Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Jak pozbyć się kleju z obudowy. - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Allschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Allschool)
+--- Dział: Offtop Wszelaki (https://forum.arhn.eu/Forum-Offtop-Wszelaki)
+--- Wątek: Jak pozbyć się kleju z obudowy. (/Temat-Jak-pozby%C4%87-si%C4%99-kleju-z-obudowy)



Jak pozbyć się kleju z obudowy. - kokoshkv - 27-03-2013

Cześć, dzisiaj sprzątając w garażu znalazłem mojego starego PSX-a. Na klapce od napędu była naklejona taka okrągła naklejka, aktualnie była w złym stanie, więc postanowiłem ją zdjąć. Wszystko niby ok, lecz na klapce pozostała warstwa kleju, macie może jakieś sposoby na usunięcie go?
Pozdrawiam


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - Link - 27-03-2013

Najczęściej niechcianych naklejek pozbywam się ciepłą wodą i szmatką, moczysz lekko, czekasz i przecierasz, jak nie schodzi - użyj mleczka czyszczącego do kuchenek (CIF) w sklepach znajdziesz też specjalne preparaty przeznaczone do usuwania naklejek i kleju.


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - kokoshkv - 27-03-2013

Naklejki już nie ma, pozbyłem się jej takim samym sposobem jak opisałeś, lecz pozostał jeszcze klej.


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - Crix Doomsday - 27-03-2013

Poczekaj aż klej wyschnie i spróbuj go zetrzeć. Ponownie poczekaj i znowu spróbuj zetrzeć. Jak tak robiłem gdy usuwałem klej ze steelbooka. Najważniejsze żeby klej wysychał bo wtedy łatwo się ściera.


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - kokoshkv - 27-03-2013

Schnięcie pozostawić naturze, czy wspomóc się suszarką?


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - Sevven - 27-03-2013

Rozpuszczalnik załatwi sprawę, ewentualnie domestos ale za drugą metodę nie dopowiadam.


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - Crix Doomsday - 27-03-2013

Próbuj suszarką. Co do rozpuszczalnika to nie radzę bo może się zdarzyć, że zacznie plastik topić... Jak by ktoś chciał czyścić rozpuszczalnikiem steelbook to farba zlezie...


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - aspazar - 28-03-2013

A nie lepiej nasączyć szmatke alkocholem i klej powinien zejść.


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - convert - 28-03-2013

(28-03-2013, 09:06)aspazar napisał(a): A nie lepiej nasączyć szmatke alkocholem i klej powinien zejść.

Tylko nie piwem Winking)

Odnośnie tematu rozpuszczalniki nie, ale benzyna ekstrakcyjna fajnie usuwa klej nie ruszając przy tym plastiku, ewentualnie w każdym markecie budowlanym dostaniesz środek do usuwania naklejek i kleju.


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - SmellySocks - 28-03-2013

Nie chcę, zebyscie to odebrali jako trolling, ale ja klej po naklejkach na ramce monitora usuwałem ręcznikiem papierowym i masłem. Trochę masła na recznik papierowy/srajtaśmę i trzesz. a potem jakąś sucha ścierą, albo ręcznikiem papierowym bez masła. powinno zejsć od razu


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - livo - 26-09-2013

terpentyna też dobrze działa i plastiku nie niszczy


RE: Jak pozbyć się kleju z obudowy. - Sora - 27-09-2013

Powiecie mi kto wymyślił, że klej wyschnie pod suszarką? Z własnego doświadczenia wiem, że wysoka temperatura.. rozpuszcza(?) klej. Jakoś trzeba było się pozbyć starej naklejki z szyby samochodu. W dodatku nigdy nie zostawia się nic klejonego na długi w czas w słońcu. Ale suszarka to dobry pomysł. Suszarka + trochę rozpuszczalnika i klej schodzi bardzo ładnie.