Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Wciągające gry - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: PC (https://forum.arhn.eu/Forum-PC)
+--- Wątek: Wciągające gry (/Temat-Wci%C4%85gaj%C4%85ce-gry)



Wciągające gry - Danger - 15-03-2013

Witam. Potrzebuję dobrej, wciągającej gry (najlepiej Indie :>) na jakieś dłuższe godzinki Smiling Pomożecie?


RE: Wciągające gry - Minedek - 15-03-2013

Nie jest jakas dluga ale osobiscie polecam gre To the Moon.Pozdrawiam


RE: Wciągające gry - niki - 16-03-2013

Uuuum... wypróbuj Creeper World, świetna gra.
Tutaj masz więcej info Winking --> http://knucklecracker.com/



RE: Wciągające gry - szalero - 16-03-2013

Spelunky, Alien Swarm, SWTOR i oczywiście TF2. Najlepsze jest to, że wszystkie te gry są darmowe Smiling


RE: Wciągające gry - Koby3033 - 16-03-2013

God of War

Post zgłoszony do moderacji przez innych użytkowników. Takie niewnoszące nic do dyskusji posty traktowane są jako spam i karane ostrzeżeniem




RE: Wciągające gry - Kago56 - 17-03-2013

Walking Dead...W wersji cyfrowej drogie nie jest, a ja grając w ten tytuł nie potrafiłem się oderwać od kompa. Zawsze, gdy lubię raz na 1h zrobić sobie przerwę to ciupiąc takowej nie robiłem Winking


RE: Wciągające gry - Igor01 - 17-03-2013

Jeśli mówimy o "indykach" to na 100% musisz pograć w Super Meat Boy lub The Binding of Isaac tych samych twórców.


RE: Wciągające gry - Aleksander Piotrowski - 19-03-2013

Ja polecam Tiny and Big. Gra się bardzo przyjemnie, gra może nie jest jakąś bardzo długa, ale naprawdę mnie bardzo wciągnęła


RE: Wciągające gry - maxkeypl - 19-03-2013

Kerbal Space Program, chyba jedna z najlepszych gier Indie które kiedykolwiek wyszły. W grze budujemy własne rakiety i samoloty, polecam obejrzeć jakiś materiał Wonzia albo Moskita aby lepiej orientować się w temacie.


RE: Wciągające gry - kubaku4 - 20-03-2013

Zdecydowanie The Binding of Isaac!


RE: Wciągające gry - bizonek - 20-03-2013

Również chciałbym gorąco polecić The Binding of Isaac. Dodatkowo polece Legend of Grimrock - obie gry na steam tanie jak borsz Winking.


RE: Wciągające gry - iber - 20-03-2013

FTL: Faster Than Light. Randomowe? Jasne. Wciągające jak cholera? Tym bardziej.

Przegrałem w tą indie grę za pięć dolarów na ten moment 24 godziny i muszę powiedzieć że jeszcze czasem do tej gry wracam. Moja krótka opinia z rekomendacji na Steamie...

Geeks wet dream come true. You have your own Enterprise with Spock and crew! Not so detalied as it might be pixel graphics. Awesome ambient music. Very hard but not frustrating so much *Braid & Super Meat Boy and rest I'M LOOKING AT YOU" it might be bit too much random but still if you know what to do you will master it. Few hours of great adventure.

WAŻNY KURDE KOMUNIKAT (odnoszący się do całego tematu, nie tylko tego posta)

Moi drodzy użytkownicy - fajnie, że tak ochoczo wzięliście się do pomocy użytkownikowi Xandzio, ale jest pewna istotna rzecz, na którą powinniście zwrócić uwagę. To jest forum dyskusyjne, na którym staramy się prowokować użytkowników do konstruktywnych wypowiedzi, a nie jakieś komentarze na Facebooku, żeby przechodziły byle jakie, jednozdaniowe wypowiedzi. Odpowiadając w takim temacie jak ten, zobowiązani jesteście uargumentować swoje zdanie i starać się konstruować pełne, składne zdania, gdzie ładnie zawrzecie swoje bogate przecież przemyślenia odnośnie danego tematu. Podobna uwaga do zakładających tematy - starajcie się tak rozpoczynać dyskusję, by prowokować userów do dłuższych wynurzeń.

Wersja tl; dr - PISAĆ PROSZĘ DŁUŻSZE WYPOWIEDZI, BO SIARA.

User kubaku4 otrzymuje symboliczną żółtą kartkę za brak tego, o czym piszę powyżej, reszta jest na cenzurowanym - bo gdybym miał pogrozić paluszkiem jednemu, to musiałbym wówczas sprawiedliwie rozdać warny prawie wszystkim tu piszącym - i od tej pory proszę się do tego, co napisałem stosować - także w pozostałych tematach.

Pozdrawiam Kissing


Dodałem dłuższą bardziej soczystą opinię. Pozdrawiam również Kissing


RE: Wciągające gry - guy_fawkes - 20-03-2013

Adventures of Shuggy - przesympatyczna platformówka z ładną grafiką i humorem oferująca do przejścia kilkadziesiąt poziomów o rosnącym stopniu trudności. Praktycznie do samego końca zaskakuje nietuzinkowymi pomysłami i ograniczeniami w obrębie levelu, np. w jednych można skakać w nieskończoność, w innych postać się nie rusza, a gracz obraca całą planszą, w jeszcze innych bujamy się na linach, a to dopiero początek.

Antichamber - jeśli nie masz oporów przeciwko grom logicznym, to ta będzie jak znalazł. Wymaga bardzo abstrakcyjnego myślenia i choć na pierwszy rzut oka wygląda jak Portal, nie ma z nim nic wspólnego. To bardziej przeniesienie na grę Escherowskich budowli niemożliwych z dołożonym drugim dnem - bo tak naprawdę to gra... psychologiczna. Bardzo.

Braid - uznawany za ojca ruchu indie w obecnej postaci, znakomity, logiczny platformer stawiający na manipulację czasem. Potrafi zabić ćwieka w zasadzie każdemu, choć z początku wydaje się banalny. W połączeniu z ładną grafiką i przesłaniem czyni to z niego tytuł obowiązkowy.

Giana Sisters: Twisted Dreams - platformówka, spadkobierca słynnego klona Mario (Giana Sisters) na C64. Przepiękna grafika (i wymagania sprzętowe...), mnóstwo leveli do zaliczenia i rozgrywka w starym, dobrym, nieco frustrującym stylu, gdzie albo jesteś perfekcyjny, albo rzucasz padem o ścianę. Obecnie do kupienia w nowej serii Techlandu za 20zł.

Insanely Twisted Shadow Planet - hit, który wcześniej zawojował XBL. Jako kosmita sterujący latającym spodkiem musimy mu pomóc pokonać tytułowego najeźdźcę. Bardzo ciekawa stylistyka, świetne sterowanie oraz otwarty świat potrafią nieźle wciągnąć.

Intrusion 2 - coś dla fanów 16-bitowych gier. Świetna platformówkowa strzelanka, w której można ujeżdżać wilka (sic!) i walczyć z trudnymi bossami. Jedynka dostępna jest za darmo we flashu na różnych stronach internetowych.

Magicka - hack'n'slash inny, niż wszystkie do tej pory. Zamiast zbierania kolejnych mieczy itd. mamy czary, tworzone na bieżąco z kombinacji żywiołów. Niesamowity humor, świetna, dynamiczna rozgrywka i fantastyczny co-op. Jest w najnowszym CD-A.

Vessel - świetna platformówka logiczno-zręcznościowa na długie godziny, skoncentrowana wokół mechaniki różnych płynów i powstających na ich bazie stworków. Pod koniec stanowi wyzwanie nawet dla najtęższych umysłów.


RE: Wciągające gry - Mystique - 21-03-2013

Gra na długie wieczory to polecam SimCity oraz The Settlers Online. Jeśli chodzi o TSO to raczej chyba nie muszę jej przedstawiać - bardzo grywalna strategia ekonomiczna z elementami militarnymi która sprawia wiele frajdy i mnie bardzo wciągnęła. Jest to darmowa gra, ogólnie dostępna z powrotem do grafiki chyba najlepszych Settlersów IV. SimCity to kolejna gra strategiczna ekonomia dzięki któremu budujemy własne piękne metropolie, rozwijamy je wg własnego uznania. Jeśli ktoś lubi tego typu gry na pewno po nie sięgnie.

Użytkownik otrzymuje ostrzeżenie za totalną olewkę forumowego regulaminu i apeli moderacji. Wystarczyło przeczytać informację 2 posty wyżej, trzeba mieć talent by ją przeoczyć Psyduck
~bleub




RE: Wciągające gry - Pawlo03 - 21-03-2013

Ja może polecę Frozen Synapse. Wciąga jak bagno.

edit. Świetna strategia z symultanicznymi turami. Gra posiada efekt tzw. jeszcze jednej tury. Mamy żołnierzy i proste zadanie oczyścić pomieszczenie. Wydaje się łatwe? Lecz takie nie jest. Są różne typy żołnierzy od szturmowców po tych z wyrzutniami rakiet. Możliwości rozegrania poszczególnych partii jest właściwie nieskończenie wiele. Do tego dodajmy bardzo przejrzystą stylizowaną grafikę i multiplayer i gra staje się jedną z najbardziej grywalnych produkcji.

Jaki trzeba mieć tupet, albo jak bardzo zgimbusowionym gimbem trzeba być, żeby zignorować wszystkie ostrzeżenia powyżej, wszelkie prośby, nakazy i zakazy, którymi muszę rzucać 10 razy dziennie do każdego piszącego takie posty? Użytkownik dostaje ostrzeżenie, a każdy następny post tego typu oberwie bana na tydzień
Da się napisać porządnego posta? Da się. PS. Każdy kolejny autor bezwartościowego posta w temacie dostanie bana na tydzień, BANHAMMER ACTIVATED ~SmellySocks




RE: Wciągające gry - Danjiu - 22-03-2013

Ostatnio czytałem o A Valley Without Wind 2. Jedynka ponoć "przedobrzona", natomiast dwójkę jest (podobno, jeszcze nie grałem, ale zachęcam do zainteresowania się grą) niezła. Sama gra to miks platformera ze strategią, gdy wchodzimy na nowe pole na mapie strategicznej, trzeba przejść element platformowy.

edit. Przy okazji jest teraz zniżka na stimie.


RE: Wciągające gry - maciej2609 - 22-03-2013

Zdecydowanie mam 2 tytuły do polecenia
Super Meat Boy - genialna platformówka w której przejście ci zajmie chwilkę a po przejściu masz np. dodatkowe chaptery z większą trudnością oraz oczywiście Dark World czyli utrudnienie podstawowych leveli. Ja spędziłem w "głupiej platformówce" już 66h a ta liczba cały czas wzrasta
No i gra w której spędziłem 285h i ostatnio z nią stopuje a jest nią Team Fortress 2. Bardzo dobry Fps firmy Valve który jak na fpsa przystało wciąga tym że chcesz być coraz lepszy. Fajną opcją jest to że tak naprawdę płacić musimy tylko za czapki, ubrania cieszynki czyli rzeczy do zwykłego grania zbędne, natomiast bronie otrzymujemy za czas spędzony w grze i początkowe 50 slotów wystarcza na spory czas.


RE: Wciągające gry - ichoosemilk - 07-05-2013

Ostatnio premierę miało Don't starve. Bardzo wciągająca gra survivalowa z rozbudowanym rzemiosłem i możliwością interakcji ze światem. Zgadzam się w 100% z powyższą opinią o FTL - świetna gra, przykuwa do monitora na wiele godzin. Jeśli chodzi o gry roguelike, to polecam też Dungeons of Dredmor - ma śmieszną grafikę, bardzo ciekawy system rozwoju postaci i sprawia że przyjemnie jest umierać. Może szukasz indie action rpg? W takim razie koniecznie Bastion - cudowny soundtrack, przyjemny styl graficzny i ciekawie poprowadzona narracja. Można kupić za grosze.


RE: Wciągające gry - miki0778 - 08-05-2013

Może nie jest to indie ,ale podoba mi sie Planet side 2 i League of legends.

"Nie chcem, ale muszem" cytując klasyka. Smellysocks wyraźnie zaznaczył iż każdy następny, bezwartościowy post zostanie nagrodzony tygodniowym banem. Od siebie dorzucał 30% za olewkę apeli zarówno moich jak i reszty administracji.
~bleub




RE: Wciągające gry - yellowman - 26-05-2013

Ja bym Ci polecił Game Dev Tycoon.

What is this i don't even Co ja pacze?
Jak wyżej, tygodniowy odpoczynek i 30% "w nagrodę".
~bleub




RE: Wciągające gry - Doktor Wiosna - 26-05-2013

Może Battle for Wesnoth? Freeware'owa strategia turowa w typowych klimatach fantasy. Ukończenie kilkunastu kampanii zajmie ci troszkę czasu. Do tego dochodzi multi i setki modyfikacji stworzonych przez graczy - mapy, kampanie, nowe frakcje, jednostki itp. Jest nawet mod zmieniający grę w RPGa. Niektórych Wesnoth może zrazić zbyt dużą losowością, jednak warto dać jej szansę. Za darmo...


RE: Wciągające gry - grzesio165 - 11-06-2013

Na długie godziny to VVVVVV i Super Hexagon. Gry bardzo wciągające. Na Konengrate możesz zagrać w demo VVVVVV. Obie gry do kupienia na Steam. Super Hexagon jest dostyć tani - 1,99 euro lecz ja kupiłem na promocji 0,99 euro


RE: Wciągające gry - plywakd - 15-06-2013

Tak jak wyżej chcę polecić :
The binding of Isaac bo samym oglądaniem potrafi wciągnąć doszczętnie. Super meat boy, ponieważ wyzwań tam nie brakuje :P. Magicka na prawdę potrafi zdziwić swoim stylem, ale jest świetna! Dłuższe rozwinięcia tych gier widziałem już wyżej. A tak od siebie dorzucę Dont Starve jako świetną grę! Piękna grafika i rozmaitości rozwiązań, cały świat po prostu SZAŁ. Mamy tutaj coś podobnego do mincrafta, tylko w innej formię, a wg. mnie nawet i lepszej, a wręcz zdecydowanie lepszej. Musimy standardowo rąbać drewno, zabijać potworki, ale także martwić się o nasz głód!