Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Sony (https://forum.arhn.eu/Forum-Sony)
+---- Dział: Playstation Vita (https://forum.arhn.eu/Forum-Playstation-Vita)
+---- Wątek: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? (/Temat-Konsola-Ps-Vita-samo-WiFi-czy-3G)



Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Envy11 - 12-03-2013

No właśnie, myślę nad zakupem Vity i nie wiem na co się decydować. Niby dzisiaj różnica w cenie to 100 zł, ale czy oprócz aplikacji near czy jak jej tam i gier które wykorzystują GPS będzie to 3G na coś przydatne? Czy postęp aplikacji pójdzie w tm kierunku, żeby warto było zakupić droższy model? Oglądałem bardzo fajną recenzję Archona całej konsoli i odniosłem wrażenie, że model 3G to bardziej bajer niż coś przydatnego.
Jakie są wasze opinie? Co wybraliście?
Pozdrawiam!


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - garam - 13-03-2013

Przez 3G w Vicie nie pograsz online, jeśli zaś udostępnisz Vicie internet z komórki za pomocą WiFi to problemu już nie ma.
Nie widzę najmniejszego powodu by wybierać wersję 3G, chyba że ktoś sprzedawałby ją taniej niż zwykłą.


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Piskle - 13-03-2013

Ja w swojej kolekcji posiadam wersję WiFi. Wybrałem ją, ponieważ za internet 3G trzeba płacić (wiadomo), a ja chłopak bez możliwości stałego zarobku wybrałem tańsze - WiFi :biedaczek:. A swoją drogą i tak bym z tej usługi nie korzystał, bo nie jest mi potrzebna w 'podróży'. ;]


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Jokersky - 07-04-2013

Odniosłeś bardzo dobre wrażenie. 3G w Vicie to gruba pomyłka. No chyba że nie masz smartfona i zamierzasz traktować konsolkę jako urządzenie zapewniające Ci dostęp do internetu poza domem. Jeśli tak nie jest to jak wspomniał kolega wyżej udostępnianie internetu z telefonu załatwia ewentualną potrzebę skorzystania z funkcji sieciowych Vity w miejscach bez dostępu do WiFi


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Envy11 - 11-04-2013

Kupiłem Wersję WiFi. Smiling


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Mariusz109 - 14-06-2013

polecam wersje wi-fi jak macie internet w telefonie to z hot spotu mozecie puscisz sobie i macie jak 3g Grinning


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - MorfiTM - 23-07-2013

(14-06-2013, 02:02)Mariusz109 napisał(a): polecam wersje wi-fi jak macie internet w telefonie to z hot spotu mozecie puscisz sobie i macie jak 3g Grinning

Niestety, w przypadku vity powinni zainwestować w 4G, a nie stosować się do 3G. Kupując wersję WIFI, nie tracimy wiele, ponieważ nie istnieje dużo gier, w które możemy grać po necie korzystając z 3G.

Bardziej to się przydaje jeśli chcemy korzystać z internetu, facebooka, twittera czy youtube'a - niestety to za słaby argument, by wyłożyć dodatkową stówę na 3G.


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Envy11 - 25-08-2013

Po kilku miesiącach testowania muszę przyznać rację, że 3G nie jest tak bardzo potrzebne. Do drobnych funkcji sieciowych jakie oferuje większość gier (tabele wyników, avatar z PSN, synchro trofeów itp.) wystarczy telefon z możliwością utworzenia HotSpotu i wszystko śmiga. Ciekawi mnie tylko aplikacja NEAR, jest ktoś kto się nią bawił na modelu 3G? Jest coś tam warte uwagi?
Pozdrawiam!


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - danielox7 - 20-09-2013

Jeżeli "hajs" to nie problem to polecam kupić Ci wersję 3G Ponieważ ma ona GPS. A poza tym nie narzekajcie, że przez 3G nie da się np. Grać online, ponieważ wystarczy włożyć kartę SIM i udostępnić sieć. Voilà mamy możliwość grania online itd. Jeżeli ktoś nie ma tej funkcji w telefonie, to myśle,że warto zaopatrzyć się w Mini Router Wi-Fi. Koszt takiego routera to około 100 zł. Więc myślę, że warto dopłacić tą "Stówkę", jeżeli ktoś często podróżuje Winking


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Trevor - 24-11-2013

Nie warto przepłacać nawet 300zł. aby mieć WiFi/3G lepiej kupić TANIEJ samo WiFi i kupić taniej , a poza tym przez 3G sobie nie pograsz.


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Roller - 24-11-2013

Teraz w MM jest PSV 3G z kartą 8GB i nowym Killzone za 899zł Winking


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Signar - 04-12-2013

Mi udało się zamówić PSV za 820 z KZ i 16GB kartą(w pon zamówiłem, czekam na kuriera) i co ciekawe ponoć w tym zestawie jest wersja wi-fi, która od 3G różni się tylko tym, że nie ma tego modułu.


Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - DonLama - 05-12-2013

Jak zobaczę kogoś z vita na przedniej szybie w samochodzie używającego gps to dam o tym znac :P


Imo pakowanie do takiego urządzenia 3G nie jest potrzebne, smarta większość osób ma i tam korzysta z internetu, a dodatkowa karta do samego abonamentu? Lepiej kupić pakiet w telefonie i robić hot spot.



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Signar - 05-12-2013

No i dotarłaSmiling Jednak to zwykła WiFi. Jak na razie jestem mega zadowolony bo nie dość, że dostałem kartę 16 to jeszcze w PSS mając PS+ można dostać GTA LCS za free więc już zaoszczędziłem kupę kasyGrinning


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Login95 - 13-12-2013

Ja wybrałem model Wi-Fi ze względu na niższą cenę...
Nie korzystam za często z funkcji internetowych Vity, oprócz PlayStation™ Store.
Poza tym, i tak nie da się grać przez sieć używając 3G, trzeba się podłączyć do Wi-Fi.
Jakbym chciał przeglądać internet poza domem, to użyłbym do tego smartfona.


RE: Konsola Ps Vita samo WiFi czy 3G? - Qenyyy - 05-07-2014

Kupowanie wersji 3G jest bezsensowne, zapewne nie będziemy korzystać z tego często, a może nawet nigdy. Są to zawsze dodatkowe koszty.