - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Mobilnie (https://forum.arhn.eu/Forum-Mobilnie)
+---- Dział: Android (https://forum.arhn.eu/Forum-Android)
+---- Wątek: RPG Android (/Temat-RPG-Android)



RPG Android - Czarkoman - 28-02-2013

Witam,
Od jakiegoś czasu poszukuje jakiejś godnej uwagi gry RPG na telefon z systemem Android (Samsung Galaxy S II). Wiem, że jest tego sporo w markecie, ale ciężko o jakąś perełke.


RE: RPG Android - Phantom - 28-02-2013

FINAL FANTASY III niestety droga gra ale naprawdę godna polecenia


RE: RPG Android - GrajekZG - 11-04-2013

Jeżeli chodzi i fajną grę jest to Gra Wojny


RE: RPG Android - mingan - 11-04-2013

Dość dawno temu, jak byłem bardzo uradowany posiadaniem nowego telefonu, ogrywałem sporo RPG na androida. Z takich całkiem zacnych, mogę polecić Zenonie (ograłem do 3 i była naprawdę przyzwoita). Dodatkowo, jeśli nie grałeś na innej konsoli, polecam Chrono Trigger (proszę, nie każcie mi pisać co to za gra) i Bard's Tale. Na dobrym poziomie jest także Inotia 3 ale z czasem staje się dość trudna i łatwo jest się do niech zniechęcić.
Mam nadzieję, że taka lista póki co wystarczy. Jakbyś potrzebował więcej to śmiało pisz na PW.


RE: RPG Android - Link - 12-04-2013

Jeden z użyszkodników forum poleca grę Destinia:
http://arhn.eu/forum/Temat-Fajne-gry-na-androida-cz-1-Destinia


RE: RPG Android - Ken - 12-04-2013

Hmmm... Grywałem w wiele RPGów na Androidzie, ale najbardziej zaciekawia mnie seria Zenonia. Całkiem ciekawie rozwiązane RPGi.


RE: RPG Android - Storkeus - 12-04-2013

Ja osobiście polecam Cyberlords - Arcology. Sam dopiero zaczynam w to grać ale zapowiada się całkiem ciekawie, w dodatku w języku polskim.


RE: RPG Android - piosso7 - 13-04-2013

No to ja od siebie zdecydowanie polecam Chaos Rings Grinning Grafika mogła by być troszkę lepsza, ale jeśli nie gra ona dla ciebie wielkiej roli i wolisz w zamian ciekawą fabułę to jest to tytuł w sam raz dla ciebie. Winking

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.square_enix.chaosrings.googleplay&hl=pl


RE: RPG Android - 738394 - 02-06-2013

Legends of Yore jest spoko

To lepiej napisz, dlaczego jest spoko, bo stats w tym stylu zakończy się warnem. Daję 24h. Pozdro600
~bleub


Edit.
Użytkownik napisał do mnie pmkę z zapytaniem dlaczego wymagam od niego edycji tego posta. Jako że ma on wyłączony system prywatnych wiadomości (i oczekuje odpowiedzi poprzez pw, fuck logic), postanowiłem wrzucić mu odpowiedź poniżej - mam nadzieję, drogi 738394 iż ją przeczytasz.


"Witam
Móglbyś wyjaśnić dlaczego nie mogę napisać o jakieś grze że jest "spoko"?
Pozdrawiam
"


Oczywiście. Bezwzględnie (w miarę naszych możliwości) staramy się wymusić na użytkownikach pisanie konstruktywnych postów. Podanie nazwy gry i określenie jej mianem "spoko" w żadnym wypadku nie pomoże autorowi tematu w jego wyborze. Kupując samochód również zasugerowałbyś się opinią któregoś z forumowiczów w stylu "Kup Mercedesa, jest spoko"? Szanujmy naszych rozmówców tak samo jak wymagamy od nich szanowania nas. Poza tym, cytując regulamin forum, zabronione jest pisanie postów których celem jest zwiększenie licznika oraz postów ograniczających się do pojedynczych słów określających emocje - "ruchałbym", "super", "ok". Swoją wypowiedź należy poprzeć pełnym zdaniem "ruchałbym, ponieważ fizyka tej gry postawiona jest na wysokim poziomie". . A powyższy zwyczajnie podchodzi pod stats.
I nie, nie jestem biurokratą, staram się tylko w miarę swych możliwości wyciągać forum z odmętów dna gdzie niechybnie prowadzą tego właśnie typu "elokwentne" posty.
Zachęcam gorąco do konstruktywnego udzielania się na arhn.eu i pozdrawiam!
bleub




RE: RPG Android - Jajo2500 - 07-06-2013

Ja również mogę polecić Destinę. Jak na darmową, 'telefonówkę' ma ona bardzo dobrze rozwinięte systemy skilli, rozbudowy poszczególnych skilli, crafting itemów... Fajna fabuła, czego chcieć więcej Smiling


RE: RPG Android - krzychos7 - 05-09-2013

Dużo zależy od tego jaki typ RPG preferujesz.

Z "klasycznych" (w stylu Baldura itp.) godny polecenia jest Emissary Of War który przepełniony jest dobrym humorem, dialogami, nie najgorszą grafiką (chodź nie powalającą) ciekawym światem, charakterystycznymi postaciami, przeciętnym poziomem trudności ale zarazem i jest dość krótki. Ale warto spróbować.
Drugi tytuł stanowczo dłuższy (wspomniany już wcześniej w tym wątku to Bard Tale. Również z świetnym humorem ciekawą fabułą, dużo bardziej rozbudowany, prawdziwy RPG "pełną gębą". Jednak mnie ciut zniechęciło granie w niego na telefonie gdyż mocno wciąga a przerywać ciągle rozgrywkę w komunikacji miejskiej itp. irytuje wtedy :-)

Z bardziej podobnych do diablo świetny jest Dungeon Hunter 4 trochę nastawiony na mikropłatności ale nie na tyle by naprawdę mocno utrudnić grę. Rozbudowany i mocno przypominający Diablo. Trzeciej części nie polecam bo ograniczyli ją tylko do walk na arenach, ale za to Dungeon Hunter 2 chyba najlepszy z serii, ewentualnie jeszcze pierwsza część która też nie najgorsza.
Podobne są SoulCraft i Eternity Wariors 2 ale osobiście nie próbowałem więc niewiele powiedzieć mogę.

Z JRPG najlepsza seria to Zenonia ciężko tu coś więcej powiedzieć bo to klasyczne JRPG świetnym mobilnym wykonaniu. Perfekcyjny gameplay oprawa wizualna i dźwiękowa. Rozbudowana fabuła i masa przygód i przeciwników.
Podobnie chodź ciut gorzej prezentuje się Destinia.

Z innych jak dla mnie ciut słaby tytuł ale tworzony przez polaka to Forgotten Tales.

Zaś jeśli wolisz MMORPG to koniecznie spróbuj Order & Chaos wiele osób porównuje do WoWa na komórki i bardzo słusznie, wielki świat rozbudowany system, masa ludzi online, dobra grafika i udźwiękowienie, klany. Bardzo przypomina WoWa u zarania swojej hostorii.
Jest jeszcze Arcane Legends stanowczo słabszy ale może przypasować niektórym.
Z popularnych i całkiem dobrych chociaż w ciut luźniejszym klimacie ciekawe są Pocket Legends i Star Legends (bardzo podobne tylko realia inne).

Mógłbym jeszcze powymieniać i możliwie że to zrobię, ale nie dzisiaj :-)


RE: RPG Android - Onion - 14-12-2013

Polecam ci całą serie Zenoni.
Naprawde dobre Rpg. Poza tym jeżeli lubisz zabawe w stylu retro polecam ci Gurk.


RE: RPG Android - Lorelei - 30-05-2014

To ja dorzucę coś od siebie:
Song of Hero – muzyczne połączenia RPG-a i karcianki dla amatorów Guitar Hero Smiling Walczymy z potworami na bity.
OmniDig – coś jak Minecraft, wydobywamy surowce, budujemy narzędzia i budowle i walczymy z wrogiem.
Trial By Survival – postapokaliptyczny RPG, zamiast ludzi, po planecie chodzą zombie. Musimy ucieka, zanim zjedzą nasze mózgi Smiling
Hoplite – retro grafika, poruszamy się po piętrach jaskini i toczymy bój ze spotykanymi wrogami, a także poznajemy tajemnice skrywanego przez wieki sekretu. Dosyć trudna Smiling
Odsyłam także do strony, na której wyszukuję sobie gry – to niezła kopalnia wiedzy i pomysłów. Jest tam mnóstwo recenzji i zapowiedzi, nie tylko gier, ale i apliakcji na urządzenia mobilne Smiling


RE: RPG Android - szezjo - 30-05-2014

Tak jak Mingam polecam wszyściutkie Final Fantasy (od jedynki do szóstki) oraz ofkoz Chrono Trigger - jeżeli muszę pisać, co to za gry, to są to po prostu perełki jRPG, które aż żal ominąć. Ewentualnie polecam Ravenswords, jeśli zamiast jRPG woli ktoś klimaty Skyrima (choć porównywać tę grę do Skyrima jest lekką przesadą, to jednak warto zwrócić jakąkolwiek uwagę na tę grę przez fakt, że ma ciekawą fabułę, dobrą grafikę i świetny system walki z dobrze pomyślanym sterowaniem).
I zapomniałbym o Bard's Tale - świetna konwersja gry z PC z humorem i innowacjami, których brakuje w innych grach Grinning


RE: RPG Android - Tsuna - 05-06-2014

Polecam też RPGi od Gameloftu. Można za 11 złotych kupić , a warto, bo mimo tego, że zrzynają ze schematów znanych serii, są warte swoich cen, szczególnie przez optymalizacje na nowszych telefonach, oraz dosyć oryginalne scenariusze. Osobiście polecam Sacred Odyssey, chociaż jest to bardziej gra w stylu Zeldy, niż RPGa, ale wciąga, i ma dosyć nietypowo napisane postaci. Poza tym... nie wiem, może coś z PSone?


RE: RPG Android - Requst - 10-06-2014

Final Fantasty ?

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem forum. +10 za pusty post.
~lklw




RE: RPG Android - Obi - 16-06-2014

Ja polecam te darmowe gierki stylizowane na 8-bitowce Heart I tudziez dwa tytuły w które grałem: Gurk i Legends of Yore. Prostota gameplayu i losowośc lokacji/itemów - coś pięknego Grinning


RE: RPG Android - RemoPlayGames - 28-07-2014

Najlepszy Rpg NA ANDROIDA TO Arcane Legends Grałem w to i uważam że to najlepszy rpg na androida.


RE: RPG Android - lukaswey - 04-10-2014

Polecam wpisanie w wyszukiwarce google play frazy kemco oraz square enix przeniesie cie to na strony producentów. Tam znajdziesz mase jrpg.