Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Gry na słaby pc - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: PC (https://forum.arhn.eu/Forum-PC)
+--- Wątek: Gry na słaby pc (/Temat-Gry-na-s%C5%82aby-pc)

Strony: 1 2


Gry na słaby pc - warwarrior1 - 04-05-2013

Cześć

Przeszukałem chyba połowę internetu i nie mogę znaleźć fajnej gry na mój sprzęt.
Jeśli chodzi o kartę jest bardzo słaba Nvidia GeForce 7300 GT reszta kompa jest dość nowa, nie znam się zbytnio na tych wszystkich "wnętrznościach" komputera ale gdybym wymienił kartę, max payne 3 poszedł by na full detal. Podajcie jakieś fajne wciągające propozycje.


RE: Gry na słaby pc - pjS - 04-05-2013

Wiele zależy od tego, co uważasz za 'fajną' grę, bo to kwestia tylko i wyłącznie subiektywna. Większość gier indie, szczególnie strategiczne/logiczne/2D, nie mają wielkich wymagań. Jeśli masz jakiś konkretny tytuł na oku i chciałbyś sprawdzić, czy Twój komputer ją uciągnie, zawsze możesz skorzystać z tej strony: http://www.systemrequirementslab.com/cyri


RE: Gry na słaby pc - Grodek - 04-05-2013

Tylko też nie radzę się słuchać tej stronki w 100% ponieważ wyświetliła mi, że pierwszy CoD Black Ops mi nie zadziała, a gra się całkiem dobrze.

Jeśli chodzi o fajnie gry to musisz sprecyzować swoje gusta. Nikt nie wie w jakich grach siedzisz i ciężko mi coś w tej chwili zaproponować.


RE: Gry na słaby pc - bleub - 04-05-2013

Grałem na podobnej karcie (7300GS) swego czasu np. w Test Drive: Unlimited, a więc grę jeszcze nie nadgryzioną mocno zębem czasu i wciąż piekielnie grywalną. Szukaj czegoś z przełomu lat 2006-2008, powinno na tym sprzęcie spokojnie ruszyć.


RE: Gry na słaby pc - Adeq - 04-05-2013

miałem tą grafę w starym pc (+procka intel dual core 1.6ghz)
WoW mi ładnie na tym śmigał, CSS też Grinning starsze NFS bez problemu (MW, carbon)
nie wiem jaką ty tam chcesz kartę inną wsadzić, chyba też coś z rodziny GF XX00
pewnie za kilka dyszek kupisz sprawną ale na jakiś mega skok wydajności nie licz


RE: Gry na słaby pc - Millenium - 04-05-2013

Dobre gry na słaby/stary PC:
1. Giants: Obywatel Kabuto
2. Counter-Strike
3. Dungeon Keeper
4. Sacrifice
5. World of Warcraft
6. Black & White
7. Spelunky
8. Retro City Rampage
9. Half-Life
10. Half-Life 2


RE: Gry na słaby pc - Danonek - 10-05-2013

Od siebie mogę polecić grę Psychonauts, którą sam ostatnio przechodzę. Gra jest wciągająca i ma niewielkie wymagania a przy tym nie odstrasza grafiką. Jeżeli już się na nią zdecydujesz, to tanio możesz ją dostać w nowej paczce Bundle: https://www.humblebundle.com/ (wraz z innymi dwiema ciekawymi pozycjami).


RE: Gry na słaby pc - nvezoyal - 14-05-2013

Miałem kiedyś (nie tak dawno Tongue_Out_Winking)taką samą karte jak ty i mi np. świetnie chodziły obie części H.A.W.X. NfSy do nowego HP włącznie, bfbc2 ciężko ale dawał rade, crysis (1 część), burnout paradise, nawet skyrim na low detalach (oczywiscie polecam morrowinda Grinning)


RE: Gry na słaby pc - Gracek90 - 16-05-2013

A co powiesz o Silent Storm? Jeżeli lubisz gry pokroju Jagged Alliance 2, to powinna ci przypaść do gustu. Zamiast komandosów masz wprawdzie żołnierzy, ale tytuł spokojnie można uznać za spadkobiercę tej fenomenalnej produkcji. Trzyma poziom.


RE: Gry na słaby pc - Snorlax Benio - 17-05-2013

Od siebie dodam

1. Oblivion
2. Diablo II + LoD
3. Seria Baldur's Gate
4. GTA 2
5. Fallout 2


RE: Gry na słaby pc - Javel - 18-05-2013

Zastanawiałeś się nad Metinem 2?


RE: Gry na słaby pc - VisoR - 18-05-2013

To zależy czy oczekujesz gry na przejście, czy też produkcji do której możesz wiele razy podchodzić. W obu kategoriach podstawowym wyborem powinny być klasyki (o ile jeszcze w nie nie grałeś). Dla mnie mimo posiadania nowszego sprzętu zawsze wielką frajdą jest powrót do Heroes of Might & Magic III. Nie ma się co bać grafiki, bo trochę tą sytuację może podratować ściągniecie HD Patcha. Dla fanów gier sportowych oczywistym wyborem jest, któraś edycja Football Managera, bądź PES6, dla mnie najlepsza piłka kopana na PC do czasu FIFA12. Z mniej popularnych marek - szedłbym za głosem Archona, który wspominał, że uwielbia FTL. Świetna gra, zmarnowałem przy niej niesamowitą ilość czasu. Warto zainteresować się tez takimi tytułami jak Don't Starve, albo Hotline Miami. Ogólnie rynek gier indie to wybawienie dla ludzi o słabszym sprzęcie. Skoro mówię już o tytułach mniej znanych mógłbym polecić też Trine, bardzo sympatyczna platformówka z elementami logicznymi, która powinna pójść na Twoim sprzęcie. Warto wspomnieć również o przygodówkach. Gry takie jak Syberia, Runaway, Gabriel Knight 3, Broken Sword 3, Secret Files: Tunguska oraz wiele innych interesujących gier z tego gatunku ruszy na takim sprzęcie. Niektóre ruszyłyby nawet gdybyś miał komputer na korbkę.


RE: Gry na słaby pc - borubar - 20-05-2013

ja z całego serca polecam sage icewind dale


RE: Gry na słaby pc - Kispolk19 - 20-05-2013

Pierwszy Sniper Elite jest ciekawy, także Half-Life pierwszy i drugi i oczywiście Fallout 2 myśle jest dobrym wyborem na stare PC. Sam mam stary nawet i się miło gra w starocie Winking


RE: Gry na słaby pc - Jajo2500 - 31-05-2013

Fable I
Diablo 2
Starsze Fallouty
Portal
Torchlight
Euotopia ("Euotopia lies somewhere between the realms of action RPGs, MMORPGs, MUDs and roguelikes." specyficzna ale wciąga okropnie)
Samorost (Przygodówka point and click - na 30 min)


RE: Gry na słaby pc - Ulquiorra - 01-06-2013

Nvidia GeForce 7300 GT Grinning

Kilka lat temu ta karta była moją ziemią obiecaną, po wielkim zbieraniu pieniędzy na RAM i tą grafikę umożliwiła mi zagranie w Gothica 3.

Skoro wnętrzności są dość nowe to ta grafika spokojnie pociśnie trochę produkcji tych większych: Fallout 3, Fallout: New Vegas, Risen 1,2. Bioshock 1,2. - tak strzelam że większość gier do 2010 ([b]może nie ma maksymalnych detalach[.b], ale pójdzie i to nie tragicznie).

Od siebie dodam też kilka produkcji niezależnych i wartych spojrzenia:

- Tiny and Big
- The Binding of Isaac
- Limbo
- Hotline Miami
- Trine 1 i 2
- Deponia
- King's Bounty: The Legend


RE: Gry na słaby pc - Loneit - 01-06-2013

Fallout 1 i 2
No one lives forever (Heart)
Gothic 1 i 2
Oblivion
Half life 1 i 2


RE: Gry na słaby pc - Beghrezem - 02-06-2013

Ja od siebie dodam F.E.A.R 1 i może 2 na minimalnych.


RE: Gry na słaby pc - Cathepsin - 02-06-2013

Total Overdose, klasyk wykorzystujący system walki podobny do Maxa Payne'a. Wyobraź sobie Postala 2 z wygodnym systemem walki, pojazdami i gameplay'em opierającym się na arcadowych punktach ;>


RE: Gry na słaby pc - aspazar - 02-06-2013

Oczywiście diablo 2 lod i gothic 1,2+dodatki,c.s. 1.6,herosi 3,f.l.t.


RE: Gry na słaby pc - Monsterr - 13-07-2013

Ja bym proponował MotoGP08


RE: Gry na słaby pc - Zilla - 17-07-2013

Left 4 Dead
Stalker: Cień Czarnobyla
Call of Duty: Modern Warfare każde powinno uciągnąć, z Black opsem miałbym pewne obawy
Diablo
Portal
Team Fortress 2
Możliwe że Fear


RE: Gry na słaby pc - Hired - 19-07-2013

A może League of Legends? Uzależnia bardziej jak mocne narkotyki. ^ ^
Na gog.com rozdali parę przygodówek za darmo, więc i tam można by się rozejrzeć...
Nie wiem jak z Wiedźminem, ale może może pierwsza część by dała radę się na tym odpalić?
Seria Heroes of Might & Magic jest grywalna w stuprocentach, każda cześć moim skromnym zdaniem, i chyba do piątej odsłony każda powinna działać bez zająknięcia...
Może Neverwinter Nights? Osobiście nie grałem, ale to chyba jakiś klasyk czy coś... Laughing
Devil May Cry 3 lub 4?
A z braku tytułów to może Minecraft? Happy


RE: Gry na słaby pc - Steve_Dogs - 19-07-2013

Tak skoro już:
Larry 7
Little Inferno
OpenTTD
Pierwszy Call of Juarez
Stranded II
Twierdza Krzyżowiec
VVVVVV
You Have to Win the Game
Baldur's Gate
Driver Parallel Lines

Nie ma za co Smiling


RE: Gry na słaby pc - Storkeus - 19-07-2013

Może powinieneś zainteresować się grami indie, często posiadają dwuwymiarową grafikę, więc powinny działać na większości komputerów.